Jaka nagrywarka Pioneer DVR 530 czy Sony RDR HX1010 ?

krzysiu

New member
Witam!

Interesuje mnie nagrywarka DVD, jestem pomiędzy Pioneerem DVR 530 a Sony HX1010.

Z tego co wiem to Pioneer został nagrywarka roku Eisa posiada bardziej rozbudowane menu do edycji materiału na HDD niestety posiada tylko wyjście component, brak HDMI.

Natomiast Sony posiada wyjście HDMI™ i interpolacją do formatu 720p / 1080i.

Jak wygląda obraz przeskałowany do wyższej rozdzielczości na złączu HDMI, czy jest duża różnica w stosunku do wyjścia Component?

Nagrywarka będzie pracować z telewizorem LCD Sharp 26GD7E.

Proszę o pomoc w wyborze nagrywarki.

Pozdrawiam wsztstkich HDV-maniaków :)


ar2 edit: Po co te krzyki w temacie?? Jeżeli nie potrzeba używamy małej czcionki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
o Pioneerach mogę długo. Niestety nie znam tego modelu Sony.
Nagrywarka Pionera - uzyskała wysokie notowania wśród naszych uzytkowników. Duzo opinii zbieramy od firm które korzystaja po kilka godzin dziennie z tego sprzętu wykorzystując wszystkie ich mozliwości techniczne. Ponieważ dysponuja oni różnymi sprzętami - oceny są w miarę obiektywne.
Firmom tym zależy jedynie na jakości nagrań . I w tym Pioneer okazuje się być mistrzem.
W Twoim przypadku ważne jest również złącze HDMI - ponieważ jakość na ekranie dla Ciebie może być nie mniej ważna .
Ale określ poziom cenowy. Może znajdą się inne rozwiązania
pozdrawiam
Krzysztof
 

pudel31

New member
Witam mam pytanie tez odnosnie sony .moze zle rozumuje ale czy jak podepne do soniaka np satelite ferguson czy nagrywarka przeskaluje obraz z satelity na lcd?prosze o jakies sugestie .Moze cos tanszego z hdmi i upscalerem znacie odnosnie nagrywarek .Sedeczne dzieki i pozdrawiam
 

sewan

New member
Moim zdaniem nagrywarka z HDMI i skalerem nie ma sensu.
Ze jej cenę można kupić super DVD z up-scalerem (np. Denon 1920 lub Panasonic S97) i bardzo dobrą nagrywarkę z HDD (np. Pioneer 433 lub LG 7900). I jeszcze zostanie w kieszeni ok. 1000 zł.
Trzeba sobie odpowiedziec na pytanie, do czego jest HDMI i skaler w nagrywarce? Ano, do niczego. Do skalowania nagranego materiału się nie nadaje, a z kolei przetworniki w takiej nagrywarce z reguły ustępują tym z dobrego DVD z HDMI.
Więc zysku z materiału DVD wielkiego nie będzie, a obrazu nagranego na HDD i tak nie bedziesz skalował, bo efekty sa strasznie żałosne i odwrotne do oczekiwań.....
 

Flapu

New member
A jednak z HDMI

Witam
Apropo wypowiedzi "sewana" - wspomniał że maja gorsze przetworniki (w domysle przetworniki obrazu). Z tego co sie orientuje to właśnie po to jest HDMI w nagrywarce zeby z tych przetworników nie korzystac, prawda ?
Sygnal cyfrowy po HDMI nie wymaga przetwornika i w postaci cyfrowej dociera do TV.
Obecnie mam Pioneera 530 (poprzednio playera SONY 955QS) i jakością obrazu podczas odtwarzania ustepuje tamtemu Soniaszowi właśnie ze względu na przetwornik obrazu jak sądzę (10bit/110Mhz) - w sonym był (12 bit,110Mhz) i taki tez jest w nagrywarkach Panasonica do ktorych sie obecnie przymierzam.
Reasumując, sądzę że HDMI w nagrywarce pozwoli jej osiągnąc poziom odtwarzanego obrazu na poziomie niezłych otwarzaczy DVD.
 

Flapu

New member
A co do cen (Allegro):
Playery:
Denon 1920 - ok 1100 zł
Panasonic 97 - ok 1100 zł
Nagrywarki z HDD:
Pioneer 530 - ok 1600 zł
Panasonic EH55 - ok 1600 zł
Panasonic EH65 z HDMI - ? (sądzę że to będzie ok 1800zł)

... czyli raczej nie zostanie tak duzo tej kasy ;_((
 

pudel31

New member
Czy ktos odpowie mi na jedno pytanie .czy popodłączeniu cyfry kablem rgb do nagrywarki dvd ,która ma upscaler i hdmi poprawi jakosc obrazu na wyjsciu podczas oglądania na lcd? jesli w parametrach pisze ze do 720 ? to moze to zadziala .Nie chodzi o nagrywanie lecz przepuszczenie obrazu przez nagrywarke .wydaje mi sie ze tak dziala upscaler pozdrawiam
 
Do góry