W jaki sposób wycisnąć więcej?

miras19

New member
Witam!

Zainteresował mnie artykuł o kablach, i więc przyjrzałem się bliżej jak moje Kino jest podłączone.

Posiadam tak Kino domowe DVD DR 2004 Tevion i ono posiada następujące wyjścia/wejścia, które wydaje mi się, że pomogą w polepszeniu jakości.

Coaxial output, Optical input, S-Video Out, Component Out 3x jakieś y pb i coś tam.

A TV mam JVC 32X5BU, który ma: S-Video, 3x Scart i Normalne na chincze wejście video i audio.

Dodam, że aktualnie mam podłączone przez bardzo gruby kabel euro i w DVD już ustawiłem RGB.


W DVD mam jeszcze coś takiego jak Sampling Rate, które odpowiada za dźwięk w instrukcji jest napisane, że im większe tym lepszy dźwięk teraz, mam na 48k, a jest możliwość 96k tylko, że charczy! Nie wiem czy to wina kabli czy zestawu głośników? I czy w ogóle z tych wyjść odpowiada za dźwięk?

Ostateczne pytanko, w jaki sposób za pomocą kabli mogę wycisnąć jak najwięcej z niego?:D
 

miras19

New member
hmmm
Wiem widziałem, to może tak, z tego wynika, że podłączenie przez s-video i euro, będzie rezultowało w tą samą jakość, lub trochę lepszą w przypadku włączonego RGB na DVD?

Czy to poprostu nie można tak na to patrzeć?
Gdyż różne, są kable różnych jakości?

Jak tak to jakich firm byście polecili?

A kompenent można podłączyć tak, że wyciągnąć normalnie od dvd i przejściówką typu komponent->scart podłączyć pod TV czy gadam brednie :p?

Bo chyba nie mam wejścia w TV na komponent, a znowu z DVD jest wyjście :(

A sampling rate mam tylko 48k i 96k ale nie podane jest w khz niestety...


A TV mam taki http://jvc.pl/product.php?id=AV-32X5BU&catid=100011&sub=file_techspecs#table
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
miras19 - ten opis kabli nie do końca jest prawdziwy.

RGB - jest takze sygnałem komponentowym (lecz przesyłanym np. przez Eurozłącze)
Zaś podłaczenie "Komponent" (Video Komponent) - wcale nie musi być lepsze jakościowo od RGB (choć sam kabel raczej tak - zależy to od wielu czynników....).

W Twoim jednak przypadku i tak polecam RGB (najlepsze połączenie u Ciebie, bo chyba nie masz wejścia "Video komponent", by nawet porównać).;)
 

miras19

New member
hmmm
oki, to s-video również nie polepszy obrazu?
są jakieś kable euro lepszej jakości, jakich firm? prolink może być?

jeszcze takie pytanie do czego jest to wejście optyczne w DVD?
 

xroma

New member
Firma prolink jest dobrą i przystępną cenowo firmą. Dobry kabel można nabyć za około 50 zł. Nie sądze aby s-video polepszył obraz. Pozostałbym przy SCART. W zależności jaki w tej chwili posiadasz kabel ( gruby dobry, czy tylko gruby :) ) róznica może byc znacząca.

Wyjscie optyczne w DVD służy do przesyłania zakodowanego sygnały dzwięku przestrzennego. DolbyDigital, DTS ..... itp.
Należy go podpiąć pod amplituner DolbyDigital.
 

miras19

New member
Niestety pewnie jak już przypuszczam, nie ma możliwości, w jaki kolwiek sposób sprawdzić, czy ten mój tłusty kabel jest dobry czy nie porostu trza porównać pewnie, co nie?:)
 

xroma

New member
Przede wszystkim obejzyj dokładnie swój kabel. Jak jest wykonany, czy ma opis na kablu, jakie są wtyczki. W dobrych kablach nie ma się do czego przyczepić. Wtyczki są zalewane a nie składane. Moze postaraj się przypomniec sobie skad go masz? Jesli był w kartonie z DVD to nie mozna oczekiwać najwyżej półki. Jesli się nie mylę to wszystkie kable Prolink i Hama mają oznaczenia firmowe. Jeśli to co posiadasz to typowy "no name" to nie spodziewaj się dobrej firmy. Naprawde zakup dobrego kabla z pozłacanymi wtykami i b.dobrym ekranowaniem nie jest już kosztowny.
 
Do góry