S-Video - problem

Marcin_s

Member
Witam Probowalem ujazmic sygnaly wysylane do TV i podpiolem komputer (Apple macintosh G4) za pomoca wyjscia s-video na Radeonie 8500 do gniazda s-video w amplitunerze (Yamaha RXV 640) a Ampli jest podpiety po Euro z TV CRT i... nic - czarny ekran - przepinalem na inne wejscie s-video w Ampli i tez bez skutku. Natomiast wszystko dziala ok przy bezposrednim podpieciu pod TV... Czy ktos moze mi to wyjasnic gdzie jest problem? Sygnal z Radeona wychodzi na 50Hz
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mój Radeon też działa tylko po podłączeniu do TV. Najwyraźniej karta sprawdza obecność aktywnego odbiornika sygnału, a jak to robi, kto to wie?

ArtS :)
 

Marcin_s

Member
ArtS007 napisał:
Mój Radeon też działa tylko po podłączeniu do TV. Najwyraźniej karta sprawdza obecność aktywnego odbiornika sygnału, a jak to robi, kto to wie?

ArtS :)
karta widzi podpiety kabel bo juz wtedy uaktywnia sie informacja w systemie o podpietym zrodle - TV
 

kowal

New member
A na telewizor wychodzisz z amplitunera z jakiego wyjścia Video/S-video/Component ? ( bo domyślam się, że Yamaha nie ma wyjścia euro).
Jeśli z innego niż S-video to może trzeba uruchomić w Menu jakieś wewnętrzne konwertery ( jeśli jakieś są ), które zamienią wejściowy sygnał S-video na ten który wysyłasz do TV
 

Marcin_s

Member
kowal napisał:
A na telewizor wychodzisz z amplitunera z jakiego wyjścia Video/S-video/Component ? ( bo domyślam się, że Yamaha nie ma wyjścia euro).
Jeśli z innego niż S-video to może trzeba uruchomić w Menu jakieś wewnętrzne konwertery ( jeśli jakieś są ), które zamienią wejściowy sygnał S-video na ten który wysyłasz do TV
ten model Yamahy nie ma menu ekranowego. wychodze component-euro
 

kowal

New member
Właśnie podejrzałem instrukcje tej Yamahy i wygląda na to, że na wyjściu component pojawia się sygnał jedynie z wejść Component ( brak konwertera " w górę" ) < tak jak pokazane w załczniku >
 

Attachments

  • Pages from RX-V640RDS_eng kopia.jpg
    Pages from RX-V640RDS_eng kopia.jpg
    29,5 KB · Wyś: 140

Marcin_s

Member
kowal napisał:
Właśnie podejrzałem instrukcje tej Yamahy i wygląda na to, że na wyjściu component pojawia się sygnał jedynie z wejść Component ( brak konwertera " w górę" ) < tak jak pokazane w załczniku >
hmm - myslisz ze sygnal z s-video da sie za pomoca przejscowki puscic na component???
Musze odkopac instrukcje.
 

kowal

New member
Potrzebował byś specjalnego elektronicznego konwertera sygnału ( z S-video <czyli Y + C> na component <czyli Y, Cb, Cr> ). Myślę, że lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie dodatkowe ( oprócz tego component-euro ) połączenie amplitunera z TV za pomocą kabla S-Video. Wtedy do oglądania filmu z kompa po prostu przełączałbyś ręcznie/pilotem TV z wejścia Euro na S-video.
 

Marcin_s

Member
kowal napisał:
Potrzebował byś specjalnego elektronicznego konwertera sygnału ( z S-video <czyli Y + C> na component <czyli Y, Cb, Cr> ). Myślę, że lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie dodatkowe ( oprócz tego component-euro ) połączenie amplitunera z TV za pomocą kabla S-Video. Wtedy do oglądania filmu z kompa po prostu przełączałbyś ręcznie/pilotem TV z wejścia Euro na S-video.
W najblizszym czasie wymieniam i TV i Komputer - przeczekam i wykombinuje cos na nowym sprzecie
 
Do góry