nagrywarka DVD

walesiak1

New member
:confused: Mam dylemat,jaką nagrywarkę kupić.Ma to być coś dobrego i na dłużej.Spotkałem się z propozycją zakupu Philipsa DVD-R5330H w cenie 1490 zł.Co sądzicie o takim zakupie,bo przyznam się ,że nie bardzo się znam,a chciałbym mieć coś nowoczesnego,trwałego i wygodnego w użyciu.Z góry dziękuję za rady.Czesterw
:hmm: :roll: :cool:
 

bzyk

New member
nagrywarka dvd

Wszystko zalezy od tego do czego Ci ta nagrywarka potrzebna, jezeli uzywasz TV SAT to zdecydowanie polecam zainwestowac w tuner z hdd jakosc nagran bedzie zdecydowanie lepsza (zapisywany jest streaming w orginalnej formie bez dekompresji+orginalny dziwk np dolby digital) niz dvd, poza tym polecam zrobic test w sklepie.. wg mnie jakosc nagran dvd jest zenujaca (mam w pracy kilka takich urzadzen) i lepiej zakupic magnetovid SVHS daje lepszy efekt (pewnie czesc ludzi sie na mnie obrazi :) ) ale takie jest moje zdanie i basta !!
pozdrawaim
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
bzyk ma rację.
Jak lubie Philipsa... ale jego nagrywarek nie polecam.
Ja mam LG i jestem bardzo zadowolony. Wolno kopiuje po edycji ale da się żyć. Widziałem juz ją za 899 pln. Dołóż 300 pln za dysk 300 Gb i masz świetny sprzęt.
Philom podziękuj.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nagrywarka dvd Philipsa jest w super cenie -licząc jej możliwości . Czyli kosztuje obecnie 1299 zł ma HDD 250 Gb.

Jesli chcesz kupić dobry sprzet musisz określić kilka rzeczy.
Pojemność Hdd ?
Rodzaje złącz?
Klasa cenowa?

w klasie wyższej masz
JVC DRMH 300
Pioneer 540

Nizej
Panasonic DMHR 55
Thomson dth 8550
Pioneer 433
LG RHH 177
=================

pozdrawiam
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
walesiak1 napisał:
:confused: Mam dylemat,jaką nagrywarkę kupić.Ma to być coś dobrego i na dłużej.Spotkałem się z propozycją zakupu Philipsa DVD-R5330H w cenie 1490 zł.Co sądzicie o takim zakupie,bo przyznam się ,że nie bardzo się znam,a chciałbym mieć coś nowoczesnego,trwałego i wygodnego w użyciu.Z góry dziękuję za rady.Czesterw
:hmm: :roll: :cool:

Od kilki miesięcy uzywam nagrywarki Panasonica z dyskiem 200GB i mogę z czystym sumieniem ją polecić. Nowszy model ma wyjście cyfrowe i dysk 250 GB. Jakość w SP jest superowa, a w LP bardzo dobra. Porównanie z SVHS mija się z celem - mam i tak i taki format - DVD przebija go mimo wszystko. Powiem też, że nagrywarka z twardym dyskiem zmienia CAŁKOWICIE sposób oglądania TV. Jesteś WOLNY - funkcja Time Slip, możliwość nagrywania jednego pragramu i odtwarzania innego - zresztą żeby zrozumieć trzeba mieć:) Jeżeli chodzi o Panasonica - to nie bez znaczenia jest obsługa wszystkich formatów płyt, odczyt DIVX no i wspomniane wcześnie cyfrowe wyjście. Pzdr
 

walesiak1

New member
zakup nagrywarki DVD

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem.Szczególnie użytkownikom .Sprzedawcy wiadomo chcieliby swój towar sprzedać.Ja chciałbym kupić raz na wiele lat.Fatman 1 proponuje LG 7500(teraz widziałem już takie za 579 zł.Propozycja interesująca,ale nie bardzo wiem jak dołożyć dysk 300GB.W komputerze to sobie wyobrażam,ale do DVD?To chyba nie takie proste,czy są specjalne dyski które wystarczy tylko dołączyć?Widziałem LG RH 7900 z dyskiem 250 GB,ale to już cena 1589 zł.Chyba rozwiązanie z magnetowidem,jak proponuje"bzyk"to nie to samo co nagrywarka z dyskiem?Czy LG jest dużo lepszy od Panasonica z tej samej półki?Będę wdzięczny za dalsze informacje.Czesterw.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
walesiak1 napisał:
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem.Szczególnie użytkownikom .Sprzedawcy wiadomo chcieliby swój towar sprzedać.Ja chciałbym kupić raz na wiele lat.Fatman 1 proponuje LG 7500(teraz widziałem już takie za 579 zł.Propozycja interesująca,ale nie bardzo wiem jak dołożyć dysk 300GB.W komputerze to sobie wyobrażam,ale do DVD?To chyba nie takie proste,czy są specjalne dyski które wystarczy tylko dołączyć?Widziałem LG RH 7900 z dyskiem 250 GB,ale to już cena 1589 zł.Chyba rozwiązanie z magnetowidem,jak proponuje"bzyk"to nie to samo co nagrywarka z dyskiem?Czy LG jest dużo lepszy od Panasonica z tej samej półki?Będę wdzięczny za dalsze informacje.Czesterw.

Jeżeli ma to być nagrywarka na lata, to kup Panasonica z 250 MB dyskiem. Łatwość i intuicyjność obługi, szybkość (1 sek od naciśnięcia przycisku do nagrywania), HDAVI, HDMI, DIVX, wszystkie formaty (łącznie z doskonałym DVD RAM), jakość obrazu.....Pzdr
 

Kaceli

New member
Nagrywarki Thomson DTH 8560 i 8664. Kto je zna?

Witam uprzejmie, choć z pewnym żalem, że tak pojemny wątek jak "Nagrywarka DVD" wygasł po zaledwie 9 listach i od ponad pół roku jest martwy. A przecież stwarza on doskonałą okazję aby poruszyć niemal każdy temat, związany z nagrywarkami, bez narażania się na zarzut, że piszę się "off topic".
Mam właśnie taki temat, wynikający z deliberacji nad tym, który model nagrywarki kupić. Nie wyobrażam sobie jednak aby do każdego modelu zakładać odrębny wątek, choc kilka już takich wątków "jednomodelowych" istnieje na Forum, a jeden z nich liczy nawet 25 stron i grubo ponad setkę listów. No, ale to trochę wyjątkowa sytuacja; inne wątki, dotyczące również "przebojowych" modeli mają ledwie po parę stron, a niektóre ledwie parę listów. Nie ma więc co - moim zdaniem - mnożyć bytów nad realne potrzeby i produkować nowe wątki jak królik potomstwo, a raczej reanimowaćwątki już istniejące i tematycznie adekwatne do problemów. Zatem spróbujmy:
Snując się dziś po olbrzymin salonie RTV (nazwę firmy dyskretnie przemilczę), oprócz faworyzowanych obecnie modeli (z dyskiem), tj. Panasonica EH65, Samsunga HR738 oraz LG RH200, wypatrzyłem też dwa dobrze wyposażone modele Thomsona - DTH8560 oraz DTH8664. W domu "wgryzłem się" zaraz głębiej w temat, poczytałem charakterystyki obu nagrywarek, a nawet ściągnąłem kompletna instrukcję obsługi do DTH8664.
Z lektury wynika, że obie nagrywarki aspirują do miana "wysokich" modeli, m.in. z powodu posiadania aż dwóch gniazd HDMI. Moją uwagę zwrócił też pewien szczegół, a mianowicie coś w rodzaju katalogu zawartości twardego dysku, który nagrywarka tworzy samoczynnie, a który pozwala szybko i łatwo odnaleźć poszukiwany materiał, nie tylko filmowy, bo także fotograficzny i muzyczny. Właściwie jedyna cecha, jaką wypatrzyłem w instrukcji, która czyni na czytelniku dość deprymujące wrażenie, to przetwornik obrazu 10bit/27MHz, który może wydawać się już jakby "z poprzedniej epoki". Oczywiście, same liczby, jeszcze niczego nie przesądzają; widywałem już odtwarzacze z takim przetwornikim doskonale sobie radzące z filmami, niemniej przy coraz powszechniejszym obecnie "standardzie" 12/108 (naprawdę wysokie modele mają już nawet przetworniki z próbkowaniem 216 MHz) owe 10.27 wydaje się troszkę archaiczne jak na sprzęt najnowszej generacji.
Wszystko, co napisałem, to jednak tylko teoretyzowanie i stąd moje konkretne reasume:
CZY KTOŚ, Z TU OBECNYCH, ZNA MOŻE Z AUTOPSJI TE MODELE THOMSONA? Może ktoś z Was je ma i używa, a zatem może powiedzieć coś autorytatywnego o ich wadach i zaletach?
Pozdrawiam.
 

mdag

New member
Mam pytanie, czy oprócz modelu LG RH 200 MH są jeszcze na rynku jakieś nagrywarki obsługujące XviD, posiadające również HDMI, a najlepiej gdyby miały jeszcze upscaling ?
wiem, takie rzeczy to tylko w erze, ale może jednak ?
 

Kaceli

New member
Obsługa XviD

mdag napisał:
Mam pytanie, czy oprócz modelu LG RH 200 MH są jeszcze na rynku jakieś nagrywarki obsługujące XviD, posiadające również HDMI, a najlepiej gdyby miały jeszcze upscaling ?
wiem, takie rzeczy to tylko w erze, ale może jednak ?

Przepraszam, a co rozumiesz pod pojęciem: obsługuje? Z instrukcji nagrywarki LG RH200MH wynika, że potrafi ona odtworzyć plik XviD oraz skopiować go, ale tylko z płyty na HDD. To wszystko. Czy to już jest "obsługa", skoro nie potrafi nawet odtworzyć filmu XviD z karty pamięci, skopiować XviD z HDD na płytę, że o nagraniu programu z TV z kodowaniem go w XviD nie pomarzę. W rezultacie potrafi ona zrobić z XviD-em tyle samo co zwykły odtwarzacz DVD, a znacznie mniej niż nagrywarka DVD w komputerze.
Jeśli chodzi o inne nagrywarki, to wydaje mi się, że tyle samo, co LG, też potrafią. Przynajmniej większość z nich czytająca DivX-y.
Pozdrawiam.
 

mdag

New member
No może nie precyzyjnie się wytaraziłem.
Przez "obsługuje" miałem namyśli czytanie krążków z Xvid`ami. Mi to wystarczy.Zdaję sobie sprawę że potrafi to prawie każdy odtwarzacz, ale ja bym chciał, aby to robiła nagrywarka DVD z HDMI i ewentualnie upscalingiem, m.in. po to aby nie mnożyć urządzeń w domu, stąd moje poprzednie pytanie.
Napisałeś, że większość nagrywarek, które czytają DivX będą również czytać Xvid. (tak przynajmniej to odebrałem)
Szczerze mówiąc mam wątpliwości, przeglądałem instrukcję bodajże Panasonica EH55 lub 65 i jest tam jasno napisane że czyta DivX 5.0, 4.0 3.11 itp., ale mowy o Xvid nie ma.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem nie warto zawracać sobie tym głowy. Niepotrzebnie zawężasz sobie wybór modeli. Do DivX oraz Xvid nie potrzeba urządzenia dobrej jakości i nic nie będzie tu lepsze od odtwarzacza za 150 zł, w którym można swobodnie grzebać w firmware. A nagrywarka niech lepiej służy do tego, do czego została zaprojektowana.
 

Kaceli

New member
mdag napisał:
No może nie precyzyjnie się wytaraziłem.
Przez "obsługuje" miałem namyśli czytanie krążków z Xvid`ami. Mi to wystarczy.Zdaję sobie sprawę że potrafi to prawie każdy odtwarzacz, ale ja bym chciał, aby to robiła nagrywarka DVD z HDMI i ewentualnie upscalingiem, m.in. po to aby nie mnożyć urządzeń w domu, stąd moje poprzednie pytanie.
Napisałeś, że większość nagrywarek, które czytają DivX będą również czytać Xvid. (tak przynajmniej to odebrałem)
Szczerze mówiąc mam wątpliwości, przeglądałem instrukcję bodajże Panasonica EH55 lub 65 i jest tam jasno napisane że czyta DivX 5.0, 4.0 3.11 itp., ale mowy o Xvid nie ma.

Być może masz rację. Również w instrukcji bardziej wszechstronnego Samsunga DRH738 jest tylko taki zapis:

• Istnieje mo​
żliwość odtwarzania plików MPEG4(DivX) z
nast
ępującymi rozszerzeniami: .avi, .divx, .AVI, .DIVX
• Format kodeka DivX Video: DivX 3.11 DivX 4.x DivX 5.x
(bez QPEL i GMC)
• Format kodeka DivX Audio: MP3, MPEG1 Audio Layer2,
Windows Media Audio, LPCM, AC3
• Obs
ługiwane formaty plików z napisami: .smi, .srt, .sub, .psb,
.txt, .ass

Ale może odezwałby się właściciel którejś z wymienionych wyżej nagrywarek i autorytatywnie rozstrzygnął problem? A może właściciel jakiegoś innego modelu czytającego XviD.
Pozdrawiam.

 

Kaceli

New member
Wahadełko :)

Pablo1964 napisał:
Moim skromnym zdaniem nie warto zawracać sobie tym głowy. Niepotrzebnie zawężasz sobie wybór modeli. Do DivX oraz Xvid nie potrzeba urządzenia dobrej jakości i nic nie będzie tu lepsze od odtwarzacza za 150 zł, w którym można swobodnie grzebać w firmware. A nagrywarka niech lepiej służy do tego, do czego została zaprojektowana.

Ja nieskromnie :)) powiem, że jestem podobnego zdania, co Ty, ale skoro "mdag" nie lubi tłoku na półce, to szuka uniwersalnego pudełka. U mnie "szczelina" na wieżę pomiędzy półkami ma jeszcze 9,5 cm, co - z bidą - ale powinno wystarczyć na nagrywarkę. Tylko to dręczące pytanie: co wybrać? Niestety, ciągle waham się ...
 
Do góry