DVD za 500zl

Mage

New member
Mam okazje kupic na dniach dvd za ok. 500zl, bylem dzisaj w mm i zainteresowaly mnie 2 modele : lg dv-x 9900 oraz thomson dth-255e, chcialbym je polaczyc przez hdmi z samsungiem le32m51b, czy bede mogl wykorzystac wszystkie mozliwosci tego tv ? prosze o rady.
 

arsenal

Moderator
VIP
Do 500zł polecam Samsunga HD860. Podłączysz poprzez HDMI, Divx'y obejżysz, podwyższysz rozdzielczość filmów DVD do 720p lub 1080i no i obsłużysz dwa sprzęty jednym pilotem.
 

Mage

New member
tak sie zastanawiam.... jak juz wydawac 0.5k na sprzet to czemu by nie zaplacic wiecej za cos lepszego? ten samsung rzeczywiscie wyglada lepiej, a jak z obrazem ? narazie to tylko moge na necie przegladac ;] na stronie : http://www.dealtime.co.uk/xPF-Samsung_Samsung_DVDHD860 widze ze najlepsza rozdzielczosc ma 576p a do 720p tylko konwersje, co to wlasciwie znaczy ? czy filmy divx 720p beda wygladac normalnie czy raczej jakos slabo?

aha, no i jeszcze jedna kwestia : dzwiek.
jak ten samsung radzi sobie z dzwiekiem ? posiadam amplituner marantz sr 5300, chcialbym uzywac tego rowniez do puszczania muzyki.
 
Ostatnia edycja:

LuHash

New member
ja posiadam hd860 samsunga i moge smialo polecic:)
co do skalowania to poszukaj sobie na forum co to jest upscaling dvd to zrozumiesz;) ale tak pobieznie to dvd wykonuje przeskalowanie obrazu do rozdzielczosci hdtv (720p lub 1080i) oczywiscie z uwydatnieniem szczegolow i wyostrzeniem przez co dvd wyglada na lcd poprostu ladniej:) czasem mozna przy dobrym wydawnictwie pomyslec ze to material hd...
co do divx'ow to za duzo nie powiem... testowalem tylko czy chwyta polskie napisy i owszemc czyta txt z naszymi znaczkami...
a kwestia dziwku to oczywiscie wysyla na wyjscia cyfrowe (coax i optyk)
coprawda nie mam jakiegos highendowego amplitunera ale brzmi bardzo ladnie na moje ucho:)
 

grzybekm

New member
Witam

Tez stoje przed dylematem co do wyboru DVD. Tak zastanawiam sie nad takimi modelami:
1. LG DVX9900H ktory ma bardzo dobra cene i np wedlug wedlug gazety Audio cytuje: "Doskonałe wyposażenie. Twarde, dynamiczne brzmienie i znakomity, neutralny obraz."
2. samsung DVD HD860 cena tez dosyc atrakcyjna i w komlecie kabel hdmi gratis. i w Audio-Video - rekomendacja dla modeli HD745, 945 i 950 (chociaz te modele raczej droższe)
3. Pioneer DV-585A gazeta audio "Od strony dźwięku i obrazu rewelacja, w dziedzinie wyposażenia i oprogramowania... również."
4. denon dvd 1720 .. audio. "Mocna obudowa, solidna mechanika i dekodery, dobry dźwięk, doskonały obraz."

Z w/w modelami nie mialem stycznosci wiec sa to wedlug mnie opinie malo wiarygodne, najlepiej jak by wypowiedzialy sie osoby ktore posiadaja takie modele lub je porownywaly.

Aby porownac moj stary odtwaracz philips dvd 571 pozyczylem panasonica s29 i Rv32. Po szybkich testach troche sie rozczarowalem - dzwiek w porownaniu do mojego "staruszka" na panasonicach zdecydowanie gorszy brak "glebi" i slychac mnie szczegolow(dvd podlaczone pod amplituner yamaha).
Co do obrazu to mam mieszane "odczucia" (philips i rv32 na zwyklym kablu a s29 na "komponencie"). Jakos nie widze znaczacej roznicy w obrazie jedynie na s29 obraz bardziej szczegolowy. Potestuje jeszcze dzisiaj i napisze cos wiecej. Na to chwile jestem za dvd 571 obraz bardziej "analogowy" i dzwiek znacznie lepszy !. Co do odtwarzania divix itp. nie porownuje bo nie korzystam i jest to dla mnie gadzet zbedny.

Pozdrowienia
Michał
 

jaco

New member
Panasonic S 52

Polecam Panasonica S 52. Naprawdę super obraz, dzwięk jak za 500 złoty z DVD to bardzo dobry z CD mocno średni ( ale to typowe dla tego budżetu )
 

pawlish

New member
Czyli generalnie mam rozumiec zadnego lepszego odtarzacza dvd od panasonica S52 w cenie powiedzmy do 1000PLN. Posiadajacego wyjscie HDMI, odsluge dvix i xvid, napisow z polskimi znakami nie znajde?
 

mario46

New member
Sony DAV-DZ100

Witam! Czy mógł by mi ktoś powiedzieć kilka słów o kinie domowym marki Sony DAV-DZ100. Nie jestem w temacie więc chciałbym zapytać Was o rade. Czy powyższy model nie jest najgorszy.Nie wymagam nie wiadomo czego po prostu chciałem kupić dobre tanie kino domowe do 600 -650zł. Za wszystkie informacje z góry dziękuje!
 

Adamm

New member
Witam,
Też jestem przed kupnem dvd, poczytałem. I faktycznie czytałem duży test, że ten pionek jest super do ntsc a w Pal-u porażka.
Dlatego kupuję panasa S52.
Pozdrawiam
 

korkodyl

New member
Faktycznie - wszedzie pisza o problemach z tym pionkiem :(
No coz - zostaje panas s52 tylko tam z kolei podobno kiepsko z deregionalizacja jest :?

Macie moze jakies namiary gdzie w wawce najtaniej kupic s52 ??
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ale uwaga... Jak mówimy o Pioneerze to jeszcze jest DV-696, a to juz nie jest zle DVD - wręcz przeciwnie to bardzo sensowny odtwarzacz. Ma certyfikat Divix Ultra i czyta napisy z polskimi literami (choć nie akurat *.txt, ale tak realnie to przekonwertowanie napisow to nie jest problem). Do tego to jest odtwarzacz wielofarmowtowy, ma dekoder DD i czyta pliki SACD i DVD-Audio. Cena powina oscylowac okolo 700PLN
 

Amix

New member
KKuba napisał:
Ale uwaga... Jak mówimy o Pioneerze to jeszcze jest DV-696, a to juz nie jest zle DVD - wręcz przeciwnie to bardzo sensowny odtwarzacz. Ma certyfikat Divix Ultra i czyta napisy z polskimi literami (choć nie akurat *.txt, ale tak realnie to przekonwertowanie napisow to nie jest problem). Do tego to jest odtwarzacz wielofarmowtowy, ma dekoder DD i czyta pliki SACD i DVD-Audio. Cena powina oscylowac okolo 700PLN
Dyskutujemy o odtwarzaczach za 500 więc nie brałem go pod uwagę
Słusznie zauważyłeś,że nie czyta plików .txt
W moim przypadku przekonwertowanie ponad 150 płytek to już niestety problem albo zajęcie na zimowe wieczory. Od pewnego czasu wypalam na płytce napisy .srt i .txt, ale i tak została mi potężna kolekcja tylko z .txt
 
Do góry