Jak to podłączyć?

Marioosz

New member
Mam zamiar kupić zestaw kina domowego tylko jakie musi mieć wejścia audio/video żeby dołączyć go do urządzeń które mam w tej chwili. Mam teraz TV, magnetowid i tuner satelitarny. TV ma tylko jedno złącze Euro, do którego jest podłączony tuner satelitarny. Tuner jest podłączony drugim złączem do magnetowidu (magnetowid ma złącza S-video). Sygnał antenowy jest podłączony do magnetowidu i z tamtąd do TV. Teraz pytanie jak do tego wszystkiego podłączyć zestaw kina domowego (zintegrowany DVD z ampli i głośnikami), żeby to miało ręce i nogi.
 

Marioosz

New member
Czy przy takim podłączeniu dźwięk z TV, magnetowidu i tunera będzie odtwarzany przez głośniki z kina domowego? Czy jak mam telewizor i magnetowid mono to przy podłączeniu go do kina domowego będzie dżwięk stereo?
 

xroma

New member
Marioosz napisał:
Czy przy takim podłączeniu dźwięk z TV, magnetowidu i tunera będzie odtwarzany przez głośniki z kina domowego?
Niestety nie.


Jeśli chcemy uzyskać dzwięk np. z tunera satelitarnego na kinie domowym , musimy go połączyć za pomocą chinch ( wyjscie stereo w tunerze sat. pod wejscie dzwięku w kinie domowym. Najczściej oznaczone jako AUX ) Podobnie jest z magnetowidem. Jeśli jest stereo powinien mieć wyjscie fonii. Pytane tylko czy kino będzie posiadać 2 wejscia fonii.
 

Marioosz

New member
A czy jak mam TV mono to da się jakoś podłączyć go do kina domowego żeby dźwięk był ze wszystkich głośników (oczywiście wiadomo że nie stereo), ale żeby nie był tylko z jednego? Czy w amplitunerze można tak ustawić żeby rozłożyć dźwięk na wszystkie głośniki??
 

xroma

New member
Jeśli TV jest mono to z pewnoscią nie ma wyjscia stereo. Dlatego też trzeba wysłać dzwięk prosto z tunera sat. W amplitunerze z pewnoscią znajdziemy ustawienie na wszystkie glosniki. ( np. DolbyProLogic )
 

Marioosz

New member
W TV mam tylko wyjście Euro. A jak podłączyć TV i tuner sat żeby dźwięk z programów polskich z TV (tuner sat mam bez polskich kanałów) szedł przez amplituner?
 

xroma

New member
Jeśli jest wyjście Euro to potrzebny jest kable SCART-6xChinch. Na 2 z nich jest wychodzący dźwięk.
Trzeba się tylko upewnić czy jest to z pewnoscią wyjscie. Niektóre TV mają tylko wejścia.
 

maszek

New member
Bez reklam
Marioosz napisał:
W TV mam tylko wyjście Euro. A jak podłączyć TV i tuner sat żeby dźwięk z programów polskich z TV (tuner sat mam bez polskich kanałów) szedł przez amplituner?

Zacznijmy od początku. Tunery SAT mają z reguły dwa złącza SCART (tzw. eurozłącza) jedno do TV drugie dla magnetowidu (VCR) - sprawdź proszę, czy Twój tuner jest w nie wyposażony. Jeśli tak, to przy zastosowaniu w połączeniach "pełnych" kabli euro, włączenie magnetowidu (przy włączonym tunerze SAT) spowoduje automatycznie przełączenie się telewizora na magnetowid - i odwrotnie - wyłączenie magnetowidu przełączy telewizor na tuner sat. Jeśli jeszcze antena zewnętrzna stacji naziemnych podłączona jest do magnetowidu i poprzez jego "przelotkę" do TV to takie połączenie zestawów pozwala:
- ogladąć i nagrywać programy z satelity i ze stacji naziemnych
- odtwarzać kasety z magnetowidu

Z tego co napisałeś wnioskuję, że tak naprawdę Twoim problemem jest telewizor z jednym eurozłączem. Jakby nie kombinować, to sygnał audio z telewizora na jakikolwiek zestaw kina domowego możesz podać jedynie z ... gniazda słuchawkowego telewizora - jeśli to telewizor mono to szkoda "zachodu".

Nie chce Ciebie martwić ale bez zmiany telewizora (przynajmniej z dwoma wejsciami SCART) wg mnie masz na dzisiaj dostępne dwa rozwiązania:
- kupić nagrywarkę (większość posiada "przelotkę" na SCART-ach) więc możesz ją włączyć pomiędzy tuner sat a telewizor. Bedziesz mógł nagrywać i odtwarzać DVD (a nawet w zależności od modelu divx).
Jedyny mankament to brak głośników.
- kupić zestaw kina domowego który będzie wyposażony jednocześnie w wejście oraz w wyjście Euro. Wiekszość posiada dodatkowe wejścia audio ale tak jak wspomniałem - nie masz skąd podać z telewizora sygnału audio poza gniazdem słuchawkowym.
Sorry, ale nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Za mało konkretnych danych odnośnie sprzętu który posiadasz.
 

Marioosz

New member
maszek napisał:
Jakby nie kombinować, to sygnał audio z telewizora na jakikolwiek zestaw kina domowego możesz podać jedynie z ... gniazda słuchawkowego telewizora - jeśli to telewizor mono to szkoda "zachodu".
A jak magnetowid ma wyjście audio to można przez nie podłaczyć się do kina domowego, żeby dźwięk z kaset i programów zaprogramowanych na magnetowidzie szedł na głośniki z kina domowego?
 

maszek

New member
Bez reklam
Marioosz napisał:
A jak magnetowid ma wyjście audio to można przez nie podłaczyć się do kina domowego, żeby dźwięk z kaset i programów zaprogramowanych na magnetowidzie szedł na głośniki z kina domowego?
To jest oczywiście możliwe pod warunkiem, że magnetowid oprócz SCART-a wyposażony jest w dodatkowe wyjscie audio np. w tzw. cinch-e.
 
Ostatnia edycja:
Do góry