Czy te głośniki się nadają?

kamster

New member
Witam,
Jestem na etapie wybierania kina domowego. Podczas podejmowania decyzji o wyborze przeszedłem jak poczwarka kilka etapów. Na początku, będąc totalnie zielonym chciałem kupić jakiś "compact" z MM za 1600zł z plastikowymi kolumnami. Potem coś droższego ale z drewnem. No i ostatecznie postanowiłem mój zestaw kompletować powoli ale solidnie.
Dlatego chcę kupić na początek sam apmlituner, głośnik centralny i DVD a pozostałe głośniki dokupić później.
Mam stare kolumny od "wieży" Sony, która już ma kilka lat i swoje wysłużyła. Zastanawiam się czy tymczasowo mogę je użyć. Są to głośniki 6 ohmowe. Z tego co wiem do nowych amplitunerów powinno się stosować 8 ohm. Czy te głośniki mogę chwilowo zastosować i czy nie spowoduje uszkodzeń? Czy będą w miare sensownie grały?
Nie pytajcie jaki mam amplituner bo jeszcze go nie wybrałem :) na razie rozważam możliwości.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
6 ohmowe kolumny nie stanowią problemu dla większości amplitunerów.
Napisz nad czym sie zastanawiasz, jeżeli chodzi o modele.
 

kamster

New member
Jeszcze nie mam konkretnych modeli.
Zamierzam się rozejrzeć ale na razie nie mam za bardzo na to czasu.
Próbuje coś wybrać coś w oparciu lektury forum ale to bardzo trudne, raz model jest chwalony a raz na maxa gnojony.
Zależy mi żeby DVD miało przynajmniej wyjście komponent a amplituner upscaler obrazu. Pomieszczenie ma około 18m2.
Myślałem o produktach Yamahy, Denona lub Marantza.

Jak coś wybiore to kupie i nic nie powiem :). Inaczej nidgy nic nie kupie :)
Może jakaś propozycja?
 
Do góry