Philips Dvd/sacd Dvp 9000s

marcinoko

New member
Wiatm !

Interesuje mnie ten model DVD jest do kupienia na allegro za ok. 800,- czy warto inwestować w ten odtwarzacz, czy może ktoś ma jakies doświadczenie z tym modelem ?? Ewentualnie coś co naprawde daje ładny obraz.

Pozdrawiam !!
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jestem użytkownikiem tego cacka od listopada. Też kupiłem na Allegro za 800pln. Obraz - marzenie. Jeden z najlepszych odtwarzaczy SACD - poczytaj recenzje w sieci.
Oryginalny upskaler faroudja.
Poczytaj moje posty na ten temat na tym forum (opcja: search)

Pozdrawiam,
 

awujotka

New member
Bez reklam
A i moje wypowiedzi na ten temat również proponuję poczytać. Ja miałam, trafiłam na trefny egzemplarz i już nie mam :) . A swój kupiłam w Saturnie, za cenę zdecydowanie wyższą:(
 

marcinoko

New member
Witam

Posiadam dvd Philipsa DVP-5900 z HDMI obraz ładny i bez zastrzeżeń, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia... Telewiorek mam tej samej marki więc i obsługa jednym pilotem mile widziana. Narazie poczytam i pomyśle, a i czas na moją kożyść płynie.

Pozdrawiam !
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Trzeba to ustrojstwo, niestety, najpierw podłączyć do wzmaka albo jakiegoś ampli i kolumny dopiero do tego. :)
Dźwięk z DVD wyprowadzisz albo po 5.1 albo SPDIF-em.
Nad kolumnami się zastanów jak już będziesz wiedział jaki wzmak będziesz miał.
 

welshy11

New member
Fatman_1 napisał:
Trzeba to ustrojstwo, niestety, najpierw podłączyć do wzmaka albo jakiegoś ampli i kolumny dopiero do tego. :)
Dźwięk z DVD wyprowadzisz albo po 5.1 albo SPDIF-em.
Nad kolumnami się zastanów jak już będziesz wiedział jaki wzmak będziesz miał.

Gryzę się nad tym zestawem http://http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6769 Denona i jeśli miałbym do DVP 9000s dokupić jeszcze amplituner to byłby to albo Harman/Kardon AVR135 lub JVC RX-7042. Może ktoś zna bardziej odpowiedni w granicach 1,500 - 1,800 zł.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
HK byłby bardzo, bardzo...
Sam w niego mierzę ale w wyższy model.
Obraz wypuszczasz po HDMI na ekran a dźwięk po 5.1 do HK.
I teraz możesz myśleć nad kolumnami....

Bzrdziej kino czy bardziej stereo ?
Wielkość pokoju ?
Jakie "wypełnienie" ? (gołe ściany i parkiet czy dywany i grube zasłony) ?
Jaki rodzaj muzy przeważa u Ciebie ?
 

welshy11

New member
Fatman_1 napisał:
HK byłby bardzo, bardzo...
Sam w niego mierzę ale w wyższy model.
Obraz wypuszczasz po HDMI na ekran a dźwięk po 5.1 do HK.
I teraz możesz myśleć nad kolumnami....

Bzrdziej kino czy bardziej stereo ?
Wielkość pokoju ?
Jakie "wypełnienie" ? (gołe ściany i parkiet czy dywany i grube zasłony) ?
Jaki rodzaj muzy przeważa u Ciebie ?

Pół na pół, wielkość - 20m2 a raczej 21m2. Wypełnienie, no cóż, zasłon nie ma, jedynie lekkie firanki, dywanów brak, jedynie jakaś część krowy rozciągnięta leży-nie znam się na tym. Co do muzyki to klasyczna, blues i jazz.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Weź HK. Będzie milusio. Do dżeziku i bluesika HK będzie w sam raz. Tylko nad subem musisz pomyśleć (wysterowanie), coby Ci nie dudnił w tym pustym "kościele". ZObacz jeszcze Yamaszki (mniej ciepły a bardziej wyostrzony dźwięk, lepsze moim zdaniem plany w klasycznej).

Do tego kolumienki hmm... małe pomieszczenie.
Zabierz płyty, które znasz i pochodź po dealerach i posłuchaj dobrych monitorów. 20m2 to trochę mało na podłogówki.
Proponuję Ushery 520 i w następnej kolejności B&W lub KEF IQ.

Skontaktuj się z Blackninja na tym forum. On ma dobrą ofertę cenową a i doradzić też napewno nie omieszka bo wiedzę posiada kolumnowo-ogromną. :)
 

welshy11

New member
Fatman_1 napisał:
Weź HK. Będzie milusio. Do dżeziku i bluesika HK będzie w sam raz. Tylko nad subem musisz pomyśleć (wysterowanie), coby Ci nie dudnił w tym pustym "kościele". ZObacz jeszcze Yamaszki (mniej ciepły a bardziej wyostrzony dźwięk, lepsze moim zdaniem plany w klasycznej).

Do tego kolumienki hmm... małe pomieszczenie.
Zabierz płyty, które znasz i pochodź po dealerach i posłuchaj dobrych monitorów. 20m2 to trochę mało na podłogówki.
Proponuję Ushery 520 i w następnej kolejności B&W lub KEF IQ.

Skontaktuj się z Blackninja na tym forum. On ma dobrą ofertę cenową a i doradzić też napewno nie omieszka bo wiedzę posiada kolumnowo-ogromną. :)

Dzięki bardzo. W taki upał to nawet jakby rozdawali za darmo to nigdzie nie wyjdę :wink: .


Uważasz ze do pokoju 21m2 kolumny typu wysokie, stojące jak na przykład z Pioneera DCS-360 są za duże? Co sądzisz na ten temat http://http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=160 ?
 
Ostatnia edycja:

qot

New member
soft do 9000S

Pytanie do Fatman 1 ( i innych posiadaccy 9000S )

Czy aktualizujecie soft do dvd ?

Co daje ?

Jak mozna go zdobyć ?

:idea:

dzieki z górki ....
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Soft do 9000S jest dostępny w necie. Ja zciągnąłem nowy - jakis gość podawał link w wątku o 9000S na AVForum.com ale nie updatowałem w myśl zasady, że jak cos dobrze działa to nie należy zmieniać. A działa wysmienicie !!! Mam na płytce i jak coś będzie nie halo to updatuje wtedy.

@marcinoko
Ten odtwarzacz nie czyta divixów.
 
Do góry