Kino Domowe Dzisiaj Czy Lepiej Czekać

seb99

New member
Witam wszystkich
jestem tu nowy wiec prosze nie krzyczcie na mnie
Mam pewien poblem a mianowicie jetem na etapioe składania kina domowego na chwiel obecja posiadam głosnikJLB i LCD SONY KDL- 40V2000 , nagrywarke DVD SONY RDR-HX1010 oraz SYFRE+ ze standartowym tynerm .
Mylse nad zakupem DENONA AVR-2807 i DVD - 2910 i wtedy nagrywarka wyladuje w innym pokoju.
Ale trapi mnie jeden problem a mianaowice czy nie lepiej zaczekac az wyjdą HD-DVD lub BR-DVD i czy ten ampllituner poradzi sobie z nowym odtwarzaczami a mysle tu o DTSHD - poprostu czy jak kupie ten AV to bedzie dobry do HD-DVD czy lepiej zaczekac
mam nadzieje ze ktos mi pomoze
dzieki za pomoc
 

dnc

Moderator
VIP
Z HDDVD i BD problem polega na tym, że będą dostępne prawdopodobnie pod koniec tego roku w cenach, które zapewne dla wielu bedą zaporowe. Jesli stać Cię na zakup za kilka tyś. złotych odtwarzacz to OK. Jeśli jednak nie masz kasy na ten sprzęt to trzeba się dobrze zastanowić. Filmy w w.w. formatach będą zapewne zarówno w formacie DTSHD jak i zwykłym DTS. Wydaje mi się, że w początkowym etapie producenci filmów będą stosować stary i nowy format Audio. Ja bym na Twoim miejscu zaczekał jeszcze z rok. Jeśli jesteś w stanie, a nie zależy Ci na wydaniu kasy od razu za wszelką cenę. Ceny na pewno spadną. Może nie od razu o 50%, ale na pewno coś tam będzie można oszczędzić.
 

seb99

New member
dnc napisał:
Ja bym na Twoim miejscu zaczekał jeszcze z rok. Jeśli jesteś w stanie, a nie zależy Ci na wydaniu kasy od razu za wszelką cenę. Ceny na pewno spadną. Może nie od razu o 50%, ale na pewno coś tam będzie można oszczędzić.

a jesli bym terzaz kupił to co napisałem a z czasem dokupił jakiegos HD-DVD lub BR to jak by to było z obsługa tych nowych formatów np DTS HD ???
beddzie to chasac
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli producent tego amplitunera zapewni mu wsparcie nowego systemu Audio już przy jego starcie (poprzez update firmware'u) to zapewne taki zakup się opłaca. Jeśli jednak nie, no to pozostaje wtedy korzystać ze starego systemu DTS. Nie wiem czy jest już jakiś amplituner za rozsadną cenę, który wspiera DTSHD. Ja bym spróbował zapytać się w Denon Polska (www.denon.pl) jak to będzie jak wprowadzą nowy system audio? Czy będzie mozliwość aktualizacji oprogramowania amplitunera?
 

seb99

New member
dnc napisał:
Jeśli producent tego amplitunera zapewni mu wsparcie nowego systemu Audio już przy jego starcie (poprzez update firmware'u) to zapewne taki zakup się opłaca. Jeśli jednak nie, no to pozostaje wtedy korzystać ze starego systemu DTS. Nie wiem czy jest już jakiś amplituner za rozsadną cenę, który wspiera DTSHD. Ja bym spróbował zapytać się w Denon Polska (www.denon.pl) jak to będzie jak wprowadzą nowy system audio? Czy będzie mozliwość aktualizacji oprogramowania amplitunera?


nie wiem co robic dalej czy czekac , czy kupic i mpotem tylko dołozyc jakiegos BR czy HDDVD
Ciekaw jestem jaka róznica bedzie w jakosci dziweki miedzy DTS a DTSHD moze to tylko kolejny znaczek na AV I DVD
 

seb99

New member
wysłalem meila do przedstawiciela DENONA w Polsce firmy HORN i dopowiedzeili najszybciej jak tylko mogli za co im serdecznie dziekuje

a to odpowiedz na mój problem

Witam,
Niesetety nie bedzie. Nowy standard - Dolby Digtal Plus bedzie zapisany na plytach HD lub BR. By moc je przetworzyc, amplituner musi byc wyposazony w dekoder sygnalu nowego formatu. AVR-2807 takiego dekodera nie ma. Nie da sie tego zalatwic aktualizacja oprogrmowania.
 

gregorsky

New member
Wydaje mi się, że każdy nowy sygnał będzie kompatybilny z DD5.1 i jeżeli
tylko amplituner posiada analogowe wejścia audio do każdego z tych
sygnałów to tylko czekać na nowy DVD HD czy BD wyposażony w nowy
system dźwięku, dekoder i analogowe wyjścia audio. No chyba, że ktoś
chce mieć dużo więcej głośników.
 

arsenal

Moderator
VIP
seb99 napisał:
wysłalem meila do przedstawiciela DENONA w Polsce firmy HORN i dopowiedzeili najszybciej jak tylko mogli za co im serdecznie dziekuje

a to odpowiedz na mój problem

Witam,
Niesetety nie bedzie. Nowy standard - Dolby Digtal Plus bedzie zapisany na plytach HD lub BR. By moc je przetworzyc, amplituner musi byc wyposazony w dekoder sygnalu nowego formatu. AVR-2807 takiego dekodera nie ma. Nie da sie tego zalatwic aktualizacja oprogrmowania.
Dolby Digital Plus jest dekodowany na dotychczasowych amplitunerach jako DTS:p. Jakość dźwięku z przeczytanych relacji jest lepsza niż z najlepszych ścieżek DTS na płytach DVD. Więc nie ma problemu z odsłuchem DD+. Nie uzyska się tylko pełni wrażeń bo maksymalny bitrate w DD+ przekracza to co było na DVD.
O DTS TrueHD jeszcze nic nie wiem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dolby Digital +

Myślę, że Dolby Digital+ będzie kompatybilny w dół, ale z Dolby Digital, nie z DTS. Jak już wejdą nowe odtwarzacze HD, wystarczy kupić taki, który potrafi dekodować sygnał DTS HD oraz DD+ i podać go na wejścia dyskretne 5.1 do amplitunera. Lub podłączyć cyfrowo i zdać się na obecne dekodery.

ArtS :)
 

Filut

New member
Dts plus

Witam pytanie sobie zadaj czy bedziesz mial nosniki z taka predkascia nadawania ze bedziesz mogl otworzyc dts plus czy dolby plus napewno przez kilka lat niebedzie tego duzo najwyzej pare sztuk druga sprawa czy ty wykorzystasz Amplituner 7 kanalowo masz tyle miejsca na tyle glosnikow bo niestety to jest wlasnie na 7 i wiecej kanalow a z 5 niewychwycisz tych niuasow co tobie chodzie wiec kupuj i niezastanawiaj sie pozdrowka dla forumowicow :)
 
Do góry