HDMI - gdzie powinno być?

K400R

New member
Mam kolejne pytanie z niekonczacego sie cyklu "nie znam sie a chcialbym wiedziec" :/

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu praktycznie od zera (nowe mieszkanie). Zdecydowalem sie juz raczej na plazme Panasonic th42pv60 (cos takiego) i jestem na etapie wyboru KD.
Moje pytanie dotyczy HDMI. Wiem ze plazme raczej lepiej jest podlaczyc do dvd za pomoca takiego wlasnie zlacza. Czy wobec tego podlaczam dvd bezposrednio do plazmy (zakladam ze kupie dvd z hdmi) czy przechodzi to jeszcze przez ampli (chcialem kupic jakies klasyczny zestaw typu dvd+ampli+pelnowymiarowe glosniki). Szczerze mowiac odtwarzaczy dvd z hdmi jest wciaz chyba nieduzo a amplitunerow prawie wcale (i to dosc drogich).
A zatem chcialbym ustalic czy musze miec hdmi tez w ampli czy podlaczam dvd bezposrednio do plazmy (ale jak wtedy z audio)?
Biore poprawke na to ze pytanie moze byc glupie.....

Z gory sorki jesli moje wywody sa mętne ale nigdy nie zajmowalem sie tym tematem i teraz musze przejsc przyspieszony kurs doboru sprzętu (wybór plazma a lcd, wybór konkretnego modelu tez zajal mi juz troche czasu :/

Z poczatku chcialem jakis zestaw KD Yamahy ale ta firma nie ma chyba dvd z hdmi. Do wydanie mam 3000 +- 500 PLN. Moze jakies sugestie przy okazji :)

Z gory dzieki za wszelkie rady!!
 

raffall

New member
Witam,

jak już sam zauważyłeś masz dwie opcje połaczenia hdmi:

- dvd bezpośrednio z tv
- dvd do amplitumera i dalej do tv

pierwsza opcja póki co jest o wiele tańsza.

zatem podłączasz dvd z tv kablem hdmi, a ampli z dvd łączysz cyfrowo kablem coaxial lub optical.

większkość producentów proponuje już dvd z hdmi - pozostaje kwestia ile jesteś gotów zapłacić za dvd, bo tu ceny zaczynają sie od ok 500 zł a kończa na cenie dobrego samochodu

Poniżej link do Yamahy z wyjściem hdmi:
http://www.audioklan.com.pl/produkt.php?prod=492

ja chwale to co mam czyli Denona 1920:
http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=232

wcześniej miałem Samsunga HD-950 (też z hdmi), ale po miesiacu wymieniłem - Denon to inna bajka...

Pozdrawiam,
 

K400R

New member
Dzieki za odp.

Denona juz ogladalem ale to jednak o wiele za drogie jak dla mnie (nie mowiac o Yamaha). Gdybym kupowal to chyba raczej cos z nizszej polki cenowej. Widzialem cos takiego jak Pioneer DV 490. Producent chyba ok, ale jakos podejrzanie malo to kosztuje (niewiele ponad 500 PLN). Czy to jakis zlom?

Tak jak napisalem wczesniej, chcialbym caly zestaw zamknac kwota max 3500 PLN. Nie oczekuje jakiegos super-audio-video-filskiego sprzetu ale po prostu czegos co bedzie fajnie wyswietlalo i brzmialo ;)
 

nowy66

New member
Witam,
powiem o swoich doświadczeniach. SUBIEKTYWNYCH. Kilka lat temu kupiłem zestaw KD Pioneer -wtedy był bardzo dobry. Teraz jest znacznie gorszy - powiem więcej - muszę go wymienić. Już sie nie nadaje do plasmy/lcd. Teraz kupiłbym gotowy zestaw np taki :

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3001

Już jest z HDMI a kosztuje relatywnie drobne pieniądze. Pomyśl ile słuchasz muzyki a ile oglądasz filmów. Tak realnie. Kupiłbm ten (pokazany wyżej) a zaoszczędzone pieniądze wydałbym na dobry sprzęt dla słuchania muzyki. Fajne rozwiązanie - to wspólne zarządzanie (razem z PV60) jednym pilotem (HDAVI). Mała rzecz a ceszy. HDMI przesyła i obraz i dźwięk.

Ciągły dylemat na co przeznaczyć (zawsze ograniczone) środki. ;)

PZDR

ps : głupich pytań nie ma - są tylko głupie odpowiedzi.
 

raffall

New member
Oczekuj jak najwięcej w ramach budzetu, którym dysponujesz. Nie sztuka wydać kasę...

Co do Pionieera sie nie wypowiem bo nie widziałem.

Ja zaczynałem swoje poszukiwania od strony http://www.top-audio.pl/ - ceny wyjściowe, które ostatecznie powinny być niższe.

Jedyna slusza droga to wybrać kilka zestawów i urządzić wycieczkę po salonach audio-video, gdzie mozna w komfortowych warunkach posłuchać i ocenić.

Ostatecznie zawsze pozostaje MM lub Saturn, gdzie pomimo kiepskich warunkow mozna wyrobić jakieś zdanie... lepsze to niż kupowanie tylko z obrazka.

Pozdrawiam,
 

K400R

New member
No wlasnie, a czym realnie roznia (badz moga sie roznic) takie zestawy od klasycznych typu dvd+ampli+drewniane duze glosniki?

Domyslam sie ze moznaby tutaj rozmawiac o duzej liczbie parametrow ale moje pytanie bardziej dotyczy tego czy taki zestaw jest w czyms gorszy tylko dlatego ze jest hmm..... "nowoczesno-plastikowy" (najlepsze co moglem wymyslic, sorki :))
 

jax

New member
(chcialem kupic jakies klasyczny zestaw typu dvd+ampli+pelnowymiarowe glosniki)

Musisz też wziąć pod uwage, że mając amplituner z hdmi, będziesz mógł praktycznie każdy sygnał przez niego przepuścić i np przeskalować, podłączjąc tylko jeden kabel do plazmy. Takie rozwiązanie przydaje sie np jak w plazmie jest tylko jedno wejscie hdmi ,a chcesz podlączyc jeszcze tuner sat.
Polecam Denona AVR-2807
 

raffall

New member
znawcy tematu twierdzą, że dzwięk z plastikowych głośniczków nigdy nie dorówna temu z pelnowymiarowych kolumn drewnianych.

oczywiście wszystko zależy od potrzeb i oczekiwan sluchacza.

przez rok uzytkowałem najtańszy zestaw kina Panasonica SC-HT520 - wszystko w szarym plastiku... i oczywiście porównywanie z obecnym zestawem nie ma sensu...

z drugiej strony bez wzgledu na to jakie kino wybierzemy to radość ogladania filmów bedzie wieksza niz przy korzystaniu tylko z głośników telewizora.
 

K400R

New member
jax napisał:
Musisz też wziąć pod uwage, że mając amplituner z hdmi, będziesz mógł praktycznie każdy sygnał przez niego przepuścić i np przeskalować, podłączjąc tylko jeden kabel do plazmy. Takie rozwiązanie przydaje sie np jak w plazmie jest tylko jedno wejscie hdmi ,a chcesz podlączyc jeszcze tuner sat.
Polecam Denona AVR-2807


...ale chcac kupic ampli z hdmi raczej nie zmieszczę się w 3500 PLN za caly zestaw :)
Jest to dla mnie niestety granica nieprzekraczalna...

Dzieki wszystkim ktorzy do tej pory wsparli mnie wskazowkami.
Na chwile obecna raczej sklanialbym sie ku kupnie dvd z hdmi i podlaczeniu bezposrednio do tv a oddzielnie audio do amplitunera (tak jak zasugerowal raffall). Na lepsze rozwiazanie chyba nie starczy mi po prostu kasy...
 
Do góry