Samsung HD-850, HD-950

ZENiTH

New member
Jestem po testach obydwu modeli na Sony KDF-E50A11E, Denon AVR-4306 oraz Pioneer VSX-AX4i. Testowałem wiele płyt i oto moje wnioski:

Obydwa Samsungi to po prostu porażka. Ciesze się że pozbyłem się swojego HD-850. Obraz w HDMI w 1080i na KDFie nie robił dużego wrażenia. Jakość była podobna jak w moim Pioneer DV-757Ai ze złącza scart bez żadnych filtrów. Faktem jest że Samsung kosztuje jakieś 600zł a Pioneer 4000zł, i widać niesamowitą różnicę. Obraz jest ostry ale jego kontury są przymazane. Pomiędzy poszczególnymi trybami nie widać znaczącej róznicy, coś widać po przełączeniu z 1080 w 480 i z powrotem. Ale nie jest to jakaś globalna różnica. Co do możliwości ustawień to menu jest strasznie okrojone brakuje np regulacji poszczególnych składowych obrazu. Za plus można uznać pracę w trybie NTSC. Nawet telewizory z USA czy Japonii pracujące tylko w NTSC świetnie współpracowały z tymi odtwarzaczami. Obydwa samsungi porównałem z tańszymi odtwarzaczami i nawet Koda DVD-500 miała lepszy obraz przez złącze S-VHS. Pogrążając całkowicie Samsungi dodam iż najgorzej wypadły w porównaniu ze starszym urządzeniem jakim jest Ronin P80. Obraz w HDMI 1080i wysyłany z samsunga był tylko troszkę lepszy niż z Ronina przez S-VHS. Zawiodłem się strasznie bo to dowodzi że HDMI w Samsungu to tylko prowizorka. Jakie są wasze odczucia?
 

Deimos

Banned
No ale przed zakupem warto zawsze zwrócić uwage na przetwornik Video, w przypadku Samsunga to marne 54Mhz/10Bit w przeciwieństwie do np; Denona DVD 3910 216mHz/12Bit.
Dlatego wybrałem Denona. Pozdrawiam i słowa uznania za ciekawe testy...
 
Do góry