Samsung DVD-HD950 zonk !!!

PiotrasGr

New member
Witam

Chciałem sprecyzować jedną informację dotyczącą tego odtwarzacza DVD, dla przyszłym potencjalnych nabywców by nie rozczarowali się podobnie jak ja. Z danych ze strony Samsunga oraz informacji przwijających się między innymi na tym forum wynika, iż HD950 odtwarza płyty SACD, jednakże nie jest to do końca prawda. Zakupiłem go kilka dni temu, między innymi z uwagi na odtwarzanie SACD. Jakież było moje zdziwienie, gdy próbie odpalenia kilku płytek SACD zakupionych w EmPik okazało się, iż część z nich jest wogóle nie akcpetowana przez odtwarzacz. Po szczegółowej analizie instrukcji oraz po kontakcie z serwisem Samsunga wyszła prawda. Odtwarzacz ten faktycznie akceptuje płyty SACD, ale JEDYNIE w warstwie CD !!!. Opisane jest to w instrukcji cyt: "W tym odtwarzaczu nie można odtwarzać płyt ... Super Audi CD (z wyjątkiem warstwy CD) ".
Dodatkowo od serwisu otrzymałem nastpęującą informację cyt: "Aby model DVD-HD950 mógł odtwarzać format SACD, dysk Super Audio CD musi zawierać audio w formacie wielokanałowym i 2 kanałowym.Model odczytuje z płyt SACD jedną z warstw, tzn. warstwę zewnętrznego normalnego zapisu. Nie odczytuje warstwy o zagęszczonym zapisie."
No i ZONK. Po przetestowaniu kilku płyt okazało sie, iż jedyne płyty akceptowane przez to coś to płyty hybrydowe, które posiadają zarówno wielokanałowy jak i 2 kanałowy dźwięk w warstwie CD. Co śmieszne to nie radzi on sobie nawet z niektórymi płytami hybrydowymi. (np: Shania Twain UP).
Tak więc przestrzegam potencjalnych kupujących (dla których ta funkcja jest akurat istotna), ten odtwarzacz NIE ODTWARZA w pełni płyt SACD. Opisy techniczne to jedynie cwany chwyt marketinwogy.
Pomimo powyższego nadal uważam jednak, że jest to sprzęt wart swojej ceny z uwagi na jakość obrazu i dźwięku oraz wspieranie polskich czcionek w napisach w DIVX (dla kogoś kto oczywiście nie wymaga od niego pełnej kompatybilności ze standardem SACD).
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Totalnie mnie zaskoczyłeś tym postem. Czytałem wiele o tym odtwarzaczu i same pozytywy (tak obraz jak i dźwięk). Tutaj jest próbka takich opinii http://www.superaudio.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=148
Forum raczej solidne i miarodajne. W instrukcji jest tak napisane jak Ty podajesz, to fakt, ale dalej jest dokładnie opisane korzystanie z SACD (5.1).
Swoją drogą w tej instrukcji jest również coś takiego: "HDMI ogranicza halas obrazu popzez przekazywanie ścieżki sygnału audio/video z odtwarzacza do Twojego TV." Hmmmm...jak to rozumieć :) Jest wiele literówk i błędów merytorycznych. Tłumaczył jakiś gamoń technologiczny lub PC translator, z poprawkami jakiegos "fachowca". Jeśli nie odtwarza 5.1 analog, to po co są te wyjścia ? Na str. 43 jest napisane :"Podczas odtwarzania lub w trybie stop, można zmienić tryb 2CH lub MULTI (wielokanałowe) przyciskami LEWO/PRAWO. (Z funkcji tej można korzystać, gdy dysk Super Audio CD zawiera audio w formacie wielokanałowym i 2
kanałowym.)" Sami sobie zaprzeczają.
Może jakis problem z kabelkami ? Opinia "serwisanta" tez moim zdaniem nie jest miarodajna. W końcu nie wiadomo, kto odpisał.
A może cos u Ciebie się już poprawiło?
 

lexior

New member
Heh - i dlatego nie kupiłem HD-950 tylko dopłaciłem 200 zł i kupiłem jego starszego brata HD-945 a ten czyta wszystko (oprócz polskiej czcionki w DIVX)

Swoją drogą na początku dziwiło mnie jak to się dzieje że polska czcionka jest odtwarzana w filmach DVD a z DIVX sobie nie radzi.
Odpowiedź jest bardzo prosta - poprostu napisy w filmach dvd są w formacie map bitowych *.bmp :p
 

gatar

Active member
Bez reklam
Po przeczytaniu tej jedynej negatywnej (odtwarzanie SACD) zrezygnowałeś z HD950 ?? Masz HD945 i on Ci odpowiada i dobrze. Ja nie "uległem" opinii PotrasaGr. Jest to odosobniona opinia. W różnych pismach tej branży i w różnych serwisach oraz forach opinie są inne. ON (HD950) odtwarza "pełne" SACD. Instrukcja jest napisana w języki polskawym, nie polskim i ma sporo błędów oraz sprzeczności. Osobiście mam Pionka 575 (z softem Gufiaka) i jestem z niego bardzo zadowolony. Zamierzam nabyć 32-37 " LCD z HDMI i tego mój Pionek nie ma. Jesli obraz byłby z niego niesatysfakconujący mnie (component ew. euro-rgb) to wtedy myślę o Pionku 696 lub , bardziej o wysoko cenionym właśnie HD950.
 

bossy

New member
a jednak ZONK

Posiadam też ten model odtwarzacza Samsung zakupiony nie dawno. Mój odtwarzacz również nie chce w pełni odtwarzać płyt SACD a dokładnie jest to płyta Dire Straits Brothers in Arms. Płyta ta posiada scieżki SACD Multi, SACD Stereo, oraz CD.Nie jest to wina płyty dlatego, że na urządzeniach firmy Sony ,płyta ta działa poprawnie. Przetestowałem ten problem na kilku egzemplarzach tego modelu w różnych sklepach i efekt ten powtarzał się. Problem polega na tym, że odtwarzacz po włożeniu tej płyty nie rozpoznaje w ogóle ścieżki SACD i odrazu odpala tą płytę jako zwykłe CD. Po przetestowaniu DVD-HD950 płytą SACD The Police -Ghost in the machine (płyta posiada tylko ścieżki SACD stereo i CD) urządzenie zachowuje się poprawnie i rozpoznaje płytę SACD bez problemu. Po kontakcie z infolinią Samsung też otrzymałem odpowiedź że ten odtwarzacz odczytuje tylko warstwę cd z płyt SACD co jest kompletną bzdurą. Myślę że cały problem tkwi w oprogramowaniu urządzenia, do którego samsung nie zrobił żadnego upgrade`u. Z tego co wyczytałem na innych forach wynika też że urządzenia te posiadają różne wersje frimware bo zgłaszano też problem nie czytania polskich ogonków w napisach divx a moje urządzenie wyświetla polskie litery. Z tego wynika że jest to nowsze oprogramowanie które naprawiło odczyt polskich liter a popsuło obsługę płyt SACD Multi. Patrząć na karton urządzenia można wywnioskować że istnieją różne modele tego DVD: DVD-HD950 i DVD-HD950/xeo choć na jakimś forum rosyjskim wyczytałem że ten skrót "xeo" to jest oznaczenie na jaki rynek jest sprzedawane urządzenie. Po wcisnięciu przycisku PROG na pilocie bez włożonej płyty dvd wyświetla wersję firmware i na końcu tej wersji też pokazuje ten skrót xeo. Od strony producenta myślę że jest to nie w porządku że wypuszcza sprzęt nie do końca prztestowany choć jest to flagowy model odtwarzacza DVD, mam nadzieje że Samsung coś zrobi z tym problemem. Panowie lub panie na infolini samsunga odpowiadają na pytanie po przeczytaiu polskiej instrukcji która posiada wiele błędów. Po ściągnięciu ze strony samsunga instrukcji w wersji angielskiej nie występuje żadna wzmianka że to DVD nie czyta SACD po za warstwą cd a w polskiej instrukcji taka wzmianka jest. Jeśli nie czytał by SACD to producent nie miał by prawa umieścić loga SACD na froncie urządzenia.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
No to można się w....ć !!!

A jednak !!
Naczytałem sie o tym odtwarzaczu dużo (same pozytywy), a tu taki "kfiatek" :-( Czytałem dyskusję na forum sacd. Niezła jazda. tio sie nadaje do jakiegos śadu konsumenckiego, chyba. O mało co nie kupiłem na allegro go. Mam Brothers in Arms i wielka szkoda by była, gdyby tylko stereo.
 

bossy

New member
Na forum SACD też napisałem informacje odnośnie tego odtwarzacza.
Urządzenie generalnie jest ok ale jeszczę musze przetestować z inną płytą wielokanałową SACD której narazie nie posiadam, bo 2 kanałowe SACD Hybrydy czyta bez problemu tzn warstwa CD + Stereo SACD więc jeszcze troszke potestuję ale i tak myślę że coś jest nie tak. Jeśli chodzi o jakość dzwięku to spokojnie można potwierdzić to co piszą gazety w swoich testach oraz urzytkonicy na forach. W nowym HiFi Choice jest ponoć test tego DVD i działało wszystko ok ale to już tylko w woli informacji.

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mam HD950

Witam.

Po LCD z HDMI przyszedł czas na dva z HDMI. Wybór padł na HD950.
Oprócz filmów lubie posłuchac SACD i CD, a ten odtwarzacz ma dobre opinie.
Odtwarza SACD jako CD i SACD (multichanel). "Brothers in Arms" śmiga az miło.
Moim zadniem za 445 zł nabyłem b. dobre urządzenie. Oczywiście obraz b. dobry, choć dużej różnicy w stosunku do Pioneera DV-575 (po componencie) nie zauważyłem.
 

misiekkb

New member
Dzieki za maly recenzje, niedawno na forum zapytalem sie jakie dvd z hdmi, zeby czytalo dvd-a i sacd, prawie wiekszosc wlasnie samsunga 950, ze denon 1920 jest zadrogi, lepiej samsunga, gdyz po co przeplaczac a ja sie waham nadal jakie dvd, ale widze ze samsung juz odpada
 

misiekkb

New member
no i wyszlo szydlo z worka, problemy z sacd, to jest jedna przyczyna dla ktorej nie kupuje, ale glownie ze wzgledu na obraz ktory jest raczej sredni, chodzi mi o dvd z dobrym obrazem, czytajace zarowno sacd jak i dvd-audio, a nie tak jak tu wiekszosc tylko divx i divx
 

absolus12

New member
Jak samsung 950 odtwarza cd stereo, czy jakość jest zadowalająca, czy przynajmniej robi to poprawnie? i na jakim sprzęcie tego słuchaliście (jaki wzmacniacz i kolumny?
Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
absolus12 napisał:
Jak samsung 950 odtwarza cd stereo, czy jakość jest zadowalająca, czy przynajmniej robi to poprawnie? i na jakim sprzęcie tego słuchaliście (jaki wzmacniacz i kolumny?
Pozdrawiam
Ja słucham z Yamahy Rx-440 + Paradigmy Esprity + (czasami) SW-1000 + (czasami) Wharfedale Diamondy 8.1. Jak dla mnie brzmi co najmniej dobrze.
"Rzecz" bardzo subiektywna.
 
Do góry