Samsung ht-c5550

plachon

New member
Ja posiadam kino od 26-02-2011. Obecnie mam wgrany soft 1014.1. All Share generalnie filmów wcale nie odtwarza. Próba odtworzenia jakiegokolwiek filmu przez All Share (u mnie połączone przez WiFi USB) daje komunikat "Zły format pliku". Te same filmy odtwarzane z HDD USB działaja OK. Posiadam jeszcze starszą wersję HT-BD1250 i kilka filmów MKV. Na "starszym kinie" wszystkie działają. Na HT-C5550 w części jest tylko dźwięk przez minutę a potem znowu "Zły format pliku".

Moje obecne wrażenia (podsumowanie):
- dźwięk fajny, zdecydowanie lepszy niż HT-BD1250, nie jest taki "plastikowy" - to chyba dlatego, że kolumny są lepiej wykoanewoofer
- bałem się, że zmniejszony znacznie subwoofer będzie grał mizernie, ale daje rade, bas jest głęboki, wyraźnie słychać, że schodzi w niskie częstotliwości nawet przy cichym graniu,
- DSP MP3 Enhancer - słychać poprawę w MP3, czyli przydaje się
- DSP Bas Booster - trochę dudni przy głośniejszym graniu
- aplikacje Internetowe - fajny dodatek, kino domowe zaczyna funkcjonować jak komputer z Internetem (można poczytać gazety, pograć w gry, Google Map,...)
- bez problemu działa z zalecanym w instrukcji adapterem WiFi USB Samsung,
- o dziwo bez problemu poprawnie wykrywa dysk USB 500Gb NTFS, dokumentacja podpowiada, że do 160Gb będą działać, widocznie mi się poszczęściło,
- co pozytywnie zaskoczyło to, że poprawnie wykrywa 2 partycje na HDD, w HT-BD1250 z tego co pamiętam to widział tylko pierwszą,
- ogólnie bardzo dobrze pomyślany i działający narzędzie do przełączania urządzeń - super funkcjonalna nowość, możliwość wybrania źródła z listy dostępnych: dysków USB (każda partycja osobno), BD-ROM, pokazuje wszystkie dostępne zasoby sieciowe,
- dodane a nie opisane w instrukcji funkcje ustawienia jakości obrazu: ostrość i redukcja szumów,
- według mnie ogólny "design" kolumn jest nowocześniejszy i atrakcyjny, a plastiki trochę jakby mniej kurz przyciągają

Teraz największe wady. W zasadzie jedna. SOFTWARE !!!!! Przebajerowane dodatkami a utraciło na podstawowej funkcjonalności, czyli odtwarzaniu filmów. All Share totalna porażka - w HT-BD1250 działało super, praktycznie tylko MKV musiałem oglądać z innego nośnika (mała przepustowość 802.11g).

Podsumowanie. Jeżeli poprawią wady programowania, a myśle, że się uda (wnioskuję na podstawie historii rozwoju softu z HT-BD1250) to kino godne polecenia. Niestety mogłem porównać je tylko ze starszym modelem, a nie z propozycjami innych producentów.
 

Chemi

New member
Zapytam z ciekawości - posiadasz dysk 2.5 czy 3.5 z zewnętrznym zasilaniem? Mój dysk 80GB 3.5 z zewnętrznym zasilaniem sformatowany na NTFS działa bez problemu z kinem, ale już dysk Samsunga 500GB 2.5 zasilany przez USB nie chce ruszyć :(
 

plachon

New member
Ja posiadam dysk 2,5" 500G w kieszeni zasilany z USB, do tego jeszcze mam kartę WiFi USB. Faktycznie z wydajnością prądową, albo z softem nie do końca jest wszytko ok. Bo od czasu do czasu, nie startuje mi dysk lub nie widzi karty WiFi. U mnie pomaga wtedy usunięcie wszystkich urządzeń USB wyłączenie i włączenie kina. I potem już i dysk i WiFi działa poprawnie.

Jest to dziwna sytuacja, bo mam starsze kino HT-BD1252. I tam ta sama karta i ten sam dysk zawsze działały niezawodnie. Myślę, że to nie wina elektroniki tylko coś w sofcie do poprawy. Kino jest "dopiero" od rok ponad roku na rynku, wiec jeszcze pewnie przyjdzie nam poczekać trochę zanim firmware zostanie elegancko "dopieszczone" :-D

Korzystając poproszę o komentarze na temat działania u Was All Share, czy tylko ja mam z tym problemy ??:hmm:
 

Chemi

New member
Ja też mam starszą mikrowieżę Samsunga z odtwarzaczem DVD i na niej mój dysk 500GB działa bez zająknięcia. Irytujące jest to, że kino z 2010 roku ma z tym problem. Mam nadzieję, że to tylko kwestia oprogramowania i zostanie to naprawione. Jak już pisałem kilka postów wcześniej u mnie AllShare działa dobrze... przez około 2 minuty, po tym czasie zrywa połączenie z serwerem multimediów. Kino łączyłem kablem z routerem, ale też bezpośrednio z komputerem - efekt zawsze ten sam.
 

walery33

New member
Mam kino od 2 tyg, dysk 500GB LG śmiga aż miło, większość formatów czyta bez problemu, zaktualizowałem soft do wersji 1014.1 z 1013 ale żadnych zmian na pierwszy rzut oka nie widzę.
nie próbowałem allshare, a poza tym mogę sie przyczepić tylko do tego że zbiera kurz :)
Po obniżce ceny parę osób pewnie łyknęło sprzęcik więc trzeba pisać stadnie do samsunga o nowszą aktualizację do tego modelu (ostatnia z 2010)
 

maly_szcz

New member
Mam zamiar kupić ten zestaw, ale nieco mnie zaniepokoiliście, że AllShare nie do końca działa.
Z drugiej strony mam TV Samsung-a - LED z serii 7, który bez problemów odtwarza rózne formaty i przez sieć - tu polecam SammyGO - dzięki niemu podłączam zasoby sieciowe przy użyciu SMB, co jest o wiele lepszym wyjściem, niż DLNA.

Problemy z dyskami - ja stawiam na zbyt małą wydajność prądową złącza USB. Mój TV ma 2 wejścia USB, ale tylko jedno z nich jest w stanie zasilić dyski twarde (ma większą wydajność prądową, co jest z resztą opisane w instrukcji). Może i w tym zestawie tak jest? Do dysków w kieszeniach często dodawane są specjalne kabelki z dwoma wtykami USB - na czymś takim powinno działać bez problemu (ale zajmuje 2 porty USB).
 
Ostatnia edycja:

Chemi

New member
Problem z dyskami zewnętrznymi chyba faktycznie związany jest ze zbyt małą wydajnością prądową portów USB. Pożyczyłem kabel USB typu Y i podłączyłem swój dysk za pomocą tego kabla do obu portów USB w kinie - dysk śmiga bez problemu. A podobno Samsungi G2 portable uchodzą za energooszczędne...
 

Kamilos86

New member
Witajcie.Posiadam kino od kilku dni.Ogólnie jestem bardzo zadowolony.Nie mam problemów z funkcją Allshare.Nie rozłącza mi tak jak innym użytkownikom ale kilka filmów mi nie śmiga.Wczoraj chciałem włączyć Epokę lodowcową 1080p mkv i przez kilka sekund leciał głos ale obraz był czarny.Chwile później wyskakuje komunikat -Nieobsługiwany format pliku.Jakiś czas później chciałem włączyć Avatara 1080p mkv 20gb-ten sam komunikat ale tym razem nawet głosu przez te parę sekund nie było.Wiec programikiem wyciąłem ścieżke ENG i napisy a zostawiłem tylko polską.Avatar ruszył :) .Ciekawe czemu tak jest..
Mam jeszcze pytanko-czy mogę z laptopa oglądać filmy bezprzewodowo?Czy komputer MUSI być podłączony do sieci kablem?Bo sam już nie wiem.Według instrukcji komp musi być podłączony kablem do routera.Dopiero router wysyła film przez wifi do bluray.A jak jest w rzeczywistości?
 

Roberic

New member
Czy wam też klika przy odtwarzaniu płyt?

Zakupiłem ten zestaw i trochę zmartwiło mnie "klikanie" podczas odtwarzania większości płyt. Doczytuje dane, ale trochę nachalnie. Czy to normalne? Jest to za głośne jak dla mnie i drażni przy oglądaniu.
 

kris17009

New member
Wiajcie.
Czy ktoś może podpowiedzieć jak sobie poradzić z problemem odtwarzania niektórych MKV przez USB na tym kinie domowym. Chodzi o opisywany wyżej problem "nieobsługiwanego formatu pliku". Jedne mi działają drugie nie i nie wiem jak rozpoznać zależność. Zapewne to kwestia użytych kodeków lub innych parametrów. Mam niby program Format Factory ale nie wiem czy coś mi on pomoże.
 

wojtas29

New member
witam
mam małe pytanko.
czy odtwarzacz widzi udostępnione zasoby w otoczeniu seciowym i czy można je w ten sposób odtwarzać, bez użycia allshare.
mam na myśli połączenie kablem.
 

johnpol

New member
Mam to kino powiązane z LCD Samsunga LE40C650 i ostatnio pojawiły się problemy (odtwarzam filmy z dysku 2,5 500Gb) na MKV przy 1080p obraz jest tylko dobry nie przycina ale gdy przełączę dysk do telewizora to dopiero jest żyleta. Ponadto czasami przy oglądaniu DVD, MKV oraz telewizji (kablówka UPC) dźwięk w środkowej kolumnie ucieka jest jakby w tle i trzeba pogłośnić aby słyszeć dialogi.
Czy ktoś się orientuje co z tym softem (bo to chyba jego wina) bo na telewizorze jest dużo lepszy: widgety (więcej), przy odtwarzaniu (np. MKV) z dysku po ponownym uruchomieniu pyta czy kontynuować czego w kinie nie ma i obraz w TV o niebo lepszy ?
 

johnpol

New member
W moim C5550 padł odczyt Bluray DVD czyta kolumnu OK. Z tego co patrzyłem w necie ciężko jest już dostać napęd zastanawiam czy da się podmienić sam odtwarzacz ?
 

johnpol

New member
Czy mógłby ktoś pomógł odnośnie napędu Blu-ray w HT-C5550 w jakich modelach SAMSUNGA jest ten sam laser ?
Może udało by się kupić używany inny model jeżeli np. komuś padły kolumny
 
Do góry