co lepiej zagra ???

flk

New member
Witam wsyztskich , zakupiłem ostatnio telewizor LCD SAMSUNGA M61 teraz kolej na jakies kino domowe , budzet mam dosyc ograniczony , chce przeznaczyc na to max 2000 zl .

I teraz chce aby ktos z was , fachowcow , oswiecil mnei i rozwial moje watopliwosci co zagra lepiej :

a) amplituner ( yamaha 459 ) + zestaw glosników budżetowych ( KODA )

b) zestawik kina domowego np. SAMSUNG HT-TP75 , ew. cos podobnego , panasonic , LG etc.


Cena podobna w 2k mym sie zmieścił tylko pytanie co będzie lepiej grało . Zależy mi wyłącznie na filmach i nic więcej . Pomieszczenie około 17m2 .


Proszę o radę i z góry dziekuję .
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Zestawiki KD proponowałbym raczej do TV CRT 21". Chyba, że nigdy nie będziesz miał okazji porównania, bo inaczej będziesz miał wrażenie, że brzmi jak "z garnka".

Z kolei w konfiguracji a) nie ma dvd, a na czymś te filmy trzeba puszczać....
 

flk

New member
no tak zapomniaelm dopisac ze dvd dokupie . chodzi mi jednak o sam dzwiek , co bedzie ladniej gralo ?

czy ampli + tanie glosniki prism , koda lub cos podobnego czy jakis "lepszy" zestawik KD

ew. jakie macie propozycje ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Ja mam model yamahy troszke nizszy (450) i gra jak burza do tego kolumny eltax i dvd Yamaha s550. Zastanów sie nad tym DVD (ewntualnie nowsze modela S557, S657) poniewaz jest storna w internecie gdzie mozna pobrac darmowy firmware dzieki ktoremu odtwarza wszystko !! Ale wracając do tematu amplitunera to szczerze polecam. Jest tylko jedno ale. To 2000 raczej nie starczą ale moze warto poczekac i uzbierac te 700-800 zł?
 
Ostatnia edycja:

flk

New member
hmm czyli jednak amplituner + glosniki ... na poczatek za DVD bedzie mi robil XBOX , a dzwiek optycznym do ampli podlaczony . hmm ....

no ale jesli chce wydac te 2 tys i do wyboru mam np. yamahe 359 + koda a np. zestaw samsunga to co lepsze , tzn. co bedzie lepiej gralo ?
 

deoc

New member
No ja zaczalem od du... strony i najpierw kupilem w miare dobry (jak na moje mozliwosci finansowe) amp (Denonek) i glosniki 5.0 Koda i planach mialem w niedlugim czasie dokupic suba kody sw1000 ale narazie odkladam z miesiaca na miesiac - moze na mikolaja :) - a sprzet jak juz pisalem gra naprawde dobrze - choc dziwne ze im glosniej slucham tym lepiej gra - to pewnie dlatego ze aby "napedzic" glosniki (zwlaszcza ten "niskotonowy") potrzeba troche moce... amp moj gra naprade dobrze i mocy starcza - nigdy nie uzywalem glosniej niz na poziomie "00" (od -70 do chyba 16) teraz slucham muzy na poziomie -35 a do wiekszosci filmow -20 w dzien wystarcza - jak mam cos w DTS to daje na -15 bo efekty sa super a i bas wtedy dudni :)
Slucham dosc duzo muzy z kompa w stereo i nie narzekam... jak dla "normalnego" uzytkownika jest OK... nigdy bym nie kupil plastikowych kolumn za 1500zl !! a za 1700 mam to co mam i sie ciesze :D
 

flk

New member
o to mi wlasnie chodzilo :) dzieki chlopaki

a jakie ew. zestawy w tej cenie polecacie ? bo od groma sprzetu i juz sam nei wiem na co sie zdecydowac . moj typ to ta yamaha bo slyszalem ze sa neizle jak na ten przedzial cenowy, ale moze sie myle ..
 

Prince

New member
też mam głośniki KODA - szczerze polecam!!
słuchałem zanim kupiłem wiele różnych zestawów, aż mnie w niektórych salonach mieli dosyć ...

kupiłem av702 - konkluzja autentycznie nie znalazłem nic lepiej grającego za te pieniądze, a słuchałem nawet głośników o 1400zł droższych!
sub zdecydowanie sw1000 - jest extra i to do stereo też !!!:D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Głośniki są ważniejsze od ampli , więc możesz kupić RVX357 ale co do głośników to musisz posłuchać. Kody wcale nie muszą się wszystkim podobać. Osobiście wybrałbym coś z quadrala, jamo lub zestawów kolumn yamahy.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja jednak do tak małego pokoju( 17mkw) polecałbym jakieś combo Samsunga. Do 2000pln spokojnie znajdziesz modele z HDMI, Divx'em, upscalingiem, autokonfiguracją głośników i dobrym dźwiękiem bez "efektu garnka".
Pomieszczenie jest małe więc większy zestaw może dudnić zamiast cieszyć jakością dźwięku.
 

flk

New member
no wlasnie z tym pomieszceniem to jest tak ze nie do konca jest 17 m2 - bo to salon wraz z aneksem kuchennym ale jak by polowa tego jest przeznaczona na salon czyli jakies 17-20 m2 , calosc ma cos ponad 30m2

czesc pomieszczenia z Tv jest otwarta z lewej strony na aneks wiec tak to wyglada.
 
Ostatnia edycja:

Prince

New member
Jamo słuchałem parę zestawów do 2000zł - jak dla bardzo słaba średnica (cofnięta) i suchy bas.

Quadral z kolei jest zbyt ostry - a lepsze modele są zbyt drogie...

jak komuś nie przypadnie do gustu KODA - można uderzyć w ich "wyższą" markę TAGA - ostatnio z ciekawości słuchałem (i tak nic nie kupię bo już mam kodę) i trzeba przyznać że dopracowali parę szczegółów
 

frytek

New member
witam.. wlasnie kupilem sobie yamahe 359 do tego koda sv 707v2 + sub sw1000.

Podlaczylem.... i szczerze mowiac rozczarowanie. Gra bardzo cicho. Normlany dzien z tv jest na poziomie -30. Dvd jeszcze ciszej. Jak chce glosniej muzyke puscic to daje prawie -5.. boje sie dalej zeby czegos nie zepsuc.. a jednak wydaje mi sie to troche malo jak na 2 kolumny 100W (mowie teraz o stereo).

W ogole mam pytanie bo tylne glosniczki co niby 40W a przednie 100W no i czy jak ogladam film to moge spokjnie podrecac glos prawie na maxa? tzn czy z tymi tylnymi sie nic nie stanie? bo szczerze mowiac graja serio bardzo cicho:| musze ucho przystawic zeby slyszec

a moze mam cos zle ustawione? serio slabo mi to cos gra:|

przewod do glosnikow mam bardzo solidny gruby, Koda kosztowal 15zl/metr;]

i jeszcze jedno pytanie jak podlaczyc sw do tego zestawu? wystarczy 1 chinchem czy podlaczac jeszcze kablem glosnikowym?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po pierwsze i najważniejsze: nie sugeruj się liczbami na wyświetlaczu. One dają pewien pogląd.

Tylne głośniki z reguły grają cicho. Przynajmniej w większości filmów stanowią tło. Więc nie jest to nienormalne. Warto jednak na teście sprawdzić i doregulować ich głośność, gdyż może grają zbyt cicho.

Jeśli chodzi o podkręcanie na maksa, to tutaj musisz zdać się na własny słuch. Dopóki nie słychać zniekształceń, a głośniki nie wyskakują z obudowy, to znaczy że masz jeszcze bezpieczną głośność.

Nie wiem, jaką skalę ma Yamaha, ale większość amplitunerów na pewien zakres na plus. Mój Denon ma zakres od -80 do +18 dB, przy czym początek skali jest bardzo cichy. Filmy oglądam na -20, -15 dB, ale to amplituner mocniejszy od Twojej Yamahy. Miałem przez jakiś czas HK AVR-132 i używałem go w okolicach -10 dB. Nie sądzę jednak, aby te skale były ze sobą porównywalne. Są jedynie wygodne gdyż zasiadając do seansu ustawiam sobie -17.5 dB, a następnie lekko koryguję, jeśli trzeba.

ArtS :)
 

frytek

New member
Heh moim zdaniem jednak jest cos nie tak:/ Moje male komputerowe glosniczki graja po podreceniu na maxa niz te kolumny.

Znieksztalcen nie slychac.. w ogole jest jakos cicho.. Wydaje mi sie jakby gdzie mial byc taki "drugi bieg" tylko nie umiem go wlaczyc. Dzisiaj w ogole wlaczam rano sprzet i chce przyglosnic a przy ok -30 amplituner sie wylacza. Jak go wlaczam to pisze "check sp wires". Mam cos nei tak z kablami glosnikowymi? Przyciszam troche i jest ok, ale jak chce zglosnic to znowu to samo.

Nie wiem czy istanieje jakis zakres powyzej 0 poniewaz gdy wczoraj dojezdzalem blisko 0 to tez sie wylaczal..
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Odłącz wszystkie głośniki. Następnie podłącz frontowe i zobacz, jak będzie grało. Jak ędzie dobrze, podłącz kolejny głośnik i nzów sprawdź. I tak do skutku. Może rzeczywiście coś jest w połączeniach?

Subwoofer podłączasz chinchem. Wejścia głośnikowe, to alternatywne rozwiązanie w systemach, gdzie nie ma wyjścia na subwoofer.

ArtS :)
 
Do góry