skaler w denon4306

bochan50

New member
czesc
czy ktos z forumowiczow ma doswiadczenie ze denon 4306, chodzi mi o funkcje skaler Faroudja
czy ta funkcja poprawia jakosc sygnalu PAL na tv, czy warto wydac duzo wiecej kasy w stosunku do poprawy jakosci obrazu?
andrzej
 

jwb.73

New member
Pytałem o to jakis czas temu i nikt tego nie zaopiniował.
Obecnie czekam na zamowionego Humaxa HDCI 2000 i pewnie po instalacji pokusze sie o prezentacje DENONA 4306 w podłączeniu po HDMI. Narazie kupiłem DVD 1920 i podobnie jak Ty czaje sie na 4306.
 

bochan50

New member
...ale moze ma ktos z forumowiczow doswiadzceniew z tego typu urzadzeniami i czy spelniaja one swoja role czy to tylko chwyt reklamowy.....z tego co czytalem na forum jest jakas poprawa sygnalu PAL w kierunku HDTV ale czy warta wiekszej kasy za denona 4306...czy nalezy szukac idywidualnego urzadzenia
zobaczymy moze ktos cos napisze kto ma doswiadczenie.........:)
 

pedro1

New member
O Denonie AVR 4306 i jego skalerze masz napisane na stronie Denona

http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&fill=1&action=detail&Pid=263&

w recenzjach

a to mały przykład:

W teście magazynu VIDEO skaler opracowany przez specjalistów z firmy Faroudja osiągnął niewiarygodną wydajność. Nawet w najbardziej wymagającym trybie 1080i obrazy były idealnie ostre i nadzwyczaj plastyczne. w VIDEO 02/2006


Po przyłączeniu odtwarzacza DVD przez kabel S-Video, Denon za pośrednictwem wyjścia HDMI przekazywał na płaski ekran obraz o doskonałej jakości – obraz był lepszy niż przy bezpośrednim połączeniu kablem S-Video prowadzącym od odtwarzacza DVD do odbiornika telewizyjnego. AUDIO VIDEO FOTO BILD 2/2006
 

bochan50

New member
dzieki Pedro
natomiast ciekawy jestem czy ktos z forumowiczow ma taka mozliwosc ..przeskalaowania obrazu za pomoca denona 4306
ciekawy czy rzeczywiscie osiaga sie taki efekt.....znaczna poprawe czy tylko jest to chwyt reklamowy
 

ZENiTH

New member
osiąga i to kolasalną różnicę. Mam podłączonego Fergusona DVB-T do AVR-4306, sygnał wychodzi w HDMI 1080i i jest po prostu szokiem.
 

gregorp

New member
Ja mam i jestem bardzo zadowlony.Po pierwsze na mim LG26Lx1 nie muszę oglądać szarych pasów przy oglądaniu SD nadawanej 4:3 tylko na pełnym ekranie.Jakość obrazu-hmm, powiem tak: korzystam z mediasata cyfry+ więc nie mogę bezpośrednio przełączyć żeby móc odrazu (na bieżąco porównać) ale spokojnie widać że jest różnica-mniejsza pikseloza, mniej artefaktów, jakoś to wszystko wygląda tak..."lepiej" ;-))Spokojnie mogę polecić ten ampitunerek
 
Do góry