Po co w kinie jest HDMI ?????

zibolek

New member
Witam wszystkich! kupilem sobie niedawno Tv Samsung LE26R51B. On ma juz HDMI. I teraz zastanawiam sie nad kupnem kina domowego. Mysle tez osamsungu HT-P70 super gra jak dla mnie. Ale chodzi mi mianowcie o to czy na tym kinie plytki z filmami w formacie Hd bede mogl odtworzyc ? Bo one chyba nie jest ani do Blue Rey przystosowane ani do HD DVD wiec w sumie po co w nim jest wyjscie HDMI jak i tak nie moge na nim odtworzyc zrodla w wysokiej rozdzielczosci ? Cos mi tu poprostu niepasuje czy ktos moglby mi objasnic o co tu wogole chodzi ? Mam nadzieje ze za bardzo niezamieszalem z pytaniem :p Z gory wielkie dzieki za pomoc ! pozdrawiam !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kino to nie odtwarza filmów HD , ale jakość złącza HDMI w przypadku tego samego materiału znacznie poprawia jakość szczegółów i obrazu.
 

zibolek

New member
czyli w sumie tylko poprawi jeszcze jakosc ogladanych filmow formatu zwyklego DVD tak ? Co sadzicie wogole o tym kinie ? I czy warto je kupic czy lepiej poczekac i kupic jakies z obsluga DVD HD badz Blue rey - niewiadomo co sie przyjmie, a moze juz sa Kina domowe obslugujace technologie HD ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak poprawia jakość obrazu ze zwykłych płyt DVD.
Podaj w jakiej klasie ma być to kino ?
i jakie warunki ma spełniac ?
 

zibolek

New member
Nie wiem czy stosuje sie jakies fachowe nazwy klas ale kino ma byc zastosowane w mieszkaniu w bloku czyli pokoj nie jest za duzy ja wiem tak 4x2,5m badz ciut wiecej. Satelity nie moga byc stojace bo zwyczajnie nie mam na to miejsca najlepiej jakby byly takie jak w modelu ktory podalem w pierwszym poscie a jeszcze lepiej by bylo jakby byly bezprzewodowe, choc to na pewno zwieksza koszty. Super by tez bylo jakby bylo w tym przedziale cenowym co kino HT-570.
 

rafaello

New member
Witam,

należy tu zamieścić sprostowanie:

Złącze HDMI zapewnia transmisję sygnału cyfrowego wizji i fonii, który nie podlega kompresji oraz konwersji, co minimalizuje zniekształcenia podczas transmisji. Pamiętajmy, że różne są standardy (format/rozdzelczość/odświeżanie) telewizji HD (już kiedyś o tym wspominałem) ...

http://www.hdmi.org/pdf/HDMIOverview.pdf


pzdr,
 

ZENiTH

New member
nie wiem jak telewizor ale odtwarzacz dvd samsunga z HDMI to porażka. Różnica jest dosłownie nie wielka. Wiem bo miałem Samsunga HD850 i HD950. Testowałem bo rozglądałem się za jakimś dvd z hdmi do mojego Sony'ego KDF. Samsung odpadł od razu, przegrał z componentem w Pioneer'ze
 

zibolek

New member
ok, czyli odnosnie kino co neico wiem. teraz wyczytalem tez ze nie wszystkie odtwarzacze dvd radza sobie z odtwarzaniem np. DivXHD, mpeg HD itp. Powiedzcie prosze ktore odtwarzacze sie do tego nadaja i czy sa zestawy z glosnikami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
za kilka dni wejdą nowe dvd Pioneera i przy super deklarowanych cenach, to znakomita jakość .
 

victorius

New member
sc-ht855

Witam
do Kiki`ego - a co sądzisz o kinie Panasonic sc-ht855 z interfejsem HDMI ,a moze juz testowales?,ciekaw jest czy faktycznie jakosc jest lepsza ,szkoda że model 990 nie ma HDMI ale on przeznaczony chyba jest dla tych co bardziej słuchają niż oglądają (ma lepsze głośniki),mam zamiar nabyć zestaw th-37pv60+sc-ht855 i dlatego pytam fachowca
pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
Mowcie sobie co chcecie, pracowalem jakis czas w salonie Sonyego i ja osobiscie nie widzialem roznicy w obrazie odtwarzanym po chinchu a po hdmi. Moze jesli ktos ma jakies wyczulone oko to ja zauwazy ale ja podlaczylem najpierw w jeden sposob pozniej w drugi i roznicy nie widzialem. Dla mnie hdmi w odtwarzaczach dvd to po prostu nowszy interface i to wszystko.
 

holden1212

New member
Kino Do 3000zł

proszę o pomoc kupiłem telewizor loewe aventos 3781, i chciałbym dobrać do niego kino domowe 5.1 zastanawiam się nad denonem dvd 1720 i denonem amplituner 1706. co myslicie o tym sprzęcie i ewentualnie jakie kolumny 5.1 do niego.proszę o rady i sugestie.:grin:
 
Do góry