Harman Kardon DVD23 + Samsung Le40R72B

SzymonH

New member
Witam.
Nie wiem czy dobrze trafiłem z tym postem ale lepszego miejsca nie znalazłem. Czytam forum już od kilku dni i mam mętlik w głowie. Przymierzam się do zakupu TV Samsunga LE40r72b i do tego potrzebuje DVD. Zastanawiałem się nad Samsungiem HD860 z HDMI i Harman Kardon DVD23 (dobrze wychodzi w testach jako DVD i jako odtwarzacz audio). Zaletą HD860 jest HDMI ale cena nie świadczy chyba o wysokiej jakości tego sprzętu natomiast HK DVD23 ma tylko Component i kosztuje 2x więcej ale myśle że jest wyższej jakości. Stąd moje pytanie, co kupić i czy może ktoś widział lub na tyle się zna czy z połączenia ww TV z HK DVD 23 będę zadowolony.

Dziękuje za pomoc.

Szymon
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
TV Samsung 40 R 72 - jest modelem który bardzo dobrze współpracuje z dvd Samsunga. Cena jest niższa bo jest na wyprzedaży. Jesli ma służyć wyłącznie do kina domowego - to wystarczy. Jeśli oczekujesz również do muzyki sięgaj po Harmana.
Jeśli chodzi o LCD to w klasie cenowej lepiej oceniane są telewizory serii M również Samsunga. Jeśli inne - to mocną konkurencją jest Sony i JVC.
Najlepiej na prezentacjach wypada JVC. Jest najczęściej wybierany przez kupujacych. LCD ma również największą płynność przy matrycy 6 ms.
Przed zakupem lepiej sprawdź na własne oczy.
pozdrawiam
 

SzymonH

New member
Lcd

Dziękuje za odpowiedź.

Czy lepiej jest kupić LE40M51 z matrycą PVI czy R72 z S-PVI (i większą ilością kolorów) bo mój budżet to max 7 tyś. TV będzie miał sygnał z kablówki (w większości) i czasami DVD, a w przyszłości z C+ (ale to tak za 2-3 lata). Na początku chciałem Plazmę ale pokój, w którym będzie stał (wisiał na ścianie) TV ma centralnie naprzeciwko okno (małe bo małe ale jest) a z boku jest okno balkonowe, stąd padł wybór na LCD ze względu na obijanie światła.

Jeśli "chodzi" o DVD to chyba zdecyduje się na HK23 chyba że jest coś godnego polecenia z HDMI do muzyki i filmów do max 800 PLN?

Jak wygląda sprawa prezentacji kilku TV na śląsku .... ? Troche to daleko od Olsztyna.

Pozdrawiam

Szymon
 

nowy66

New member
Gwoli wyjasnienia seria R7xxx Samsunga ma ekran typu S-PVA (taki jak wczesniej nagradzany M61, ale z innymi elementami sterującymi-elektronika). Zobacz tutaj jak również tutaj

Natomiast jeśli chodzi o DVD to przyjrzałbym się również bliżej modelom Panasonic S52 oraz Pioneer DV 696. Oba mieszczą się w podanej przez Ciebie cenie z nawiązką i mają HDMI (i bardzo dobre opinie.)

pzdr
 

SzymonH

New member
Sugerujesz, że modele R7xxx nie jest najgorszy ... ? Chciałbym kupić m61 ale to juz za wysokie progi dla mnie, natomiast m51 ma starszą matrycę stąd pojawił się pomysł na R72.

Dzieki za propozycje DVD, przemyślę sprawę. Jeśli chodzi o strone techniczną to ma ona znaczenie dla mnie duże, ale dla pewnej części domowników (czyt. żona :) ) to względy estetyczne biorą górę. Osobiście HKDVD23 też mi się bardzo podoba.

Pozdrawiam

Szymon
 

nowy66

New member
Podam najbardziej znane zdanie niniejszego forum ;) ;)

Musisz zobaczyć , żeby samemu ocenić :)D ) czy do kwoty 6750 (R72) warto dodać 700 PLN (by mieć M61 za 7400) czy też nie jest wart dopłaty 1000 PLN (dopłata do M51 za 5800).
O modelach R7xxx napisano już tyle, że nie ma sensu powtarzać.
Ja cały czas patrzę za zachodnia granicę, (mam bliżej do Berlina niż Warszawy) gdzie np Sharp 37GA9E kosztuje teraz ciut więcej niż M51 (tzn 6.2) albo i mniej niż R51 (Toshiba 37WL66 za<5000) a to są ze dwie generacje różnicy produktów.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

mzdral

New member
Harman Kardon DVD23 + Samsung

Witam.
Sam jestem zwolennikiem Harmana ale posiadanie w miarę przyszłościowego rozwiązania wiąże się z wyposażeniem w stylu HDMI i upscaler. W przypadku Harmana to wydatek rzędu 1600 PLN w górę za model 47. Niestety model 27 został aż nadto wykastrowany co boli również potencjalnych nabywców. Proponowałbym ci jednak zwrócić uwagę na Denona 1730. Uogólniając jest to ta sama półka co Harman (jakościowa) a firma jest bardziej elastyczna jak widać po tym modelu. Ma on HDMI i upscaler 1080i a cena sugerowana przez producenta to 895 PLN. Na Allegro widziałem z opcją Kup teraz za 699 PLN. Może jak porozmawiasz z Kikim lub rozrzucisz wici na forum to zmieścisz się w założonej cenie. Model jest nowością więc trudno o opinie, pozostaje kwestia zaufania do firmy, choć nie ukrywajmy że ten model to budżetówka. Myśle jednak że produkt jest wart zainteresowania.;)
 
Do góry