Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

Krys

New member
Przeczytałem kilka opinii na temat tego modelu i wydaje się to być interesujący sprzęt.
Poniżej dane techniczne :
Panasonic DMR-EH65
Zapis na: HDD 250GB, DVD-RAM, DVD-RW (VM), DVD-R, DVD-R (Dual Layer), DVD+RW, DVD+R, DVD+R (Double Layer)
Odczyt: DVD-Audio, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R (DL), DVD+RW, DVD+R, JPEG, MP3, DivX, SVCD, Video-CD, Audio-CD, CD-R/RW
Przetwornik obrazu 108 MHz/12bit
Przetwornik dźwięk 192 kHz/ 24Bit
Szybki start - 1 sekunda do kopiowania na HDD lub DVD-RAM
Time Base Corrector
DNR
One Touch Recording
Super Drive System
Guide Plus+
ShowView
Easy G.U.I
HDAVI Control
Direct Nawigator
Time-Slip
High Speed Scan (200fach)
Highspeed Copy 16x DVD-R, 8x DVD+R, 5x DVD-RAM
External Link
Q-Link
PAL Progressive Scan
Wyjście HDMI
Wejście IEEE1394/iLink
SD - Slot

Cena na razie waha się lekko ponad 2kzł.
Czy może ktoś już kupił albo testował to cacko - proszę o komentarze.
Z tego co wyczytalem to ważne są przetworniki obrazu, które mają poprawić obraz nagrany w gorszej technologii np VHS (magnetowid podłączony do tv za pośrednictwem tej nagrywarki).
I jeszcze jedno pytanie czy można HDD tego sprzętu podłączyć do kompa
celem wymiany plików? Idealnie by było podłączenie bezpośrednio do sieci ale takie cudo widziałem tylko w nagrywarkach KISS.
Krys
 

nowy66

New member
Krys napisał:
... Cena na razie waha się lekko ponad 2kzł.... Krys

Gdzie widziałeś za tę cenę? Bo ja tylko w D:( . To jest model, który mnie również bardzo zainteresował. Ale mam cały czas wątpliwość : DVD HDD +sat, czy też SAT HDD + odtwarzacz DVD. Bo na razie nt HD Sat+HDD to można tylko poczytać.
pzdr
 

Kemp

New member
Brak skalera na wyjściu HDMI?

Witam,
1. W opisie tego produktu jest "Skalowanie obrazu do formatu wysokiej
rozdzielczości". W kwietniowym "Audio Video" w zmiance o nowościach
z Panasonica jest wyraźnie zaznaczone, że wyjście HDMI nie ma skalera obrazu.
Mam oficjalną informację od "AV", że we wrześniowym wydaniu zostanie opublikowane stosowne sprostowanie na ten temat.
Test EH65 będzie w październikowym wydaniu "Audio Video".
Zakładam, że nie będzie to przedruk z siostrzanego "Video Mix", który jako pierwszy opubikował test w lipcowo-sierpniowym wydaniu.
Punktacja:
Jakość obrazu - 33/35
Jakość dźwięku - 22/25
Funkcje dodatkowe - 13/15
Łatwość obsługi - 14/15
Stosunek jakości do ceny - 8/10 (przyjęto sugerowaną cenę detaliczną 2299 zł)
Ocena łączna - 90/100 bardzo dobra - "Mix Poleca".
Jak to jest z tym skalowaniem w tej nagrywarce?
Mam potwierdzenie z Panasonica, że jest skaler (konwersja 720p/1080i), przetwornik obrazu 12bit/108MHz.
Produkt pojawi się w sklepach w połowie lipca.
2. Pytanie o dźwięk po połączeniu przez HDMI.
Skoro jest to wyjście zarówno video jaki i audio 1.1 to czy sygnał 5.1
będzie wysyłany równolegle do amplitunera AV przez wyjście optyczne (bo chyba coaxial-a nie ma)?
Już wiem, że sygnał 5.1 jest wysyłany równolegle.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

edrum

New member
Dmr-eh 65

W tym wątku przewinęło się ciekawe pytanie :

Krys napisał:
I jeszcze jedno pytanie czy można HDD tego sprzętu podłączyć do kompa
celem wymiany plików? Idealnie by było podłączenie bezpośrednio do sieci ale takie cudo widziałem tylko w nagrywarkach KISS.

Otuż chciałbym je ponowić i zapytać czy istnieje mozliwość przenoszenia wybranych plików bezpośrednio z dysku komputera na dysk nagrywarki ? Oczywiście chodzi tu konkretnie o nagrywarkę DMR-EH 65. Z tego co się orientuję jest to możliwe przez USB, ale EH 65 takiego nie posiada. Zastanawia mnie natomiast czy nie można by tego uczynić poprzez wejście IEEE 1934/iLink. Czy istnieje w ogóle sposób na podłączenie DMR-EH 65 pod komputer żeby ten widział ją jako dysk .Jeśli ktoś zmagał się z tym zagadnieniem w praktyce to proszę o informację.
Pozdr.
 

Kemp

New member
Witam,
Z założenia nagrywarka nie ma podłączenia do komputera.
IEEE 1934/iLink jest wejściem pod kamerę cyfrową i nie ma możliwości aby widzieć ją jako dysk.
Pozdrawiam,
 

tooltm

New member
Witam chciałem dodać moje dwa słowa. Tez wydaje mi sie ten model interesująca propozycją . brakuje mi tylko regionu free. mam durzo płyt zza oceanu. Słyszałem jednak ze mozna sobie z tym poradzic stosując odpowiednia kombinacje cyfr na pilocie . moje pytanie czy ktos wie gdzie zdobyc te kody i jak to zrobic ?
 

Kemp

New member
tooltm

Witam,

Tą funkcję mają formalnie tylko autoryzowane punkty serwisowe.
Jeśli nie chcesz starcić gwarancji to zgłoś się do nich oficjalnie i poproś o zdjęcie tej blokady. Wielokrotnie na forum były publikowane ostrzeżenia przed używaniem funkcji serwisowych.

Pozdrawiam,
 

Kemp

New member
Problemy z ustawieniem napisów - produkt z Niemiec

Witam,

Otrzymałem bardzo ciekawe pytanie, które pozwolę sobie przytoczyć:

"Wspominałeś o polskich literach w panasonic dmr 65 (divx). Ostatnio kupiłem tą nagrywarkę i mam problemy z ustawieniem polskich liter (mimo, że w ustawieniach językowych jest kod numeryczny dla Polski) :(. Czy może to wynikać z ustawień regionalnych - nagrywarka z allegro kupowana w Niemczech? Czy może jednak da się coś ustawić?
Kolejnym problemem jest zbyt mała czcionka w divx - przyznam się, że nie zgłębiłem jeszcze całej instrukcji - można to regulować?"

Poniżej moja odpowiedź:

Wszystkie nagrywarki z Panasonic Polska czytają napisy bez problemu.
Produkty z Zachodniej Europy (także z Niemiec) mogą się nieco różnić od naszych dlatego, że każdy kraj daje własne zapotrzebowanie na funkcje w menu.
Polska jest dość specyficzna i nasze nagrywarki miały odczytywanie napisów jako jeden z głównych priorytetów .
Jest duże prawdopodobieństwo, że niemieckie nagrywarki mogą mieć jakieś problemy z odczytem gdyż u nich nie jest to tak powszechne.
Kolejną rzeczą jest upewnienie się czy Twoje płyty są w porządku. Polecam wziąć kilka płyt i pójść z nimi do sklepu i na miejscu sprawdzić czy napisy są odczytywane. Jeśli tak to masz potwierdzenie, że nagrywarka ich nie czyta. Jeśli nie tzn. że płyty mają defekt.
Uczciwie bardzo jestem ciekaw tej próby gdyż wielokrotnie na forum można było przeczytać ostrzeżenia przed produktami z Allegro z Niemiec.
Był by to kolejny przykład, że lepiej kupić polski produkt w polskim sklepie internetowym (dobrym i wiarygodnym) z polską gwarancją producenta. Te ceny są nieznacznie wyższe od Allegro a często na tym samym poziomie.

Niestety wielkości czcionki niezmienisz i nie ma funkcji edycji.

Pozdrawiam,
 

Piotr_

New member
Panasonic DMR-EH 65

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem stacjonarnej nagrywarki DVD.
Zainteresowała mnie nagrywarka Panasonic DMR-EH 65 EP-S.
Chciałbym dowiedzieć się od was jakie są jej plusy oraz minusy.
Urządzenie te miało by służyć na dłuższy okres czasu, tz. nie chce za jakiś czas wymieniać nagrywarki.
Jeśli ten model nie jest najlepszym wyborem to proszę o podanie najodpowiedniejszego waszym zdaniem.

Pozdrawiam i czekam na rady
 

siwys3

New member
Pytanie o nagrywarkę Panasonic DMR-EH65

Witam,
Poszukję informacji od użytkowników nagrywarki DVD Panasonic DMR-EH65 (lub podobnych)

Konkretnie chodzi o:

1. Jaki jest czas przełączania kanałów TV. Czy przełączenie na następny kanał jest na tyle szybkie że niezauważalne czy np. zajmuje ponad 1 sek. Dlaczgo pytam? Bo lubię siedzeć przed TV i w kółko przelączać kanały. W moim TV to jest około 2 sekund, kanałów jest 60 więc przejście przez wszystkie zajmuje bardzo dużo czasu.

2. Czy odtwarzacz DVD pozwala na powiększenie obrazu z formatu 2.11:1 na 16:9 (z bardzo szerokiej panoramy na "normalną" panoramę). Dużo filmów jest teraz w takim "szerokim" formacje i na TV 16:9 na dole i górze są czarne pasy. Wolałbym kosztem marginesów (lewy i prawy) trochę go powiększyć.

3. Czy odgłos pracującego dysku i wentylatora (jeżeli jest) jest słyszalny?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Sebastian
 

Flapu

New member
Witam
Odpowiedzi dla siwys3:
1) Czas przełączania jest jak najbardziej akceptowalny. Podczas przełaczania na chwile wskakuje czarny ekaran, ale trwa to subiektywnie do pół sekundy. Jest prawie tak samo jak w rzypadku TV Sony którego używam.
2) Nie znalazłem takiej opcji ale mam podłączoną tę nagrywarkę do TV 4:3. W instrukcji coś piszą u ustawianiu funkcji PanScan ale nie znalazłęm jej w menu. Na 99% nie da się tego zrobić o co pytasz.
3) Poprzednio miałem Pioneera 530 i powiem że ten Panasonic jest jak dzień do nocy - o wiele cichszy od tego Pioneera, którego było nocą słychać - trochę dysk i bardzo wentylator. W przypadku tego Panasa błoga cisza - słychać delikatny szum ale tylko jak przłożę ucho do samej nagrywarki. Tak więc problem według mnie nie istnieje, a sądzę że mam dobry słuch i jestem wyczulony na takie dzwięki (właśnie jednym z powodów zmiany nagrywarki była głośność Pioneera)
 

siwys3

New member
Flapu napisał:
Zamówiłeś ???
Tylko uważaj na sprzęt z Niemiec - nie obsługuje PL DK. Szerzej w moim poście na ten temat.

Wg słów sprzedawcy pochodzi od Panasonic Polska i jest całkowicie legalny i objęty wszelkimi gwarancjami w kraju. I nie mam podstaw aby nie wierzyć :)
 

Martain

New member
Flapu
teraz ja mam małe pytanko odnośnie tego Panasa
czy posiada on funkcje jednoczesnego odtwarzania materiału przed zakończeniem jego nagrywania (w SONY nazywają to Chacing Playback) oraz czy posiada funkcje Pause Live TV?(też nazwa z SONY).
Odnoszę te pytanie do SONY bo zastanawiałem się nad zakupem RDR-HX820 ale może ten Panasonic.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Panasonic ma na pewno funkcję Chasing Playback (każda nagrywarka ją ma). Pause TV, to cecha charakterystyczna dla Sony, ale niewykluczone, że nowe modele Panasonic też ją mają. Ja i tak zawsze włączam nagrywanie, gdy chcę coś złapać z opóźnieniem i korzystam z Chasing Playback (mam Sony 710). Live TV ma tę wadę, że nie można zachować nagrania.

ArtS :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Martain napisał:
Flapu
teraz ja mam małe pytanko odnośnie tego Panasa
czy posiada on funkcje jednoczesnego odtwarzania materiału przed zakończeniem jego nagrywania (w SONY nazywają to Chacing Playback) oraz czy posiada funkcje Pause Live TV?(też nazwa z SONY).
Odnoszę te pytanie do SONY bo zastanawiałem się nad zakupem RDR-HX820 ale może ten Panasonic.

Tak panasonic może jednocześnie odtwarzać i nagrywać ten sam materiał, oraz ma finkcję pauzy (tu się to nazywa Time Slip). W zcasie nagrywania na twardy dysk możesz dowolnie odtwarzać inne nagrania z dysku twardego, oraz z płyt DVD. Funkcja Time Slip działa też podczas nagrywania na płytach DVD Ram
 
Do góry