Sprzęt

jackp

New member
Mam zapytanie do zainteresowanych najnowszą nagrywarką Panasonica, mianowicie, czy model o oznaczeniu DMR-EH 65 to ten sam produkt co DMR-EH 65 EP S ? Zadałem to zapytanie do Działu Obsługi Klienta Panasonica i odpowiedzi nie otrzymałem.
 

edrum

New member
jackp napisał:
Mam zapytanie do zainteresowanych najnowszą nagrywarką Panasonica, mianowicie, czy model o oznaczeniu DMR-EH 65 to ten sam produkt co DMR-EH 65 EP S ? Zadałem to zapytanie do Działu Obsługi Klienta Panasonica i odpowiedzi nie otrzymałem.

Opisy pokazują, że są to te same nagrywarki. Wydaje mi się, że końcówka "EP" mówi o jednym z trybów zapisu. Na niemieckich stronach można spotkać jeszcze oznaczenia "EG" ale parametry mają identyczne. Często jest tak, że jak pojawia się na rynku coś nowego to w parze z tym wydarzeniem funkcjonuje dużo zamętu. I tutaj Panasonic Polska powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. W końcu to powinno być najbardziej wiarygodne źródło wszelkich informacji. Ale czy tak jest ?
 

jackp

New member
Nagrywarka Panasonic

edrum napisał:
Opisy pokazują, że są to te same nagrywarki. Wydaje mi się, że końcówka "EP" mówi o jednym z trybów zapisu. Na niemieckich stronach można spotkać jeszcze oznaczenia "EG" ale parametry mają identyczne. Często jest tak, że jak pojawia się na rynku coś nowego to w parze z tym wydarzeniem funkcjonuje dużo zamętu. I tutaj Panasonic Polska powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. W końcu to powinno być najbardziej wiarygodne źródło wszelkich informacji. Ale czy tak jest ?
Dzieki Ci za wyczerpującą opinię.To wszystko powinien opisać Dział Obsługi Klienta Panasonica, no ale jak widać mają w rurze wydechowej potencjalnego klienta!;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wielu producentów dodaje końcówki do oznaczeń modeli. Z reguły chodzi o zróżnicowanie geograficzne. Np. niemiecki sprzęt posiada tunery z odmianą PAL BG, wschodnioeuropejski (czyli nasz) PAL DK, a np. irlandzki PAL I. Kwestia, jak się te końcówki nazywają jest drugiorzędna. W przypadku nagrywarek i telewizorów należy po prostu sprawdzić jakie odmiany PAL są przez urządzenie obsługiwane. Cała reszta jest z reguły identyczna, choć zdarzają się czasami drobne różnice w wyposażeniu i parametrach. I jeszcze jedno, często jest tam informacja o kolorze urządzenia, np. S=Silver, B=Black lub podobne.

ArtS :)
 

edrum

New member
ArtS007 napisał:
I jeszcze jedno, często jest tam informacja o kolorze urządzenia, np. S=Silver, B=Black lub podobne.

W przypadku nagrywarki DMR-EH 65 :
"S" - kolor srebrny
"K" - Kolor czarny
W Polsce tylko w kolorze srebrnym.
 
Do góry