Samsung ht-c5550

valpurgius

New member
Witam jest to mój pierwszy post na tym forum i jestem zainteresowany zakupem tego kina domowego jednak w sieci nic oprócz specyfikacji nie znalazłem pewnie dlatego że jest to nowość samsunga. Cena wydaje mi się atrakcyjna bo zaczyna się od 2300 zł w necie. Będę wdzięczny za wszelkie info na temat tego kina a przede wszystkim jak ono gra. Może wątek się rozwinie i będziemy mogli dzielić się opiniami na temat tego produktu. Pozdro
 

bagiennik

New member
Bez reklam
2300zł za plastikowy złom samsunga ?
To nie ma nic wspólnego z graniem, 50% szans że sie zepsuje 3 razy w ciągu tej rocznej gwarancji.
 

Mikel_GTC

New member
Pokaż mi jakiś lepszy zestaw 5.1 z Blurayem w tej cenie. Chcesz składać własny? OK ale wtedy nie ma praktycznie szans na złożenie czegoś podobnego za mniej niż ok 3500. Nie ma szans na złożenie zestawu za tą cenę. Po drugie, nie każdemu pasują do wnętrza zwaliste kwadratowe kolumny lub po prostu nie ma na nie aż tyle miejsca. Ja sam na początku planowałem składać własne KD ale po pierwsze zależy mi na tych funkcjach, które mają kina Smasunga, po durgie większość kolumn, ampli itd nie pasuje zwykle do mojego pokoju :) Dochodzi do tego jeszcze element kobiecy ;). Takie gotowe zestawy KD są potrzebne. Dostajesz cały komplet wykonany w tym samym designie, każdy elemty pasuje z resztą, podłączasz i działa.

Odnośnie tego C5550 to wydaje mi się, że to jest następca BD1255. Te same funkcje i możliwości, róznice z tego co widzę są bardzo drobne, np. dodano odtwarzanie WMV (ktoś tego używa? :)), podbijanie basów (zbędne), automatyczna kalibracja, dodano wejścia hdmi (bo BD1255 nie miało wejść HDMI tylko HDMI out), dodano jakieś bajery w stylu aplikacje internetowe itd. Generalnie cięzko powiedzieć jak z jakością dźwięku, poprzedni model grał dość dobrze. Jakbym teraz kupował brałbym pewnie nowszy, ale z wyglądu BD1255 bardziej mi się podoba.
 

stanior

New member
zakupiłem sobie takie kino właśnie w piątek. Jeszcze nie miałem czasu się bardzo pobawić, ale dźwięk pomimo plastyku wydaje mi się bardzo przyzwoity. Podkreślam iż jest to moje pierwsze kino domowe, ale jak narazie jestem zadowolony. Szukałem w sieci opinii, czy testów tego zestawu, jest chyba jeszcze za nowy i nigdzie niczego nie można się dowiedzieć, jakby ktoś znalazł jakis teścik pm me pls :)

Pozdro
 

wolkas

New member
ja posiadam model ht-c5500 czyli prawie taki sam tylko wszystkie kolumny są małe. Używam go od 2 miesięcy i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Dźwięk do filmów w zupełności wystarczający, do słuchania muzyki mogłoby być ciut lepiej ale też specjalnie narzekać nie można. Ogólne ocena 4,5 w skali od 1 do 5.
 

RAGEpl

New member
Hej,

Pytanie do właścicieli: Możecie napisać czy ten zestaw odtwarza pliki .mkv (matroska) np. nagrany na płycie lub z pendrive'a ?
 

AKER_35

New member
Witam,
Pytanie odnośnie zestawu HT-C5550 czy można kolumny podłączyć bezprzewodowo (mam dosyć plątaniny kabli). Czy wszystko niezbędne jest w zestawie, a jeśli nie to co należny dokupić. O ile jest to możliwe oczywiście.
 

Lita

New member
Odtwarza pliki mkv bez najmniejszego problemu zarówno małe 1-2gb jak i 15 gb (terminator).

no tyo ja mam pytanie - po podłączeniu dysku USB kino go nie widzi. Gdzieś już wyczytałam że nie współpracuje z dyskami NTFS. No ok ale pliki filmowe MKV są duże i można je zapisać tylko na formacie NTFS... czy jest sposób by to obejść?
Może jakoś można uruchomić na HT-C5550 możliwość oglądania filmów z dysku NTFS?
 

Lita

New member
Dla tych co mają ten sam problem z dyskami NTFS :

tylne wejście USB "widzi" dyski NTFS. Podłączamy taki dysk do wejścia USB z tyłu z opisem Wireless Lan i wszystko pięknie hula :D
 

Lascar

New member
Mam pytanie może ktoś sie orientuje. Jeśli odtwarzacz posiada język angielski to czy jest jakaś możliwość zmiany mu go na polski? Jakaś zmiana firmware czy coś? Pozdrawiam.
 

Lascar

New member
Ale pytałem w niektórych sklepach i na stanie mają normalnie takie zestawy z menu ekranowym w naszym języku, dlatego myślałem, że jest jakaś możliwość by to zrobić...
 

Chemi

New member
Na wstępie witam wszystkich,

Posiadam to kino od około miesiąca i od początku mam problem z prawidłowym działaniem funkcji AllShare. Kino po kilku minutach odtwarzania jakichkolwiek plików zrywa połączenie z komputerem i wyświetla komunikat "Urządzenie odłączone". Pisałem w tej sprawie do Samsunga, odpowiedzieli mi, że to wina firmware i mam czekać na aktualizację. Chciałbym zapytać innych użytkowników tego zestawu, czy macie z nim podobny problem, czy jestem jednym z nielicznych "wybranych"? :) Jeśli też u Was występuje ten błąd to na jakiej wersji firmware. Ja tak miałem z wersją 1009.2 i mam z najnowszą 1014.1.
 

Mar_1910

New member
Planuje zakup i jestem praktycznie w 100% zdecydowany. Przekonaliście mnie do c5550 z c5530 :) Tylko te większe kolumny...

Mam trzy pytania:
1. Połączenie wireless ile kosztuje na usb, czy każdej marki pasuje? Szkoda, że nie ma lanu...
--pytanie nie ważne jest lan :)
2. Czy system inteligentnej głośności jest rzeczywiście ok jak są reklamy i np przełączenia między kanałami? (to bardzo dla mnie ważne, nie licząc innych funkcji :))
3. Ogólnie pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy podłączeniem urządzenia przez hdmi, a np przez optyczne? Mam jedno urządzenie (popcorn a-110), które też ma hdmi, ale już nie starczy wejść hdmi i dlatego pytam czy np jak podłącze optical to będzie wszystko to hulało odpowiednio fajnie? :)

chyba tyle...

No i piszcie czy jesteście zadowoleni, na drewniane pudełka nie mam w domu miejsca.
 
Ostatnia edycja:

stanior

New member
Mam jedno pytanie, a mianowicie czy macie takie problemy, że niektóre filmy zazwyczaj 720p i 1080p idą normalnie ale głos przestaje iść i po przesunięciu filmu dalej znowu przez jakiś czas all jest ok a później znowu i tka w kółko?? denerwujące to i nie wiem czy to jakiś błąd czy coś u mnie nie tak :/ Podkreślam iż dzieje się to tylko na niektórych filmach :)
 

Chemi

New member
Centralny serwis Samsunga stwierdziłby zapewne, że to wina oprogramowania i masz czekać na aktualizację... Tylko, że ten model kina jest już chyba rok na rynku i takie niedoróbki powinny być dawno wyeliminowane. U mnie np. przy niektórych filmach dźwięk działa ok, ale obraz delikatnie się przycina. Kilka razy też kino się zawiesiło. No i oczywiście AllShare nie działa jak powinno...
 
Do góry