Trudny wybór stacjonarnej nagrywarki DVD

Maraon

New member
Przymierzam się do zakupu nagrywarki DVD z HHD.
Wybrałem trzy modele:
Panasonic DMR-EH65
JVC DR-MH 300
Pionner DVR-530 HS

Co byście Państwo polecili. Proszę również o opinie na temet ww nagrywarek

Pozdrawiam
 

edrum

New member
Mam podobny dylemat. Tyle, że ja już chyba się zdecydowałem. Będzie to Panasonic DMR-EH 65. Z pośród wymienionych przez Ciebie jako jedyna ( dmr-eh 65 ) ma złącze HDMI. Posiada dobry przetwornik obrazu ( 108 Mhz/12 Bit ) i dzwięku ( 192 Khz/24 Bit ).
Sam opis pokazuje, jej dużą funkcjonalność. Zdaję sobie sprawę że na naszym rynku zaczyna się dopiero pojawiać, ale może ktoś już ją posiada i podzieli się z nami opinią o niej.
Pozdr.
 

Kemp

New member
Witam,
Popieram opinię edruma, że DMR-EH65 to chyba najlepszy wybór.
Kilka najistotniejszych moim zdaniem różnic w stosunku do dwóch pozostałych modeli za nią przemawiających (przy Pioneerze biorę już pod uwagę najnowszy model 540H-S) :
1. Twardy dysk
Pan - 250 ; JVC - 160; Pion - 160
2. Przetwornik obrazu
Pan - 12 bit/108 MHz; JVC - 10 bit/54MHz; Pion - 10 bit/108 MHz
3. DivX
Pan - czyta pliki z napisami zawierającymi polskie znaki (txt, sub, srt); JVC - brak; Pion - tak, ale nie wiem jak z odczytem napisów *txt
4. HDMI
Pan - tak (konwersja 1080i/720p); JVC - tak (konwersja 1080i/720p); Pion - brak
5. Gniazda kart SD
Pan - jest; JVC - brak; Pion - brak.
Jak widać tylko EH65 ma wszystkie (i/lub lepsze) z wypunktowanych parametrów, niewspomnę o dogodnym sterowaniu HDAVI.
Problem jest w tym, że nawet "kiki" nie ma tej nagrywarki w ofercie i trudno powiedzieć jak się ona sprawuje w domowych warunkach.
Trzeba uczciwie dodać, że JVC i Pioneer mają doskonałą opinię.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

grzes

New member
Panasonic DMR EH 65

Panasonic to bardzo dobry wybór.
Mój kolega ma model z 2005 roku DMR EH 50. Korzysta z niej już cały rok i nie miał najmniejszego problemu.


Ja mam DMR EH 55 ( bez złącza HDMI ). Obaj jesteśmy bardzo zadowoleni ze swego sprzętu. Nagrywarka bardzo dobrze nagrywa w trybie LP - podwojona liczba linii w LP. Ma bardzo cichy wentylator ( niesłyszalny ) oraz szybko przegrywa z HDD na płytę ( tryb speed ). I chyba jako jedna z niewielu nagrywarek ma pełne polskie menu.Menu jest jasne i przejrzyste. Nie ma się czego czepić.
Polecam.
=====================================================
P.S. wcześniej kupiłem nagrywarkę Sony RDR GX 210 ( bez HDD ).
W ciągu roku będzie miała drugi czytnik. Pierwszy padł po czterech miesiącach... Wymieniony w Sony Polska padł po czterech miesiącach...

W poniedziałek nagrywarka Sony jedzie sobie na kolejną wymianę lasera.
 
Ostatnia edycja:

Kemp

New member
Wybór - kolejne opcje

Witam,
Wspomnę jeszcze o najbardziej zbliżonych parametrami do EH65 konkurentach:
1. LG - następca słynnego już RH7900MH to RH200MH - przetwornik obrazu ten sam 10 bit/54MHz, ale HDMI ma konwersję na 576i, 576p, 720p, 1080i; lepszy przetwornik audio 192KHz/24bit, Component/Progressive Scan (576p,576i), typ twardego dysku Hitachi, Memory Card 14 in 2. To główne różnice.
2. Samsung pokazał na CeBIT nową gamę nagrywarek. Warto zwrócić uwagę na model DVD-HR745 - 250GB; HDMI (720p/1080i), Zapis na RAM/RW/R/dwuwarstwowych DVD/DL (+ i -), nagrywanie na dysku twardym w MPEG-4 (nowość), odtwawrzanie DivX, port USB 2.0, PictBridge, szybkie dwukierunkowe kopiowanie HDD-DVD (64x).
Pozdrawiam,
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyko Panas!!!

Mam poprzedni model EH60 z twardym dyskiem 200 GB i jestem NIESAMOWICIE zadowolony. Przejrzyste menu, łatwość obsługi, szybkość działania. Warto też zainwestować w płyty DVD Ram - doskonały format. Działają jak twardy dysk:). Doskonała jakość. Ze specyfikacji wynika, że najnowszy model jest genialny. Czyta wszystkie formaty, czyta DivX, ma hdmi. Jeżeli szukasz nagrywarki na dłużej niż rok - to polecam.
 

edrum

New member
Prosty wybór : DMR-EH 65

Nagrywarka DMR-EH 65 ma być dostępna w sklepach od połowy lipca. Tak mają obiecane sklepy od dystrybutora jakim jest Panasonic Polska. Na Polskę dostępne będą tylko w kolorze srebrnym DMR-EH 65 EC-S, natomiast kolor czarny to DMR-EH 65 EC-K. Niektóre sklepy podają już cenę poniżej 2000 PLN podczas gdy sugerowana cena przez Panasonic Polska wynosi 2299 PLN. Jestem przekonany że jest to najlepsza obecnie oferta. Od lat napędy panasonica w tym optyczne zaliczają się do najbardziej niezawodnych i funkcjonalnych.
 

Devourer

New member
Miałem u siebie przez przez pewien czas nagrywarkę Panasonica - model DMR-EH60, obsługiwała sporą liczbe formatów i miała bardzo fajną funkcję "Błyskawiczny start". Sprawowała się świetnie i naprawdę dobrze ją wspominam. Tak więc, prawda, polecam model Panasonic DMR-EH65. :cool:
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
A co powiecie o Sony RDR-HX910? Moim zdaniem ma bardzo bogaty wybór funkcji. Brak jej jedynie HDMI (ma je model 1010) oraz DivX (to dostępne w modelu 720, gdyż jeszcze nie widziałem na rynku 920).
 

Kemp

New member
Witam,
Oficjalnie RDR-HX910 jest już wycofany a nowy model RDR-HX920 dostępny jest u dystrybutorów w sugerowanej cenie 2499 zł.
Patrzył bym jednak bardziej przyszłościowo gdzie HDMI ze skalerem będzie praktycznie niezbędne we współpracy z plazmą lub LCD.
Pozdrawiam,
 

wladek

New member
Dylematy związane z zakupem nagrywarki

Przymierzam się do zakupu nagrywarki DVD z HHD.
Wybrałem model LG7900MH bo posiadam plazme LG 42PX4R mam prosbe do
osob posiadajacych to nagrywarke co sadza a moze poleca cos innego.Za
pomac z gory dziekuje.Dodam ze posiadam na ten cel 1500zł
 

witekc

New member
Kemp napisał:
2. Samsung pokazał na CeBIT nową gamę nagrywarek. Warto zwrócić uwagę na model DVD-HR745 - 250GB; HDMI (720p/1080i), Zapis na RAM/RW/R/dwuwarstwowych DVD/DL (+ i -), nagrywanie na dysku twardym w MPEG-4 (nowość), odtwawrzanie DivX, port USB 2.0, PictBridge, szybkie dwukierunkowe kopiowanie HDD-DVD (64x).
Pozdrawiam,


I to jest właśnie ideał którego szukam. Bo mnie interesuje przede wszystkim pełna obsługa DivXów oraz możliwość przegrywania bez ograniczeń pomiędzy HDD, DVD (plusy) i USB. Tylko że mało o nim w necie, na stronach Samsunga go nie widziałem, w Polsce żadnej oferty...
Kiedy to może wejść do sprzedaży?? I za ile? 2500? 3000? Powyżej 3000 zł nie zapłacę!
 
Ostatnia edycja:

Kemp

New member
"witekc" rzeczywiście model 745 jest świetny z opisu. Zwłaszcza, że mojej DMR-EH65 brakuje trochę funkcji związanych z DivX i przegrywania w obie strony wielu formatów tak jak ma już chociażby model 735 czy 738. Myślę, że przy Twoich oczekiwaniach jak możesz to warto poczekać. A nie sądzę żeby cena była wyższa niż 2500 zł. Dobre pytanie kiedy to się u nas pojawi.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

valet10

New member
Witam,

mam proste pytanie.

Którą nagrywarkę kupic?

Wacham się:

Panasonic DMR-EH65

Samsung DVD-HR738

Myślę, analizuję i nie mogę tego dylematu rozstrzygnąc.

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Pozdrawiam valet10
 

Cancerus

New member
Witam wszystkich
Jestem TU "NOWY", wiec prosze o troszke wyrozumialosci

Mam podobny "dylemat" jak valet10, tylko zastanawiam sie nad:

- Panasonic DMR-EH65
a
- LG RH-200 MHS

ktora nagrywarka jest godna polecenia ??

nadmienie, ze posiadam Telewizor LCD Samsung LE32R51BX

Dziekuje i pozdrawiam, Cancerus
 

Kemp

New member
"Cancerus" obie nagrywarki są bardzo porównywalne. Miałem ten sam dylemat co Ty przed ostatecznym wyborem. Postawiłem na Panasonica z uwagi na powszechną opinię o solidności i jakości wykonania. Pracowałem kiedyś w tej branży więc mam jeszcze kontakty i taka jest opinia fachowców. Stosunkowo niewielka ilość reklamacji w stosunku do LG. Dodatkowo bardzo dobre wyniki testów w prasie fachowej.
Twój TV ma stopę kontrastu 800:1 i jasność 500 cd/m2 czyli jest wymagający na jakość dostarczanego obrazu. HDMI obnarzy wszelkie jego niedoskonałości.
Pozdrawiam,
 

bond007

New member
Witam, mam Panasonic DMR-EH55 i jestem z niej bardzo zadowolony, ale za 1500 zł możesz mieć już model Panasonic DMR-EH65 z HDMI .
 
Do góry