Panasonic S42 <-- Opinie

ZENiTH

New member
Prośba do użytkowników Panasonica S42 o wypowiedź na temat jego pracy. W szczególności na temat ciekawej funkcji jaką jest możliwośc regulacji wysokości oraz jasności napisów DVD. Jak to się sprawuje?
 

kukes

New member
wprawdzie mam model s 49 ale ta funkcja też jest , szczerze - nigdy jeszcze z tego nie korzystałem , sprawdziłem - działa , spora możliwość regulacji zarówno wysokości napisów jak i jasnośći , gdyby tak była możliwość powiększania czcionki ooooo to by było super.:)
 

aras

New member
obsługa mpeg2

Czy ten odtwarzacz obsługuje format mpeg2 ?(np film nagrany z pecetowego tunera sat skystar2)
 

SR-71

New member
aras napisał:
Czy ten odtwarzacz obsługuje format mpeg2 ?(np film nagrany z pecetowego tunera sat skystar2)

Na pewno nie czyta plików z rozszerzeniem .mpg ani .pva nagranych przez SS2,ale po przerobieniu na .voby bez problemu.
 

SR-71

New member
aras napisał:
Jakim progsem najlepiej i najszybciej przerobić mpeg2(ss2) na vob lub mpeg4?

Najlepiej takim,który nie konwerteruje obrazu i dźwięku,tylko odrazu zamienia na voby,wtedy nie pogarsza jakości i trwa tylko 20min pełne 4.36GB. Ja przerabiam głównie koncerty z WDR,więc używam TMPEG DVD Author,ale on łyka tylko plliki o rozdziałce 720x576 lub 704x576,więc niestansardowe rozdziałki typu 540x576 odpadają.Nie dołącza też napisów,więc jak chcesz film z napisami to szukaj innego progamu,ale ja nie wiem jakiego.
 

arosek22

New member
Z ta malenka czcionka to chyba troche pszesadzacie ;)
Jestem uzytkownikiem s-42, ktory jest podlaczony do 21'' 50hz Panasonica i ogladam filmy dvd z kanapy oddalonej o jakies 2,5 metra od ekranu - jakos nie musze mrozyc oczu, ani giac kregoslupa by zobaczyc o co kaman.
Moze czcionka nie jest mega wielka, nie ma mozliwosci regulacji wielkosci ale Panowie - nie przesadzajmy. Sprzet kosztuje niecale 300 zeta i sprawuje sie rewelacyjnie jak na ten segment.
A cala reszte, ktora nadal ma problemy z czcionka zapraszam do okulisty :cool:

Bez urazy - ja tylko zartowalem :D
 

mkocisz

New member
czcionka divx w S52

Ćwiras napisał:
Wczoraj kupiłem S52. Pierwsze co zuważyłem to maleńka czcionka w divx. Strona audio -ok . Nad obrazem jeszcze pracuję

Na na jakiego rodzaju TV oglądasz? Ile cali? Z jakiej odległości? Też się przymierzam do zakupu S52. Na paru forach już wyczytałem, że wyświetla małą czcionkę w divx i że póki co, nic z tym się nie da zrobić. Chciałbym go docelowo podłączyć do Panasonic 26LX60p po HDMI i oglądać z odległości ok. 2m...
 

zeberko

New member
Mam s42 od miesiąca ogólnie bez zastrzeżeń, wcześniej manta 07
Z trzech metrów nie mam problemu z napisami.
TV historyczny (15lat) Samsung 20cali przez RGB, cichy napęd i puszcza na wyjście audio sygnał zakodowany w DTS.
 

moviefan

New member
Witam
Od paru miesięcy używam S42. Firmowy odtwarzacz to jest to, oglądanie filmów - czysta przyjemność. Napisy z filmikami divx faktycznie ciut za małe, ale można się przyzwyczaić. Ten model obsługuje wreszcie płyty DVD z MP3.
Funkcja Zoom pozwala płynnie regulować i dopasowywać wielkość obrazu.
pozdrawiam
 

Ćwiras

New member
mkocisz napisał:
Na na jakiego rodzaju TV oglądasz? Ile cali? Z jakiej odległości? Też się przymierzam do zakupu S52. Na paru forach już wyczytałem, że wyświetla małą czcionkę w divx i że póki co, nic z tym się nie da zrobić. Chciałbym go docelowo podłączyć do Panasonic 26LX60p po HDMI i oglądać z odległości ok. 2m...


Sharp 32" P55 z odległości 3 m. W porównaniu z czcionką ze standardowego DVD to masz jakieś 60% rozmiaru. Tragedii nie ma , ale mogło być lepiej
 

andrea11

New member
ZENiTH napisał:
Prośba do użytkowników Panasonica S42 o wypowiedź na temat jego pracy. W szczególności na temat ciekawej funkcji jaką jest możliwośc regulacji wysokości oraz jasności napisów DVD. Jak to się sprawuje?
Witam mam ten otwarzacz od trzech dni ale nie widzę w instrukcji takiej opcji gdzie ona się znajuduje.Pozdrawiam.
 
Do góry