plazma + stare kino

goostol

New member
Witam! Od dwóch lat posiadam kino domowe philips lx3900sa. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ostatnio zakupiłem plazmę LG 42PC1R. Problem w tym że owe kino domowe ma jedynie wyjście obrazu scart, cvbs oraz s-video. Chciałbym się dowiedzieć którym wyjściem uzyskam najlepszy obraz i czy warto np zakupić stacjonarny odtwarzacz dvd za około 400-500pln z wyjściem hdmi (obraz do tv) oraz wyjściem coaxial (dźwięk 5.1 do starego kina philipsa). Proszę o sugestie.
 

ziola

New member
Albo SCART z RGB + dobry kabel... albo

No wlasnie... Jesli w Twoim dvd mozesz wybrac wysylanie sygnalu RGB przez SCART i uzyjesz do tego dobrego kabla, to otrzymasz calkiem dobry obraz.
Raczej napewno uzyskasz lepszy obraz poprzez zastosowanie innego odtwarzacza dvd z wyjsciem HDMI lub Component.

Jesli chodzi o oplacalnosc takiej zamiany - to efekt bedzie widoczny, ale czy warty 500 zl - trudno powiedziec - pozycz najlepiej od znajomego taki odtwarzacz i sprawdz.

Pozdrowienia
 

goostol

New member
Niestety z tego co sprawdzałem to kino nie ma opcji przełączenia wyjścia scart na tryb rgb. Akutalnie przy odtwarzaniu dvd obraz jest nieostry, pojawiają się piksele. Czy wymiana aktualnie używanego kabla euro-euro (chyba najtańszy z możliwych) na lepszy (wart około 50pln) przyniesie jakąś poprawe?
 

piotrek6000

New member
Jeżeli to kino nie obsługuje RGB, to po wymianie kabla scart nie odczujesz raczej żadnej różnicy (chyba, że twój obecny kabel nie przesyła w RGB).
 

goostol

New member
W specyfikacji jest napisane tak "Wyjście S-video, SCART1 (CVBS, S-video/wyjście RGB)" więc wkońcu nie wiem czy jest to rgb czy nie. Może ktoś jeszcze coś dopowie?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witaj
Ten zestaw ma na scarcie rgb,ustaw w menu kina sygnał na RGB.Kabel dobrej jakości poprawi jakośc sygnału ,warto zapłacic za Prolinka około 100zł aby ucieszyc oczy :cool: .
pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witaj
jeśli masz instrukcje tego zestawu to na stronie 190 jest napisane SCART(RGB)ZAPEWNIA LEPSZĄ JAKOŚC OBRAZU .......więc kup lepszy kabel euro -znajdżiesz na alegro
pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Faktycznie brak tej funkcji w menu co nie znaczy że brak rgb .Pożycz od znajomych inny kabel i zobacz czy jest różnica.Pamiętaj żeby był pełny 21 pinowy i podwójnie ekranowany .
pozd....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W instrukcji do modelu LX3600 jest napisane, że wyjście Scart posiada sygnał RGB. Zalecają używać tego łącza zamiast wyjścia S-Video. Wygląda więc na to, że nie trzeba nic wybierać. Jedynym warunkiem jest obsługa RGB przez telewizor. W przypadku Twojego sprzętu (nie mogłem go znaleźć ani na polskiej, ani na brytyjskiej stronie (sic!)) powinno by podobnie.

ArtS :)
 
Do góry