które wybrac...prosze o rade

henio21

New member
Witam wszystkich..
,..własie jestem na etapie kompletowania zestawu ..rozglądam sie za zestawem kina domowego i bardzo prosze wszystkich kolegów o rade jak tu wybrnąc z tego najtrudniejszego problemu co kupic? Wyjasniam ..ze mam pokój tak 5 x5 m... tv ..Loewe Aventos...i kino a własciwie zestaw kina jaki chciałbym kupic niestety nie moze składac sie z duzych kolumn...sam nad tym boleje ale żona nie odpuści ..dlatego chyba jedynym wyjsciem jest kupienie zestawu ampli z DVD ..bo sami wiecie ze i miejsca tez nie za wiele..ale do rzeczy ..znalazłem kilka propozycji
1. Sony DAV-DZ700FW
2. PANASONIC SC-HT885
3. LG LH-T751TB
zdjae sobie sprawe ..ze szukanie czegos ..ambitniejszego ..w przypadku takiego tv ..to nie ma sensu ..dlatego prosze o rade...co wybrac..a moze jest cos co mnie umknęło uwagi a wam wydaje sie godne zauważenia....dysponuje kwota 2 tys..no moze kilka setek wiecej a kino chec głównie do ogladania filmów ..no i tak 40% muzyczki...
pozdr
czekam na opinie...:)
 

henio21

New member
Świeta racja...tylko pewnych rzeczy nie da rady przeskoczyc...zrozum ..baba mnie żywcem oskubie..juz i tak wsadziłem duzo za duzy TV...a teraz i te paki....zrozum ..Tak wiem duzo trace ..ale choc namiastke tego co moze dac zestaw typu tego co zaproponowałem...Sorki ale taK wychodzi ..choc tez żałuje...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam. Miałem zestaw LG T751 i muszę powiedżiec ze sprawował się dobrze ,ale na dżień dzisiejszy wydaje się że Panasonic HT 885 z HDMI i odczytem DVD-RAM jest lepszy. Pozdrawiam
 

henio21

New member
blackninja napisał:
Powalcz trochę, nie poddawaj się.
..racja..wiesz wziąłem wymiary i prawie juz mam ..ale jeszcze troche...ampli i DVd ..juz chyba sie uda..tylko głosniki ...kurde ..no musze troche popracowac..jeszce ..
.....dzieki ....własnie a moze cos na temat tego zestawu panasonica...
pozdr
henio21
 

henio21

New member
Witam...chyba sie udało ..mam delikatne przyzwolenie na ampli Pioneera 416 i DVD 393..własnie zestaw głosników...zrobiłem modele !!!! z papieru ..i rzeczywiscie nie sa duze..i jak dokupie stojaki do satelit to chyba tez sie uda..zastanawiam sie tylko czy znacie jakies zestawy o podobnych gabarytach ..ale lepsze i moga byc droższe oczywiscie...A druga rzecz..Poczytałem o tych połaczeniach ..i chciąłem proszic o rade jak to połączyc...Mam TV Aventos ..niestety ma tylko 2 wejscia Euro ..i to tylko jedno pod RGB..i tyle ..Dekoder sat Philips 6010 ...tylko 2 wejscia Euro ..i jak to wszystko połączyc ..zeby i muzyka była ok..i zeby posłuchac in pooglądac..i zeby Tv było w głośnikach ..moze jaki link do strony .... no i podłączenie zestawu głosników niby maja byc kable ..ale czy warto zmieniac ..czy podłączyc sub..na orginalnym kablu czy dokupic ..i takie tam problemy..Własciwie to juz mam wstepnie zaklepany sprzet trzymam jescze ten zestaw głosników.....
dzieki ..i ciesze sie ze sie udało ..
pozdr
henio21
 

henio21

New member
witam...no pewmo ze warto posłuchac...własnie zamówiłem juz zestaw . DVD +ampli za 1020 +wysyłka..no i mysle nad tymi głosnikami ...pamiętam ze jak montowałem do auta zestaw to facet mówił...wydaj 5 razy wiecej na głosniki niz na radio ..i miał racje ..zatem mysle ..nie jest to kwestia kasy raczej gabarytów....zatem Ifinity ..no pomierze i poszukam ...póki co dzieki wielkie..w kwestki połaczen ..to gdzie moge jakis link znależc ..bo negocjacje ze sprzedawca beda..chyba trudne.. bo zamówiłem w sklepie internetowym ..
pozdr
henio21
 

henio21

New member
witam
..znowu miałes racje Blackninj gwarancja jest tylko euro..znaczy nie ma a sprzet to prywatny import ..tylko czy warto ..w sklepach internetowych zestaw potrafi kosztowac 400 wiecej ..no troche szkoda lepiej kupic co lepszego w tej kasie w każdym razie dzieki i za te przestrogi.. jak juz poustwiam wszystko to napisze co jak w koncu ..
pozdr
henio21
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Podawałem Ci cenki i wcale nie było drożej o 400pln. Nie ma teraz co rozpaczać, posprawdzaj wszystko dobrze przy odbiorze i chwal sie zaraz jak gra.
 

henio21

New member
Witam..
..wziąłem sobie przestrogi do serca i odmówiłem gosciowi ..choc miły..i nic nie mówił to jednak pewniejsze z gwarancja polska i rachunkiem ..i w koncu zamówiłem w max24...
szybko i sprawnie ..
1.Pioneer DV-393-S
2.
Pioneer VSX-416-
..i tu delikatna zmiana ..na
Infinity PRIMUS HCS trzeba czekac ok miesiaca..bo w kolorze buku ..nie ma .( wiesz to był warunek dla zony ) wiec gosc zaproponował...Infinity BETA HCS..no nie wiem popatrzyłem troche na opis i szczerze troche gosciowi zaufałem ..i juz tak zostało ..co sądziecie????
..po poniedziałku ma byc ...to jak sie pobawie to zaraz napisze ..i mam nadzieje ze z tymi głosnikami to sie walnąłem ale tam ..
pozdr
henio21
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Głośniki ekstra, nie masz co dumać. Trochę pozostał w tyle amplituner ale będzie lepiej niż na początku.
Patrząc na ceny max24 widzę że przepłaciłes tylko jakies 200pln czyli nie jest źle.
 

jotgie

New member
nie jestem zbyt obeznany w tej dziedzinie więc wybaczcie ignorancję, ale znalazłem coś takiego:
Jeśli kolumny mają impedancję większą od impedancji amplitunera, to dobrze. Gorzej, gdy mają mniejszą, gdyż może to prowadzić do przeciążenia prądowego układu. [...] ArtS :)
Przyglądałem sie temu zestawikowi zaproponowanemu przez blackninja i mam mały dylemat, bo te głośniki JBL mają impedancje 4ohm-y a na wzmacniaczu jest 8 (lub 6 - są podane obie wartości, nie wiem którą czytać). A poniewaz bardzo mi sie spodobał taki zestaw, chciałbym wyjaśnic wszelkie wątpliwości przed zakupem. Czy może te wartości czyta się tak, że 4 ohmy to więcej niż 6?
 
Ostatnia edycja:
Do góry