Problem z wharfedale 8.4

Psycho

New member
Mam problem z powyzszym zestawem - sam nie wiem czy to problem ...

Mam zestaw powyzszych glosnikow podpietych do Denona AVR-1705 i problem polega na tym :) , ze jak zapuszcze glosniki jest wszystko dobrze ale....
lewy glosnik ma normalny bas - mocny
a prawy jakby cichszy bas i cieszej gral...
poprostu - lewy ma mocne dobre brzmienie a prawy jakby o polowe ciszej ...

Sprawdzalem czy moze na amplitunerze jest cos nie tak - zamienilem kanaly - dalej tak samo ...
Wie ktos moze czego jest przyczyna ? Jest to mozliwe , ze przez kabel ? - troche bede mial problem bo kable mam pokryte pod listwami i ciezko bedzie sprawdzic ...
Czy glosnik uszkodzony jest ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, jakiego przełączenia użyłeś, ale możesz pominąć ważny aspekt.

Zrób tak:

1. Zamień podłączenie na płycie tylnej amplitunera. Jeśli prawy głośnik nadal będzie grał gorzej - amplituner jest dobry, podejrzane są: głośnik i kabel.

2. Przywróc podłączenie oryginalne i zamień miejscami kolumny. Jeśli dawna prawa zagra gorzej, to już będzie tylko wina głośnika. Jeśli dawna lewa zagra gorzej, będzie to wina kabla.

Osobiście stawiam na uszkodzenie gośnika lub zwrotnicy. Ale po przeprowadzeniu powyższej procedury wyeliminujesz kolejnych podejrzanych.

I jeszcze jedno, czy amp. gra dobrze na słuchawkach i czy opisany przez Ciebie efekt występuje przy każdym źródle dźwięku? mam na myśli radio, dźwięk analogowy stereo oraz cyfrowy DD lub DTS.

ArtS :)
 

Psycho

New member
zamienilem podlaczenie na amplitunerze - dalej graja tak samo ...
Podlaczone glosniki mam do PC - mam remont i nie mam jak sprawdzic jak graja na DVD - dopiero za 2 dni bede mogl.
Glosniki sa podlaczone przez swiatlowod
Zauwazylem ,ze glosniki graja tak samo jezeli na ampli ustawie stereo - same przednie , ale jak juz dam stereo (wszystkie glosniki - 5 ) to juz prawy gra ciszej...

Jeszcze sie kablem pobawie :)

Ps
ile daja gwary na glosniki - wafle ? :)
 

pytalski

New member
ja mam to samo

ja mam to samo ale z 7.2. jeden gra basem (ciszej) a drugi wysokimi głośniej.

na balans ustawiłem z przewagą na tę stronę co gra ciszej i wydaje mi się, że jest ok
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli w układzie 2.0 grają dobrze, a w 5.0 źle, to podejrzewałbym amplituner (dekodery Dolby ProLogic II). Jeżeli są konfiguracje, że oba głośniki grają jednakowo, to głośniki są OK.

ArtS :)
 
Do góry