TV + Kino domowe - co wybrac.

jezikk

New member
Witajcie,
jestem nowy na forum i jest to moj pierwszy post.

Po przejrzeniu wielu topikow mam taki metlik w glowie ze juz sam nie wiem co wybrac.

Przeprowadzam sie do nowego (dlugo wyczekiwanego) mieszkanka z salonem ok 30-35m2 i chce w nim zrobic sobie Kino domowe z TV plazmowym lub LCD o wielkosci 40-45''.
Salon zlokalizowany jest na poludniowej scianie budynku a TV niestety bedzie stal na wprost okien - ale beda rolety zewnetrzne.

Mam do dysponuje (zaskorniakow) powiedzmy ok 15 000zl (+/- pare setek) na wszystko - TV, Amp, DVD, glosniki, kable.

Chce aby byl to zestaw przyszlosciowy, narazie bedzie glownie wspolpracowal z TV Aster (80%) i Laptopem lub PC (20%). Ale przymierzam sie do zestawu SAT z Tunerem HDTV - jak dozbieram funduszy.

Obecnie jesli chodzi o telewizor to zastanawialem sie nad czyms FullHD (Amoi Elite LC42T1E, Philips 42PF9830, a moze polecacie cos podobnego) lub czyms z rozdzielczoscia 1366 x 768: Panasonic 42PV60, Fujitsu P42HHA, Pioneer 436 XDE, Loewe a moze jeszcze cos innego. Telewizor bedzie zamontowany na scianie.


Do tego chce skompletowac kino domowe. Zastanawiam sie nad zestawem Denona: Denon DVD-1920 i Amplituner AVR-2807 lub AVR-2106 (2107). Zerkam tez na produkty H/K o podobnych parametrach. Zastanawiam sie czy zamiast DVD nie kupic Kiss DP-600 z HDTV ?

Noi doszlismy chyba do najgorszego czyli doboru glosników. Obecnie nie mam pojecia co jest dobre i co wybrac. Bede mnie wiecej podzial 60% filmy a 40% muzyka (z czego ok 70% muzyki to bedza kanaly muzyczne z TV, MP3, radia z kablowki i naziemnej a reszta to bedzie typowe stereo z SACD i CD -> rock, jazz, klasyka).

Na dzien dzisiejszy mam taki maly systemik ktory dziala przyzwoicie i zastanawiam sie czy nie mozna by wykorzystac jakis jego komponentow do budowy nowego systemu.

Obecnie posiadam:
- Denon AVR-1803 (raczej sie nie przyda - chyba ze do sypialni ;) )
- Fronty: Avance Omega 509
- Centralny: Tannoy MC
- Tyl: Tonsil (lepiej nie wspominac o nich)
- Sub: Magnat Gamma 220A

Pomożcie, co mozna z tym zrobic i co najlepiej wybrac.
A moze jest ktos z Krakowa lub okolic kto posiada podobny systemik o moglby zademonstrowac i doradzic ??


Wielkie dzieki za wszelkie informacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dokładnie taka prezentacje robimy w sobotę w Warszawie .
Zestaw jest następujący :
Kino Harmana + zestaw JBL Balboa

Telewizor Pioneera 436 RXE - ekran antyrefleksyjny
Loewe Modus
Panasonic 42 PV 600
LCD 40 JVC s 70

razem z montażem i kablami - to koszt 15.000 zł

Full Hd - do kablówki - możesz odpuścić , bo procesor nie nadąża z obróbką . Sprawdź koniecznie przed zakupem.
pozdrawiam
 

jezikk

New member
A nie moglibyscie czegos podobnego zorganizowac w Krakowie ??
Niestety nie dam rady pojawic sie w stolicy.

A mozesz mi polecic jakies sklepy w Krakowie gdzie moglbym sobie obejrzec i przetestowac ten sprzet ??

O FullHD myslalem juz przyszlosciowo, bo TV nie zmieniam co 2 lata, ponadto chce w niedlugim czasie podpiac sie pod sygnal SAT (w planach jest ITI HDTV - jak tylko rusza).

I jeszcze jedna sprawa a mianowicie glosniki. Czy lepiej kupic tego JBL czy moze tez polecanego Wharfedale Evo ( EVO 30 + EVO center + EVO 10) lub tansze Wharfedale Diamond 9.5 + 9.1 + 9.CS + SW-150.

Przyznam ze troche mi szkoda tych frontów co mam, a jak bede to chcial sprzedac to niewiele za nie wezme :/

 
Do góry