Kolejny raz pytanie - jaki odtwarzacz DVD?

J

Jordaens

Guest
Witam,
proszę o radę, jaki wybrać odtwarzacz DVD (stacjonarny)?

Sprzęt ma służyć pratycznie wyłącznie do odtwarzania oryginalnych płyt DVD (pozostałe formaty nie są konieczne).

1. Cena do 1000 zł
2. Jakość, jakość i jeszcze raz jakość obrazu - ma to być podstawowe kryterium wyboru
3. Dźwięk również badzo dobrej jakości, ale niekoniecznie audiofilskiej

Gwoli wyjaśnienia - najpierw zakup DVD. Plazma w drugiej kolejności. Obecnie oglądam na standardowym Tv Philipsa 32 cale

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A co ma dvd do sprzętu HDTV ? nie rozumiem dlaczego nie można umieścić takiego wątku w dziale video/ kino domowe ?
 
W

WRONEK

Guest
Moze zainteresuje cie nowy xoro HSD8400 z HDMI i Komponentem potrawi upskalowac sygnal do 1080i przez komponent a to chyba nowosc nie spotkalem sie jeszcze z innym DVD playerem ktury by umial scalowac przez komponent

http://www.xoro.de/Product/DVD-Player.html
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
Polecam Denon 1920. Na allegro jest w cenie ponad 1000 zł, mam go od kilku miesięcy, do dvd rewelacja. Jedyny mankament to ,że w przypadku kiepskiej jakości nagarń dvd obraz słaby. Pozdrawiam
 
W

WRONEK

Guest
niewiem jak idzie przez Component scalowac ale widocznie idzie bo tak tam pisze.

Can perform upscaling on HDMI and component output to 720p and 1080i

Kann über HDMI und komponentausgang auf HD Auflösungen 720p und 1080i skaliren
 
Ostatnia edycja:

mzdral

New member
Sam przymierzałem się do Denona 1920, ale podobno ma gorsze przetworniki obrazu od swoich poprzedników - to jednak mam zamiar sprawdzić osobiście. Nowością do której się skłaniam jest nowy model Harmana Kardona model 47. Ma obsługę SACD, DVD Audio, MP3, DivX...i upscaling do 1080i. W zasadzie to samo co wspomniany wcześniej Denon, ale jak to zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Postaraj się przetestować oba odtwarzacze i dokonaj wybory. W każdym razie Harman 970 został najlepszym CD roku 2005 (to w kwestii twoich zapędów audiofilskich :))
 

angoos

New member
wlodek1001 napisał:
Polecam Denon 1920. Na allegro jest w cenie ponad 1000 zł, mam go od kilku miesięcy, do dvd rewelacja. Jedyny mankament to ,że w przypadku kiepskiej jakości nagarń dvd obraz słaby. Pozdrawiam
Powiedz mi (ja też posiadam od niedawna Denona 1920) czy Tobie też "ćwierka" przy odtwarzaniu szczególnie przy odtwarzaniu "przechodzonych" płyt z wypożyczalni?

Pozdrw
 

wlodek1001

New member
Denon sprawuje się ok. Machanizm przy odtwarzaniu płyt działa praktycznie bezgłośnie. Ostatnio robiłem porównanie obrazu Z HDMI i component, różnice bardzo niewielkie.Przy dobrej jakościowo płycie dvd również obraz z EURO jest zadowalający. pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic dvd s 97 - rzeczywiście - jakość rewelacyjna.
Podłączony pod plazmę Panasonica Za pomocą HDMI - zachwycał jakością wszystkich bez wyjatku.
Wysokie notowania otrzymuje też Pioneer 696.
Przyjadą w tygodniu - sprawdzimy .
 

Stef

New member
Pewnie juz przyjechaly, tak wiec jak wypada porownanie Panasonica S97(S99) z Pioneerem 696 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry