jaki kabel component?

mandaryn

New member
witam
mam tv thomsona 32wb642s oraz dvd pioneer dv-444, który nie ma componenta, więc podłączyłem go do tv grubym markowym kablem scart rgb

ponieważ jednak tv ma złącze component, a zakładam, że po componencie obraz będzie widocznie lepszy, to planuję zakup dvd panasonic dvd-s42 lub pioneer dv-393 (preferuję pioneera), które to odtwarzacze mają wyjście component

teraz pytanie właściwe: jaki kabel component możecie polecić? i czy ktoś może napisać coś o kablach:
-MRS-110 1,5m 10mm z filtrem za 70,-
-MRS-103 1,5m 13mm z filtrem za 140,-
-ProfiGold PGV332 1,5m z tłumikami za 135,-
-Thomson KHC010M 1,5m za 70,-
-Techlink Wires CR 1,5m za 95,-

nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie MRS-110, ponieważ ma filtr, jest gruby ... i najtańszy : )

z góry dzięki za porady i opinie : )
 

mandaryn

New member
jezeli nikt nie zna w/w kabli, to napiszcie proszę jakich kabli component używacie i jak jest wasza opinia o nich
 

wlodek1001

New member
polecam Profigold/mam/ jest u mnie w zestawie z denonenm 1920 i LCD LG 32 LX2R. Na zmianę oglądam filmy przez HDMI/ Supra/ i component. Przyznaję,że czasami wolę component, obraz jest odrobinę mniej ostry niż w HDMI. Wszystko jest sprawą gustu i indywidualnech preferencji. Pozdrawiam
 

camel19

New member
Witam
Po co ładować sie w markowe kable, kiedy kabel antenowy z gruba wew żyłą i dobrym ekranem załatwi sprawe. Zakończysz go pozłacanymi czinczami i masz tani i dobry kabel i troche kasy w kieszeni.
 

grygiel

New member
Mam ProfiGold PGV332 1,5m ,kabelek super jak i jakość wykonania również na wysokim poziomie, lepiej kupić dobry kabel niż później zastanawiać się czy przypadkiem kabel nie pogarsza ci jakość, ja takiego dylematu nie mam;)
 

mandaryn

New member
@camel19

myślę, że dobrze kombinujesz, ale para dobrych chinchi też kosztuje, widziałem naprawdę porządnie wykonane w komplecie 4szt za 100zł, a dobry, gruby kabel po 7zł za 1m, więc 6szt chinch + 3x1,5m kabla nie pozwoli na wielkie oszczędności - jak policzę 1szt. chinch po 10zł i 1m kabla po 5zł, to mam 82,5zł za połączenie 1,5m
 

camel19

New member
Pytanie postu: Jaki kabel component? Dlatego napisłaem o takiej możliwości. Osobiście zrobiłem sobie takie kabeli i nie widze różnicy pomiedzy firmowymi a takimi. Najważniejsza sprawa to kabel bo to w nim jest sedno sukcesu. Co do ceny to można taniej wyrwać chinche i kabel tak aby zamknac sie 3 x 1,5m w 50 zł. Ale wybór nalezy do ciebie ja przedstawiłem jedeno z rozwiązań. Poczekamy na reszte opini możliwe, że jest jeszcze cos lepszego w dobrej cenie to sam z tego skorzystam ;)
 

Piotr_the

New member
dobra dotarł ten kabelek 0,5m do mnie za nie całe 19zł bez tłumików podłaczyłem do Manty 3 i obraz ok. progerive działa jak należy kolory mocne jak .. musiałem nawet zjechać w tv do 45% z kolorem ogólnie kabelek wart pieniedzy ;)
 
Polecam SAMORÓBKĘ z ULTRALINKA,Kabel wideo na metry ok.20 zł Cinchy dałem z WolumenU ala Monster Cable,polutowałem tlenkiem srebra i obraz brzytwa! Kiedyś produkowałem kable na CINEMAQUEŚCIE(USA) z rdzeniem napylanym srebrem ,ale po porównaniu z Ultralinkiem ,Quest WYMIĘKA! Każdą zmarszczkę widać! Przewód z KODA pl. Tlenek srebra z SALONU YAMAHY na Nowogrodzkiej w W-wie.
 

robert1v

New member
jaki kabel component

Witam mam tv philips 32pw9551/12 i dvd pioneer dv490v

kupiłem ostatnio kabelek QED ONE 3m w cenie ok. 150zł
ale 1,5m powinien kosztować u znajomego dystrybutora ok. 80-100zł
a jakość jest rewelacyjna - każdemu polecam
a propo odtwarzacza zamiast 393 bież 490v - ma hdmi i polskie trzcionki w divixach a obrazek żyleta
mi po componencie pioneer podniósł rozdzielczość do 576p (z 480p), jakby zobaczył hdmi to poszedłby na całość (720p, 1080i)
w razie pytań służę pomocą i namiarem na sklep
:cool:pozdrawiam
 

mkocisz

New member
robert1v napisał:
Witam mam tv philips 32pw9551/12 i dvd pioneer dv490v

kupiłem ostatnio kabelek QED ONE 3m w cenie ok. 150zł
ale 1,5m powinien kosztować u znajomego dystrybutora ok. 80-100zł
a jakość jest rewelacyjna - każdemu polecam
a propo odtwarzacza zamiast 393 bież 490v - ma hdmi i polskie trzcionki w divixach a obrazek żyleta
mi po componencie pioneer podniósł rozdzielczość do 576p (z 480p), jakby zobaczył hdmi to poszedłby na całość (720p, 1080i)
w razie pytań służę pomocą i namiarem na sklep
:cool:pozdrawiam

Czy w pioneer 490v jest mozliwosc regulowania wielkosci napisow z divx?
 
Do góry