jakie kino

dimas

New member
witam zalezy co oczekujesz od "kina" ja bym sie skusil na yamaszke tylko model wzmaka min 457.dvd to co w linku ok a i kolumienki jakies inne bym proponowal i na 100% jakis subik do tego.ten samsung jak by to powiedziec...;) fajnie wyglada.onkyo chyba sie za bardzo w kinie nie sprawdza szczegulnie taki niski model.ale w stereo to juz inna bajka mialem kiedys onkyo integre masakara.800W dobre doliczajac straty na trafo itd to poboru powyzej 1000W ponad 4A bys musial kabel 2.5mm2 pociagnac:D
 

hawk70

New member
Nie wiem czy warto taraz inwestować w kino domowe. Jeśli potrzebujesz już, to wybrałbym najtańsze. Po prostu szkoda kupować teraz DVD gdy od kwietnia wchodzi HD-DVD i Blue Ray. To dość ostro odmieni oblicze kina domowego i na dodatek ta zmiana odbędzie się zaraz. Poza tym z tego co widzę powoli obowiązującym standardem złącza staje się HDMI. Obecne kina domowe raczej go nie mają (lub ew 1-2 złącza). Wydaje mi się, że amplituner powinien mieć co najmniej 3 (do DVD, do komputera, ew. do HD Playera, do tunera SAT). Wynika z tego, że powinny być co najmniej 3 złącza a obecne sprzęty mają od 1 do 2 (o ile wogóle mają). Wydaje mi się, że trzeba poczekać na wysyp nowych sprzętów (pewnie lada dzień) - spójrz już pojawiają się po 2 złącza w sensownych ampach Pioneera i Yamachy. Poza tym nie zawsze warto inwestować w zestaw (nawet jeśli jest ładny ;-)). Czasem warto poskładać swój zestaw z klocuszków niezależnych (można uzyskać dużo lepsze efekty).
W każdym razie reasumując jeśli ja miałby radzić to polecam wstrzymanie się o 3-4 miesiące a jeśli Cię pili teraz to wzięcie czegoś na przeczekanie (w rozumieniu najtańszego) .
 

dimas

New member
bez presady z tym hd powarjowali wszyscy nie wydje mi zeby to byla kwestia tygodni ani nawet miesiecy.pamietam jak to bylo z MD taka rewelka i co klapa.
 

hawk70

New member
Ale MD nie wnosił nic nowego poza nową pojemnością. HD wnosi inną jakość oglądania. Najbardziej lubię to porównywać do zdjęć:
TVP zdjęcia analogowe (wielu je nadal preferuje)
Cyfra+ niektóre programy 1 megapixel
DVD 3 megapixel
HD 8 megapixeli
Można to też porównać do systemów dźwięku:
TVP mono
DVD stereo
HD DTS
nie będę przynudzał bo takich porównań wymagających wymiany prawie całego sprzętu już trochę było (żeby tylko przytoczyć komputery ....)
Czyli rewelacyjna jakość. Jedynie do HD warto kupić naprawdę duży ekran. Do oglądania TVP szkoda kasy. Nie wiem dimas czy oglądałeś filmy HD (a może Ciebie to akurat nie rusza - ma przecież prawo) ale większoś tych co oglądali z bólem wracają do starszych technologii. A co za tym idzie zauważ, że za każdą z tych zmian szła totalna zmiana sprzętu wraz z okolicami czyli kartami pamięci, płytami, kaseta, szpulami ...... W momencie gdy stoimy tuż przed taki właśnie kamieniem milowym to za 6 miesięcy i tak będziemy zmieniać sprzęt (oczywiście większość ludzi później ale tu na forum spotykają się raczej Ci, którzy nie lubią być z tyłu).
 

dimas

New member
widzialem w saturnie:) nie bardzo mnie to rusza ale ruznica jest widoczna.jak dlamnie to 3d byloby rozwiazaniem:rolleyes: niedawno w niemczech bylo duzo szumu na temat dvb-t fajna sprawa droga naziemna nadawany sygnal cyfrowo.ogulna panika ze trzeba tv wymieniac itd ale pojawily sie decodery za pare euro i sprawa rozwiazana.przypuszczam ze zmiana na hd potrwa troche czasu.pare dni temu ogladalem film wersja cam to dopiero jakosc :p czulem sie jak w kinie.tvn ogladam z sat analogowej a tv mam lcd i tez idzie.ale niewzne nie o tym jest ten watek.
 

hawk70

New member
Masz trochę racji. Świat się ciągle zmienia ale jeśli chodzi o DVB-t to wystarczy przystawka (lub jak w moim TV tuner już jest included) ale jeśli maxim129 myśli o kupnie DVD (bo kino domowe do w zasadzie DVD + amp) to niestety tu nie wystarczy przystawka. Trzeba będzie wymienić całość (DVD bo wejdą standardy HD a amplituner bo nie będzie miał gniazd HDMI). Trochę szkoda kupować teraz a przynajmniej warto mieć pełną świadomość podejmowanej decyzji stąd przedstawiam taką troszkę apokaliptyczną wizję :p.
 

dimas

New member
kino to wzmak dvd i kolumny.do wymiany bendzie moim zdaniem tylko dvd.wzmak nie musi posiadac hd pewnie w niedlugim czasie pojawia sie splitery do hd.dzwiek mozna bez problemu przesylac spdif.
 

hawk70

New member
Na pewno zostaną kolumny ;-). Tu się zgadzamy.
Trzeba będzie wymienić DVD - tu też się zgadzamy.
Amplituner: Rzecz dyskusyjna. Ja będę szukał takiego z 3 wejściami HDMI i jednym wyjściem. Wydaje mi się to dogmatem. Nie lubę żadnych przełączników itp. Wydaje mi się, że każda taka rzecz to utrata jakości (ale może moje podejście to przerost formy nad treścią - tu się zgadzam ale taki już ze mnie dziwak) , dodatkowa kasa na urządzonka i przede wszystkim jeśli mogę kupić coś co ma w standardzie już 3 gniazda a kupić na szybko coś co nie ma i potem sztukować to wolę poczekać i kupić rozwiązanie docelowe.
Oczywiście:
- to tylko moje zdanie
- ja chcę docelowo korzystać z dobrodziejstw HD, podoba mi się to i jestem wielkim zwolennikiem HDTV.
- nie chce kupować nowego zestawu z nastwieniem, że niedługo i tak będę coś wymieniać.
Gdy jednak odtwarzanie HDTV (a Ty dimas sam piszesz, że dla Ciebie nie jest to najważniejsze) nie jest czymś ważnym to zupełnie inna sprawa. Wtedy mogę tylko poradzić maximowi (ale nie z doświadczenia a przekazać zasłyszane), że sprzęt kina domowego Onkyo (ja sam taki kupiłem 5 lat temu), który kiedyś był wyznacznikiem jakości już nim nie jest i nie warto w niego inwestować.
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Obawiam się, że masz rację. Na początku ceny będą wysokie. Oczywiście nie aż tak ale około 3-5 tys PLN na pewno. Za to za 0,5 roku zejdą do poziomów akceptowalnych. Nie zapominajmy, że będziemy mieć dwa standardy, które będą ze sobą konkurować (także ceną).
 
Do góry