Zakupiłem Samsung HD-950 i ..... pomocy !

Status
Zamknięty.

Piopio

New member
Czytając same pozytywne recenzje w necie na temat Samsunga HD-950 napaliłem się na niego, sprzedałem mojego starego KISS DP-500 i zakupiłem Samsunga...

Radosny jak skowronek, odpalam nowy sprzęcik i ... czuję się jak posiadacze nowego KISS-a DP-600.:confused:
Spodziewałem się rewelacji zarówno w odtwarzaniu DVD jak i DIVX.

Samsunga podłączyłem po HDMI-DVI do mojego Benq DV3750.
Oczywiście na materiale DVD jest super. Wszystko działa jak należy. Obraz zgodnie z oczekiwaniami nabrał ostrości. KISS-a miałem podłączonego po component z rozdzielczością 720p. Różnica jest ale czy aż taka duża ???

Po przejsciu na DIVX poczułem się oszukany ... :confused:
Po pierwsze Samsung nie wczytuje odpowiednich napisów do filmu (mam kilka 4-5 filmów na jednym DVD). Wcześniej testowałem w sklepie HD-850 i problemów nie było - wczytywał jak należy więć założyłem że 950 też to będzie robił .... jest wiele DVD na chipsecie Zoran Vaddis 7 i tam nie ma żadnych problemów z wczytaniem odpowiednich napisów - nie rozumiem jak można taką rzecz spieprzyć. W instrukcji nic nie jest napisane czy można jakoś wybrać napisy do filmu (Manta to potrafi ...).
Druga rzecz to dostosowanie filmu do ekranu - to jest normalnie tragedia. Albo film mam na cały ekran - oczywiście zniekształcony albo w oryginalnej rozdzielczosci z czarnymi pasami. Innych możliwości nie ma. KISS miał stopniowany zoom co 25% - jak sie okazało po fakcie była to rewelacja... mogłem sobie zmniejszyć trochę czarne pasy bez zniekształcania obrazu kosztem boków.
Po trzecie Samsung przycina !!! Filmy które chodziły na KISS płynnie na Samsungu się tną zauważalnie - nie jest to może tragedia ale KISS chodził lepiej. Na plus trzeba zaliczyć, że Samsung odtwarza to co KISS nie odtwarzał, albo odtwarzał z przesunięciem fonii.
Jeszcze nie testowałem jakości audio , dziś może się pobawię. (KISS brzmiał tragicznie - ale to nie miało znaczenia gdyż mam inny CD do muzy).

Najtragiczniejsze są dla mnie te napisy - mam bardzo dużo DVD z kilkoma filmami. Resztę mógłbym jakoś przeboleć.

Wniosek - gdybym przetestował Samsunga dokładnie przed zakupem nie kupiłbym go. Poczekałbym na drugą generacją odtwarzaczy HD albo dobry soft do KISS DP-600 albo nawet na Blue-Ray.
Jak się okazało KISS-y (poza DP-450 i 1000) są najlepsze w odtwarzaniu DIVX i kropka - a testowałem różne Manty, Easy-Touch, Lite-on no i teraz Samunga.
Ludziska testujcie sprzęcik przed zakupem żeby potem nie przeżyć rozczarowania i nie żałować.
Już tęsknię za moim starym dobrym DP-500 :(

pzdr

PS

Może ktoś zna sposób na napisy ? Inaczej mi przyjdzie zgrywać film na dysk RW żeby go zabaczyć z napisami :(
 

murzynidea

New member
Po co tak kombinowac!!!

Witam i albo sie kompletnie nie znam albo napisze tak,ze na komputerze wszystko chodzi i po co takie kina domowe.Podlaczasz kompa pod tv lcd i pod amplituner i czego chciec wiecej.Po co te cale kiss i inne badziewie.Smieszne jest to ze taka Manta odbiera wszystko i laser ma dobry co juz nie jeden elektronik stwierdzil.Wniosek jest prosty po co kombinowac.
 

subzer0

New member
A może dlatego kupujemy te stacjonarne odtwarzacze ponieważ mamy więcej jak jeden pokój w mieszkaniu i nie każdy ma ochotę ciągnąć kable po podłodze do salonu gdzie stoi sprzęt.
Może ktoś ma starszego kompa bez wyjścia dvi, którego używa do netu i jest ok., a inny ma Laptopa bez odpowiedniego wyjścia i też jest z niego zadowolony.
I jedyne czego im brakuje to odtwarzacz do HD w rozsądnych pieniądzach.
Ja osobiście wolę stacjonarny odtwarzacz i taki kupię, czekam tylko aż przejdą problemy wieku szczenięcego w tym sprzęcie.

Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...no to ja się przypomnę ze swoim archaicznym Xboxem, który wstawiony (już kilka lat temu) w miejsce KISSa połaczył funkcjonalnosć stacjonarki (w przyblizeniu) z mozliwoscią PC.
Odtwarza więcej niż PC (w typowym PAL, choc i HR mu nie straszny i czasami HD - jak kodek prosty) ....i śledzac fora nadal nastepcy "zabawki dla dzieci" nie ma.;)

Ps - Piopio chyba niezbyt dokładnie śledziłeś fora odtwarzaczy, bo juz dawno sygnalizowane, że funkcjonalność 850 jest lepsza od nastepcy i ostatnio to zaczyna być regułą (u róznych producentów tego typu "zabawek" nawet Manty...).
Zaś to (w przypadku odmian mpeg4)
...Jak się okazało KISS-y (poza DP-450 i 1000) są najlepsze w odtwarzaniu DIVX i kropka - a testowałem różne Manty, Easy-Touch, Lite-on no i teraz Samunga....
, też nie do końca jest prawdą , bo sporo odtwarzaczy bez obecności sieci odtwarzało spokojnie to, co np DP500 nie mógł (też testowałem):(

Wszystkie obecne odtwarzacze Divx - to praktycznie "zabawki" w tym formacie.;)
 
Ostatnia edycja:

Piopio

New member
Wiadomo, że KISS DP-500 ma starszy chpset niż nowe Manty,Bellwody itd.
Filmów z QPEL, GMC nie odtworzy ale filmy bez tego idą płynniej niż na Zoran Vaddis 7.
Ale jak mówiłem to pikuś - gorzej z tymi napisami ... dla mnie to minus praktycznie dyskwalifikujący sprzęt.
Nie wiecie przypadkiem czy MM wymienia sprzęt na inny ??? Chętnie bym zamienił mojego 950 na 850. Zależało mi głównie na HDMI, no i normalnym odtwarzaniu napisów. Bajer w postaci SACD mógłbym odpuścić.

pzdr
 

Piopio

New member
Dzwoniłem właśnie na infolinię Samsunga.
Miły Pan powiedział, że plik z filmem i napisy muszą być w jednym katalogu gdyż DVD bierze pierwsze z brzegu napisy bez sprawdzania zgodności nazwy. Wybrać napisów nie można.
Normalnie genialne !!! Ale się postęp dokonał odkąd kupiłem KISS-a.Kupuję "markowy" produkt żeby dostać taki syf. Jak się to mówi wszedłem z deszczu pod rynnę. Ale jestem zły.
DVD za 150 zł działają jak trzeba a "topowy" Samsung nie wczytuje napisów.
A na dodatek miły Pan powiedział, że nie przewidują aktualizacji firmware :mad:
Teraz żeby zobaczyć jakiś film z kolekcji muszę zgrać film na kompa i wypalić ponownie. Jestem zachwycony !!! To się nazywa prostota i komfort obsługi.
Już nigdy nic nie kupię bez szczegółowego testu. Mam nauczkę.
Przyjdzie mi kupić jakąś Mantę ;-) albo inny badziew.

pzdr
 

Piopio

New member
Już rozwiązałem swój problem :D
Zamieniłem HD-950 na HD-850 :p
Teraz to gra jak powinno:D Napisy się wczytują jak trzeba, daje zoom 2x i film mi zajmuje prawie cały ekran (bez zniekształceń tylko z obciętymi bokami). Pełny komfort.
Przyznam jednakże szczerze , iż momentami DIVX wyglądają gorzej niż na KISS DP-500:( (duże jednobarwne szarozielone powierzchnie dostają pikselozy najczęściej) . Za to DVD dużo lepiej.
No i idą wszystkie DIVX. Pilot jest o niebo lepszy.
Napęd cichutenki - rewelacja.
Zdecydowanie polecam ten player.

pzdr
 

Wolfeno

New member
w samsungach mozna zrobic taki wybieg ze najpierw kliknac "ok" na pliku z napisem a potem na pliku z filmem i idzie spoko. Oczywiscie optymalnym rozwiazaniem jest nagrywanie plyt z katalogami i nie ma juz zadnych problemow.
 

Piopio

New member
taa.
tylko, że 950 nie wyświetlał żadnych plików z napisami - widać było tylko filmy.
no ale to już nie mój problem.
na szczeście 850 jest bezproblemowy.
 

Piopio

New member
taa.
tylko, że 950 nie wyświetlał żadnych plików z napisami - widać było tylko filmy.
no ale to już nie mój problem.
na szczeście 850 jest bezproblemowy.
 

pietia

New member
Zachęcony opiniami zakupiłem hd-850.Gra ok, ale ma kilka dla mnie niedogodności.Po podłączeniu przez HDMI i włączeniu dvd nie następuje w telewizorze automatyczne przełączenie żródła sygnału.Testowałem podłączenie przez scart i nie było problemu.Po włączeniu dvd telewizor wykrywał od razu nowe żródło sygnału i sam się na nie przełączał.Druga sprawa to brak zegara na wyświetlaczu w stanie czuwania.Może czegoś nie doczytałem w instrukcji obsługi , albo ten typ tak ma.Proszę o sugestie.
 
Z SAMSUNGAMI jest tak(zresztą z większością marek)że tanieją i z tym są zubożane elektronicznie,poprzednie wersje np.HD 745 były MIODZIO! sTEREO było rewelacyjne! Po zakupie należy ściągnąć NOWY FIRMWARE a jak nie poradzi to SERWIS.Oddałem na przedsprzedaż HD 950 i wrócił z powrotem z problemami - na DIVXie rozjazd FONII oraz asynchron napisów.Za tanie pieniądze psy mięso jedzą.:mrgreen:
 

Piopio

New member
HD-850 faktycznie nie ma zegara.
Zadne DVD podłączone po HDMI nie aktywuje TV - tak po prostu działa HDMI i kropka.
Faktycznie na niektórych DIVX rozjeżdża się fonia, film i napisy - jakieś 5-10% filmów. Widocznie zalezy to od sposobu kodowania.
I to są wszystkie wady. Da się z tym żyć.

pzdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Złącze Scart podaje na którejś nóżce napięcie w momencie, gdy staje się aktywne, więc telewizor potrafi przełączyć źródło sygnału. Wygląda na to, że HDMI nie posiada takiej cechy, a szkoda.

ArtS :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry