bose

barpoz

New member
witam
czy ktoś moze coś powiedzieć o zestawach bose czy warte są nie malego szmalu, czy one naprawde tak rewelacyjnie grają?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Musisz napisać czego oczekujesz od zestawu, Bose jest to droga firma oferująca wysoką jakość za swój sprzęt, jak każdy producent ma w swojej ofercie lepsze i gorsze modele.
 

barpoz

New member
witam
chciałbym sie właśnie dowiedziec czy warto bardziej zainteresować się tymi zestawemi czy lepiej kompletować amplituner, dvd z głosnikami podłogowymi głównie miało by zastosowanie do kina domowego ale i również do osdłuchu muzyki.
 

adrianus

New member
Bose

Miałem niejednokrotnie okazję być w salonach BOSE i przyznam ,że oferowany przez nich sprzęt nie może być porównywany do niczego,co mogłem porównać.Chyba że do Bang&Olufsen.
Oczywiście ceny zestawów są bardzo różne tak,jak i możliwości.
Niestety ceny za zestawy kina domowego są oszałamiające.3k lub 4k papiera(najbardziej rozbudowane i zaawansowane) to za dużo.
Ale miałem przez jakiś czas zestaw Wave Audio(acoustic wave) tej firmy.Zapewniam,że dźwięk z tego urządzenia był oszałamiający.
Mam do tej pory słuchawki tej firmy.Niesamowite,ale to inna broszka.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Odnośnie Bose

Witaj, też kiedyś zafascynowany byłem Bose, ale poszperałem po internecie i znalazłem opinie klienta, który miał jakiś komplecik za 7000pln.
Potem zmienił go na kolumny podstawkowe (chyba Dali) + osobny amplituner. Po tej zmianie stwierdził, że dał się nabrać na slogany reklamowe i swój zestaw Bose po 1,5 roku użytkowania sprzedał za połowe ceny. Zestaw, który zastapił Bose był tańszy i grał znacznie lepiej!
Zauważ ponadto, że kupując zestaw Bose wraz z wbudowanym DVD nie masz żadnych możliwości dalszej rozbudowy systemu (ubogie wyjścia, brak HDMI itd.)
Bierz osobno amplituner i reszte,
Nie powiem, że Bose źle brzmią, bo słuchałem zestawu Lifestyle 28, ale w cenie takiego sprzętu można skomponować zestaw znacznie lepszy.....
 
Ostatnia edycja:
Raczej nie polecam

Miałem kiedyś okazję posłuchania przez dłuższy czas zestawu Bose'go (modelu nie pamietam cos ze środka ich oferty). Przy dłuzszym odsłuchu dźwięk był męczący. Jako KD jeszcze nie było tak źle, ale do muzyki nie nadawał się wg. mnie absolutnie. Najbardziej brakowało mi środka, to chyba wina braku typowego średniotonowca w tych głosnikach. A wysokie były za to za ostre. Za te pieniądze chyba kupisz dużo lepszy zestaw (choć nie będzie już tak mały)
 

kamster

New member
Byłem na pokazie kina domowego Bose

i zrobił on na mnie pioronujące wrażenie.
Chodzi mi tu głównie o to że z tak małych głośników wyciśnięto taki super dźwięk i moc.
Fakt, że ten pokaz trwał może z 30 minut i nie wiem jaki jest odsłuch na dłuższą metę i czy nie męczy. Może i tak jest.
Generalnie jednak moim zdaniem jest lekkim przegięciem płacić taką kase tylko za to że te głośniki są takie małe. Za dużo mniejsze pieniądze można kupić porządne zwykłe głośniki + ampli + DVD i podejrzewam, że dźwięk dla przeciętnego ucha nie będzie gorszy.
 

machu

New member
Mam Bose Acoustimass 5 Series III (2 +1), który... stoi w piwnicy. Poważnym brakiem tego systemu jest subwoofer - jago bas jest bardo cienki. Niestety nie mogłem zmienic subwoofera bo głośniki so podłączane do niego, a nie do amplitunera (może nowe systemy są lepiej rozwiązane). Ogólnie wyleczyłem się z tej firmy i uważam że można kupić o wiele lepsze zestawy niż Bose.
 
Do góry