Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

dittos

New member
Witam, to mój pierwszy post tutaj, ale przeglądam go już od maja 2006
Flapu, widzę że posiadasz tego Panasa, ktorego sobie upatrzylem. Mam tylko pare watpliwosci.
Czy po doswiadczeniach z ta nagrywarka zauwazyles jej jakies wady, ktore jakbys znal przed zakupem to bys tej nagrywarki nie kupil ??
Gryze sie czy kupic tego Panasa DMR-EH65 czy moze tego LG-RH200MH oslawionego nagroda EISA. Moze slyszales rowniez o wadach tych LG. Podobno startuja z opoznieniem 20 sekundowym.
Moze podasz mi na PRIV swój numer GG lub skype to zamieniłbym z Toba pare słów, bo sam masz priva wyłączonego niestety :-?
 

Flapu

New member
Panasa moge tylko porównywać do Pioneera 530.
Na +:
- super szybki start. W sekunde rozpoczyna nagrywanie. U Pioneera trwało to chyba ze 20s
- błoga cisza podczas pracy urządzenia. Pioneera było słychać w nocy jak pracował
- oczywiście więcej funkcji takich jak Divx, HDMI, wiekszy dysk, SD slot itp... ale Panas to nowszy i droższy model więc to zrozumiałe
- chyba najważniejsze (jak sie podłacza analogowo do TV), przetwornik obrazu 12 bitowy. W innym poście opisałem to dokładniej.
Na -:
- Pioneer szybciej ładował miniaturki nagranych rzeczy podczas przeglądania zawartości dysku twardego
- no i chyba tyle...

Tak czy siak nie żałuje zakupu. Żaden z minusów nie dyskwalifikuje tej nagrywarki. Gdybym mial możliwość to wybrałbym ją jeszcze raz.

Jak coś chcesz wiedziec to pytaj konkretnie, chetnie odpowiem.

PS: Moje GG 3992975
Jakby cos to pisz, chetnie pomogę
 

dittos

New member
A jak się ma sprawa przegrywania z VHS na DVD. Czy rzeczywiście te "poprawiacze"obrazu działają i materiał wynikowy jest lepszy od oryginału, czy raczej sobie te bajery powyłączać?
No i druga sprawa, czy obraz po podłączeniu nagrywarki do TV przez HDMI jest lepszy czy gorszy w porównaniu z podłączeniem np. poprzez SCART.
Słyszałem opinie o LG że po HDMI mają gorszy obraz, a jak jest z tym Panasem ?
 

Kemp

New member
Test w Audio Video

Witam,

Otrzymałem oficjalną informację od Audio Video o teście EH65 w październikowym wydaniu, po czym po konsultacji z "adminem" zamieściłem ją na forum.
Jak można się było przekonać wśród 5 nagrywarek były tylko 3 nowości: Hitachi DV-DS163E, LG200MH, Sony RDR-HX720 i 2 starsze modele: Pioneer DVR - 540H i Panasonic DMR-EH55.
Bardzo wszystkich przepraszam - byłem równie zawiedziony co szacowne forum.
Dla pocieszenia EH55 dostało "rekomendację" z 8,6 pkt. (tak jak LG z 9,3 pkt.). Można przypuszczać, iż EH65 otrzymałoby wyższy wynik.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

siwys3

New member
Witam,

Kupiłem 2 tygodnie temu tą nagrywarkę. Podzielę się uwagami. Jako że nie mam specjalnego rozeznania wśród innych nagrywarek - nie będę porównywał a jedynie opisywał wrażenia. Bardzo subiektywne!

Ogólnie - wszystko działa - jednak nie do końca jestem zadowolony. Największą widoczną (dla mnie) wadą jest jakość obrazu z tunera (i wejścia Composite Video). Obraz jest wyraźnie zaszumiony. Wynika to nie tylko z może kiepskiego sygnału w kablówce ale z zupełnie niepotrzebnego wyostrzania go w nagrywarce. Combo filtr jest wyłączony, jego włączenie pograsza tylko sprawę (bo to filt wyostrzający).

Po pewnej walce z dostawcą kablówki udało się nieco polepszyć obraz. Dobry efekt dała też wymiana kabla Euro na taki który ma ekranowane wszystkie połączenia (strasznie zbierał zakłócenia z zewnątrz i wewnątrz nagrywarki).

Jako nagrywarka - funkcjonalość mi się bardzo podoba. Właściwie mam wszystko co mi potrzeba. Podoba mi się sprawna obsługa DVD-RAM. Choć czy to kiedyś wykorzystam? Podoba się że wsystko działa poprawnie i bez opóźnień nawet podczas nagrywania czegoś na HDD. Jako nagrywarka - sprzęt jest bardzo dobry. Jedyna wada - to z domysłu włączone filtry dynamiczne przy nagrywaniu. Powoduje ładne wygładzenie obrazu ale jednocześnie pewne efekty uboczne których nie lubię. Ale nie mam porównania do innych urządzeń.

Jako odtwarzacz DVD - jest cieniutko (choć to mogłem sprawdzić przez zakupem i byłem na to gotowy). Obraz - owszem - dobry. Ale brakuje bardzo wielu funkcji. Np.:
- powiększania obrazu w ogóle brak, szczególnie żal niemożności powiększenia z 2:1 do 16:9
- brak możlwości regulacji głośności z odtwarzacza (akurat mnie tego brakuje)
- nieco za głośna praca napędu DVD (za to HDD jest cichuteńki)

Odtwarzanie filmów .avi (tych "z sieci") - porażka. Może i odtwarza ale zawsze w oryginalnej wielkości (najwyżej rozciąga w poziomie). Czyli są ogromne marginesy na dole i górze a w dodatku po prawej i lewej. Funkcja odtwarzania DviX z sieci jest "demo". Dlatego do filmów DVD i AVI oraz CD i MP3 używam starego i sprawdzonego CyberHome 462. Działa znacznie lepiej od tego Panasonica (o ile nie odtwarzam DviX z CD z którymi CH462 ma problemy, nagrywam na płyty DVD).

Jakość odtwarzania dziwięku z CD - poniżej oczekiwań.

Jakość odtwarzania MP3 - ciężko mi powiedzieć. Nie używałem.

Reasumując - jako nagrywrka - sprawna i dobra. Szkoda tylko tego wyostrzania i szumów. Jako reszta - dla mnie przeciętnie. Choć nie wiem jak to wygląda na tle innych urządzeń. Jak mówiłem całość oceny jest subiektywna.

Pozdrawiam,

Sebastian
 

siwys3

New member
dittos napisał:
A jak się ma sprawa przegrywania z VHS na DVD. Czy rzeczywiście te "poprawiacze"obrazu działają i materiał wynikowy jest lepszy od oryginału, czy raczej sobie te bajery powyłączać?
No i druga sprawa, czy obraz po podłączeniu nagrywarki do TV przez HDMI jest lepszy czy gorszy w porównaniu z podłączeniem np. poprzez SCART.
Słyszałem opinie o LG że po HDMI mają gorszy obraz, a jak jest z tym Panasem ?

Polepszacze - wygląda na jakiś filtr dynamiczny. Likwiduje szumy bez rozmycia obrazu. Ale żeby nie było tak pięknie ma też inne efekty uboczne. Większość ludzi ich nie zauważy ale mnie denerwują. Jest to rodzaj smużenia przy poruszających się elementach (na jednolitym tle) lub "pełzania" jednolitego tła jeżeli wykonuje drobne ruchy.

HDMI - Na moim TV - Sharp serii P50 (PAL) - obraz jest bardzo dobry. Lepszy niż RGB czy component. Na RGB jest lekki szumek. Jeżeli kabel RGB nie jest ekranowany lub kiepsko ekranowany - szum jest znaczący.

Drobna wada HDMI - obraz jest wyświetlany bez obcinania marginesów. Efekt - dziwne zniekształcenia na krawędziach obrazu 4:3 (zależy bardzo od źródła sygnału). Ale w sumie ciężko to dostrzec. Przy 16:9 TV i tak odrobinę obcina.

Nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w obrazie pomiędzy 520p/i, 720p, 1080i. No co najwyżej to że przy 1080i mój TV nie pozwala na wybór proporcji ekranu (zawsze włacza auto 16:9). Nagrywarka nie potrafi też tego zmienić więc obraz jest dennie spłaszczony. Ale telewizor i tak nie obsługuje natywnie tej rozdzielczości więc mi to nie przeszkadza.

Pozdraiwam,

Sebastian
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
mam pytanie odnośnie tej nagrywaki (i innych z hdmi i "podkręcaczem" obrazu), czy upscaler działa tylko na płytach dvd czy również na materiale sd z własnego tunera ??:confused:
 

dittos

New member
Przejrzałem angielską wersję instrukcji i nigdzie nie zauwazyłem funkcji Timeshift, czyli przesuniecia w czasie, np. w LG i innych jest ta funkcja, dzięki niej mozna np. isc do kibla, wrocic i oglądać dalej

Czy ta funkcja jest obsługiwana przez Panasa ??
Może się tylko inaczej nazywa
 

siwys3

New member
dittos napisał:
Przejrzałem angielską wersję instrukcji i nigdzie nie zauwazyłem funkcji Timeshift, czyli przesuniecia w czasie, np. w LG i innych jest ta funkcja, dzięki niej mozna np. isc do kibla, wrocic i oglądać dalej

Czy ta funkcja jest obsługiwana przez Panasa ??
Może się tylko inaczej nazywa

Nie wiem jak działa timeshift w LG. W Panasonicu musisz włączyć nagrywanie programu. A podczas nagrywania możesz oglądać cokolwiek innego włącznie z programem, który właśnie nagrywasz (w dowolnym jego miejscu).

Program się nagrywa a Ty możesz sobie oglądać jego początek (lub płyty DVD lub inny nagrany na HDD materiał).

Podczas nagrywania występują niewielkie ograniczenia. W szczególności nie można edytować materiałów nagranych na HDD (można je oglądać).

Pozdrawiam,

Sebastian
 

dittos

New member
Czyli generalnie nie można tego zrobic o czym pisałem.
W LG, Samsungu i Sony jest coś takiego, że przykładowo leci mecz w TV,
a Ty musisz wyjść na moment. Włączasz nagrywarkę, naciskasz cos
na pilocie i wychodzisz. Wracasz gdy mecz jeszcze trwa a chcesz oglądać
go od momentu przerwania bez czekania na koniec meczu.
Oglądasz właśnie od tego momentu a jednocześnie nagrywa się końcówka
meczu.
Czy taki MYK jest mozliwy w Panasie ?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
dittos napisał:
Czyli generalnie nie można tego zrobic o czym pisałem.
W LG, Samsungu i Sony jest coś takiego, że przykładowo leci mecz w TV,
a Ty musisz wyjść na moment. Włączasz nagrywarkę, naciskasz cos
na pilocie i wychodzisz. Wracasz gdy mecz jeszcze trwa a chcesz oglądać
go od momentu przerwania bez czekania na koniec meczu.
Oglądasz właśnie od tego momentu a jednocześnie nagrywa się końcówka
meczu.
Czy taki MYK jest mozliwy w Panasie ?

Tak, jest identyczna funkcja
 

siwys3

New member
dittos napisał:
Czyli generalnie nie można tego zrobic o czym pisałem.
W LG, Samsungu i Sony jest coś takiego, że przykładowo leci mecz w TV,
a Ty musisz wyjść na moment. Włączasz nagrywarkę, naciskasz cos
na pilocie i wychodzisz. Wracasz gdy mecz jeszcze trwa a chcesz oglądać
go od momentu przerwania bez czekania na koniec meczu.
Oglądasz właśnie od tego momentu a jednocześnie nagrywa się końcówka
meczu.
Czy taki MYK jest mozliwy w Panasie ?

Tak możliwy. Nagrywasz coś i możesz odtwarzać równolegle cokolwiek włącznie z właśnie nagrywanym programem. Tak jak wcześniej napisałem ;-)))

Sebastian
 

Paweldubiel

New member
ja mam takie pytanko w związku z nagrywarkami dvd,widze tu wiele osób których wiedza na ten temat napewno pozwoli mi na własciwy wybór;) moze zaczne od tego czego ja oczekuje,ułatwi to sprawę
-moją przyszłą nagrywarke dvd napewno chciałbym(w szczególnośc) podłaczyc pod nboxa zeby zgrywac sobie np. jakis mecz albo filmik(oczywiscie w formacie SD...mysle ze to mi wystarczy póki co)-rozumiem ze to tego potzrebuje konecznie wejsca HDMI? czyli koszt mały nie bedzie...?
-chciałbym takze aby pozwoliła mi na odczytywanie filmów z polskimi literami,czy też płyt z zawartoscia filmów w HD!
czy mógłby mi ktos polecic na ceneo.pl taka nagrywarke? jesli chodzi o fundusz,chciałbym poznac ceny od najniższch,mógłby ktos m polecic tutaj dwa,trzy modele? FENX wielkie!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nagrywarki nie posiadają wejść HDMI. Nagrywanie odbywa się wyłącznie poprzez złącza analogowe lub za pośrednictwem wbudowanego tunera. Wyjście HDMI będzie Ci służyć do odtwarzania. Ale niekoniecznie musisz je mieć, choć jeśli masz lub planujesz mieć telewizor z HDMI, to warto.

Dzisiaj nie ma jeszcze nagrywarek umożliwiających odczyt płyt HD.

ArtS :)
 

olkaa

New member
Planowałam kupić ten model, ale przeczytałam, że siwys3 ma słabe opinie o odtwarzaczaniu filmów divx:( mam więcej filmów na divx niż na dvd...
Zastanawiam się czy warto kupić tą nagrywarkę
 

siwys3

New member
olkaa napisał:
Planowałam kupić ten model, ale przeczytałam, że siwys3 ma słabe opinie o odtwarzaczaniu filmów divx:( mam więcej filmów na divx niż na dvd...
Zastanawiam się czy warto kupić tą nagrywarkę

No jest to prawdą. Będziesz zawiedziona odtwarzaniem DviX'ów. Chodzi to przede wszystkim o brak skalowania obrazu. I nie udało mi się znaleźć metody jak powiększyć obraz. Czcionka napisów też za mała. Jednak przeglądając dane innych nagrywarkek wychodziło mi że żadna nie będzie dobrze nagrywać a przy okazji odtwarzać DivX'y. Ale sprawdzałem zaledwie trzy (warunek był: wyjście HDMI i wejśie DV). Może za dużo oczekujemy od jednego urządzenia? :) Jako nagrywarka - spisuje się ok - jak pisałem w poście wcześniej.

Może jednak do DivX'ow dokupić dodatkową małą tanią skrzyneczkę? CyberHome 462 raczej nie polecam (jeżeli masz filmy na płytach CD). Nowszy model - CH4620 ma kiepski chipset.

Jednak teoretycznie Korr 3358 może być całkiem znośny. Ale nigdy go nie używałem - więc to teoria bazująca na suchych danych technicznych i dobrej opinii nt. jakości obrazu z chipsetów ZORAN.

Możesz rzucić sobie okiem tu:
http://pclab.pl/art22240.html (opis Korra 2258/3358)

oraz tu:
http://www.demol.pl/~cyberhome/portal.php
(forum CyberHome i innych odtwarzaczy, to głównie celem ostrzeżenia że CH wybierac trzeba z rozsądku i świadomie - ja jestem zadowolony ale wiedziałem do czego będę go używał)

Pozdrawiam,

Sebastian
 
Ostatnia edycja:
Do góry