Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

stapi

New member
Witam, mam taki problem z nagrywarką EH 65, mianowicie nie mogę uruchomić wyjścia HDMI. TV to plazma panasonic 42-PV8, próbowałem już różnych kabli i nic. Gdy podłączam nboxa wszystko jest ok.
Gdy wchodzę w menu nagrywarki "ustawienia HDMI" w kolejnym ekranie mam aktywny tylko dolny pasek "sterowanie przez HDMI i qlink" a 3 pozostałe górne z innymi ustawieniami są szare nie aktywne i nie da się tam nic zmienić. Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże?
pozdrawiam
 

Kaceli

New member
Niekompatybilność

Witam, mam taki problem z nagrywarką EH 65, mianowicie nie mogę uruchomić wyjścia HDMI. TV to plazma panasonic 42-PV8, próbowałem już różnych kabli i nic. Gdy podłączam nboxa wszystko jest ok.
Gdy wchodzę w menu nagrywarki "ustawienia HDMI" w kolejnym ekranie mam aktywny tylko dolny pasek "sterowanie przez HDMI i qlink" a 3 pozostałe górne z innymi ustawieniami są szare nie aktywne i nie da się tam nic zmienić. Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże?
pozdrawiam

Trudno powiedzieć o co chodzi. Ja miałem podobny problem z nagrywarką i telewizorem, która podłączona bezpośrednio (przez HDMI) do TV (LCD) pracowała bez zarzutu, a podłączona za pośrednictwem amplitunera Yamaha nie bardzo chciała (wieszała się przy każdej zmianie kanału w nagrywarce). Inne urządzenia (np. dekoder SAT) działały za pośrednictwem amplitunera poprawnie. I co zrobić w takiej sytuacji? Wygląda to po prostu na "kaprys" danego urządzenia, ale tak już nieraz jest. Niby elektronika to tylko "głupi aparat na prąd, który łaski nie robi", a okazuje się w praktyce, że aparaty też mają swoje humory, co niektórzy nazywaja uczenie niedopasowaniem albo jeszcze bardziej "uczenie" niekompatybilnością. I kropka! :))
 

stapi

New member
A może pomogłaby aktualizacja firmware, tylko nigdzie nie mogę jej znaleźć. A może ktoś wie jak odczytać wersję firmware z urządzenia?
pozdrawiam
 

Kaceli

New member
A może pomogłaby aktualizacja firmware, tylko nigdzie nie mogę jej znaleźć. A może ktoś wie jak odczytać wersję firmware z urządzenia?
pozdrawiam
Niestety, Panasonic to nie "nonejmowe" Manta czy Viva, do których producenci starają się szybko i łatwo aktualizować firmware żeby zyskać pozycję na rynku. Nie wiem nawet czy w EH-65 jest możliwość aktualizacji firmware z poziomu użytkownika, czy nie trzeba przypadkiem uruchamiać jakiegoś menu serwisowego. Ale może ktoś inny wie?
Pozdrawiam.
 
Do góry