DVD Philips DVP 5900 czy Samsung DVD HD 950

doxar

New member
witam
Przymierzam się do soniego KDF 42 i szukam DVD z HDMI, progresiv scan i upscaling powiedzmy w przystępnej cenie. Znalazłem przynajmniej dwa samsung 950 - 689 zł i philips DVP 5900 - 439 zł. Oba mają HDMI i Prog. Scan. Ale czy samsung ma Upscaling tego nie znalazłem. Wydaje mi się, że są podobne, ale to moja opinia. Może jest coś co przekona do zakupu jednego albo drugiego. A może jest jeszcze co lepszego do 1000,00 zł za co warto zapłacić.
pozdr Doxar
 

Naujack

New member
Samsung HD950 i poprzednie wersje HD945 i HD745 maję b. dobre oceny w testach za dzwięk, brzmienie itp. Są na topie u audiofilów i trzymaję cenę na aukcjach i w sklepach. Myślę, że to lepszy wybór, niż Philips.
Pozdrawiam
 

doxar

New member
ja myślę, że philips ma większe możliwosci niż samsung i niższą cenę. Ma wszystko w jednym , może ktoś zaprzeczy.
pozdo doxar
 

bildex

New member
Ja Ci powiem , żaden z nich .To są odtwarzacze bez wewnętrznych procesorów
obróbki cyfrowej, wiec nie bedziesz widział żadnej różnicy na ekranie. A nawet bedziesz widział pogorszenie obraz .
Ponieważ:
-Gdy podłączasz przez DVI,HDMI (tańsze DVD tj. DVP5900 czy Samsung 950)
to plazmy i LCD wyłączają automatycznie funkcje cyfrowej obróbki video i obraz wchodzi prosto z DVD na ekran. Więc jest to kiszka.
-Przy podłączeniu przez RGB , Komponent, plazma czy Lcd mają włączone procesowry obróbki cyfrowej i obraz wygląda lepiej.
- Jak chcesz kupić DVD które zapewni ci ekstra obraz i bedziesz cieszył sie
doskonałą rozdzielczośći 1080i to napewno Philips dvp 9000s . Jest to jedyny produkt philipsa na rynku który ma wbudowane procesory Obróbki syfrowej Video.
Na twoim miejscu bym odkładał na Blu ray.
pozdrawiam
 

lexior

New member
bildex napisał:
Ja Ci powiem , żaden z nich .To są odtwarzacze bez wewnętrznych procesorów
obróbki cyfrowej, wiec nie bedziesz widział żadnej różnicy na ekranie. A nawet bedziesz widział pogorszenie obraz .
Ponieważ:
-Gdy podłączasz przez DVI,HDMI (tańsze DVD tj. DVP5900 czy Samsung 950)
to plazmy i LCD wyłączają automatycznie funkcje cyfrowej obróbki video i obraz wchodzi prosto z DVD na ekran. Więc jest to kiszka.
-Przy podłączeniu przez RGB , Komponent, plazma czy Lcd mają włączone procesowry obróbki cyfrowej i obraz wygląda lepiej.
- Jak chcesz kupić DVD które zapewni ci ekstra obraz i bedziesz cieszył sie
doskonałą rozdzielczośći 1080i to napewno Philips dvp 9000s . Jest to jedyny produkt philipsa na rynku który ma wbudowane procesory Obróbki syfrowej Video.
Na twoim miejscu bym odkładał na Blu ray.
pozdrawiam

To ciekawe bo posiadam HD-945 i skaluje mi obraz:

PAL TV: 576p, 720p, 1080i,

NTSC TV: 480p, 720p, 768p, 1080i,

Jak myślisz czy bez procesora obróbki cyfrowej byłoby to możliwe? :)

Blu-Ray ?? Będzie (zresztą ja też) musiał raczej długo zbierać. W USA ceny pierwszych modeli grubo ponad 1000 $ czyli w Polsce będą jeszcze droższe.

Pozdrawiam.
 

lukas

New member
lexior napisał:
To ciekawe bo posiadam HD-945 i skaluje mi obraz:

PAL TV: 576p, 720p, 1080i,

NTSC TV: 480p, 720p, 768p, 1080i,

Jak myślisz czy bez procesora obróbki cyfrowej byłoby to możliwe? :)

Blu-Ray ?? Będzie (zresztą ja też) musiał raczej długo zbierać. W USA ceny pierwszych modeli grubo ponad 1000 $ czyli w Polsce będą jeszcze droższe.

Pozdrawiam.

Czy HD-945 ma fabrycznie polskie menu ?
Pytam bo w Niemczech można go kupić już za 160 Euro .
 

lexior

New member
Niestety ale HD-945 nie ma Menu w języku polskim.
Do wyboru mamy: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski i holenderski.

Jednak brak polskiego Menu absolutnie nie jest problemem gdyż jest ono bardzo proste. Poza tym TUTAJ możesz ściągnąć sobie polską instrukcje w formacie PDF.

Pozdrawiam
 

lukas

New member
lexior napisał:
Niestety ale HD-945 nie ma Menu w języku polskim.
Do wyboru mamy: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski i holenderski.

Jednak brak polskiego Menu absolutnie nie jest problemem gdyż jest ono bardzo proste. Poza tym TUTAJ możesz ściągnąć sobie polską instrukcje w formacie PDF.

Pozdrawiam

D Z I Ę K I:)
 

bildex

New member
lexior napisał:
To ciekawe bo posiadam HD-945 i skaluje mi obraz:

PAL TV: 576p, 720p, 1080i,

NTSC TV: 480p, 720p, 768p, 1080i,

Jak myślisz czy bez procesora obróbki cyfrowej byłoby to możliwe? :)

Blu-Ray ?? Będzie (zresztą ja też) musiał raczej długo zbierać. W USA ceny pierwszych modeli grubo ponad 1000 $ czyli w Polsce będą jeszcze droższe.

Pozdrawiam.

p
A jak masz to jakie bo jestem tego bardzo ciekaw... oj sorry mogą być ale jakiej jakości. Skalował obraz bedzie każdy co ma upskaling. Ale czy porównywałeś obraz np pomiędzy Samsungiem 950 A philipsem 9000s Chyba nie ? Bo wtedy byś się dowiedział co to są bardzo dobre procesory obróbki cyfrowej. A blu ray , jasne 1000$ w USA i UK i tylko czekam jak sie ukażą i bedzie zakup na ebay.
 

stile

New member
:)

bildex napisał:
p
A jak masz to jakie bo jestem tego bardzo ciekaw... oj sorry mogą być ale jakiej jakości. Skalował obraz bedzie każdy co ma upskaling. Ale czy porównywałeś obraz np pomiędzy Samsungiem 950 A philipsem 9000s Chyba nie ? Bo wtedy byś się dowiedział co to są bardzo dobre procesory obróbki cyfrowej. A blu ray , jasne 1000$ w USA i UK i tylko czekam jak sie ukażą i bedzie zakup na ebay.
...No tak się składa, że HD945 ma taki sam procesor jak 9000S (Digital Crystal Clear i DCDi™ Faroudja) :eek:k:
 
Do góry