Na czym lepszy obraz DVD-component czy PC-DVI

kamster

New member
Witam,

Zastanawiam się na czym będę miał lepszy obraz przy odtwarzaniu fimów z DVD.
Do tej pory korzystam z laptopa IBM ThinkPad T22, do którego podłączam po prostu kabel VGA (od strony lapa DSUB od monitora DVI) i puszczam filmy z PowerDVD.
Zastanawiam się czy zakup odtwarzacza DVD z wyjściami component jest dobrym pomysłem (tzn. czy jakość obrazu będzie lepsza). Generalnie wszyscy sprzedawcy mówią, że na pewno, bo to w końcu dedykowane urządzenie ze specjalizowanymi procesorami itp. Że na pewno lepszy będzie również dźwięk (w to akurat jestem w stanie uwierzyć bo mój lap nie ma jakiejś super karty dźwiękowej).
No ale czy nie jest tak, że DVI ma lepszy sygnał niż component (choć tu w prawdzie nie jest kabel DVI-DVI tylko DVI-DSUB).

Co o tym myślicie?
Jeśli jednak doradzicie mi zakup "odtwarzarki" to może od razu pomysł jakiej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
DVI - DVI - będzie lepiej grał od komponentu
ale DVI / d-sub - musisz sprawdzić sam. Zapewnij sobie - umawijąc się - mozliwość zwrotu kabla jeśli nie bedziesz widział różnicy jakości.
pozdrawiam
 

ZENiTH

New member
A ja zaprzeczę. Złącze componentowe czyli Y Pb Pr oddaje dużo lepszy obraz niż DVi ale to zależy od urządzeń wykorzystywanych w takich podłączeniach. Testowałem takie różności u siebie i nawet HDMI z biednego samsunga wymiękło gdy podłączyłem Component z Pioneer'a 757Ai
 
Do góry