Samsung Ht-TP75 RECENZJA

xroma

New member
Witam !
Z góry uprzedzam ,że nie jestem zawodowym recenzentem ale postaram się opisać w/w kino "jak człowiek" czyli prostymi słowami.

1. Zakup

Po odejsciu od kasy w MM i podjechaniu pod magazym - pierwszy zonk. ( ale mój poziom dobrego humoru nie uległ zmianie ) Karton jest olbrzymi ! Kombinacje na wszystki możliwe nie przniosły zadnego rezultatu. ( Fiat Siena ) Karton poprostu sie nie miescil nigdzie. Trzeba było go rozłożyc. I tutaj mila niespodzianka. Cały sprzęcik pieknie zapakowany w styropianowe walizeczki . Wszystko pieknie sie zmiescilo w bagazniku.

2. Zawartość

W styropianach znalazłem : :)
Głośniki w 2 czesciach + podstawy
Jednostke sterującom ( amplituner z dvd )
Pilota
Gwarancje i instrukcje
Kabel HDMI ( dobrej jakosci )
Srubki do skrecania głosnikow w jedna calosc i przykrecania obudowy
Baterie do pilota
Kable do podłącznia głośników

3. Efekt wizualny i porecznosc zestawu

Moze zaczne od glosnikow. Po zkreceniu prezentuja sie znakomicie. Wykonanie bardzo dobrej jakosci. Piekny chrom na samym szczycie. Z tylu znajduja sie 2 gniazda do podpięcia kabli - w częsci górnej w której znajduja sie głośniki oraz w cześci dolnej , tej bez głośników. Spowodowane jest to tym, że głośniki mają możliwość powieszenia. Można powiesić całe ( tzn bez ciężkiej podstawy ) lub tylko górną część ( w tedy są zgrabniejsze )
Głośnik centralny bardzo gustowny ale bez możlkiwości powieszenia.
Sub również wykonany solidnie i ciekawie

Amplituner z glosnikami w ciekawej formie. Przedni panel z efektem ciemnego szkła , przyciski podświetlane na niebiesko, bardzo czytelny wyświetlacz.

4. Eksploatacja - Dźwięk

Kino stoi w pomieszczeniu o powierzchni 24 m2. Podczas oglądania filmów człowiek zatapia się w akcji i zapomina o bożym swiecie. Głęboki, bardzo przyjemny bas, bardzo wyraźne wszystkie szczególy w zakresie wysokich tonów. Idealne podbicie w czasie cichego "nocnego" oglądania. Testy dzienne dowiodły, że mozna tym zestawem przestawiac meble. A włączając film "Gorączka" Z Pacino i DeNiro i ustawiając scenę po wyjsciu z obrabowanego banku ( kto widzial ten wie ) mozna naprawde niezle przestraszyc najbliższych sąsiadów. ( w blokach to pewnie i tych dalszych )
Muzyka z Cd bez zarzutu. Mozliwosc wyboru bardzo wielu gotowych ustawien.
Przy oglądaniu filmow np. z Cyfry+ - dekoder DolbyProLogic II swietnie rozkłada dzwiek na 5 glosnikow.

Eksploatacja - obraz

Niestety nie testowalem go na podlaczeniu przez euro czy component. Moge sie wypowiedziec tylko o HDMI ..... a to wręcz poezja ! :) Moj LCD nie jest najwyzszej klasy ale ten obraz....... ahhh az sie chce odejsc od kompa i wrzucic jakis filmik. Poprostu rewelacja. Upscaling zwyklej plyty DVD na rozdzialke 1280X720 daje tak ładny obraz , ze poprostu......szok. Jest to zdecydowanie najlepsze ustawienie ( 1080 nie jest juz tak dobre widac jakies dziwne pixele )
Obraz jest krystaliczny , kolory soczyste a czerń - czarna. Normalnie mozna aktorom wlosy na glowie liczyc.

Eksploatacja - ogólnie

Jeszcze nie znalazlem powodu do niezadowolenia. Plyty ktore sa porysowane i z ktorymi moj poprzedni odtwarzacz sobie nie radzil, tutaj chodzą jakby nigdy nic. Testy na divixach tez wypadly pomyslnie. Chodzily gladko i nie bylo problemow z napisami . Pilot bardzo czytelny i juz po kilku godzinach daje sie "prowadzic po ciemku" Zreszta niektóre przyciski jeszcze jakis czas po wyłączeniu swiatla swieca na zielonkawo. Pilot jest uniwersalny, to znaczy mozna nim sterowac równiez telewizory innych marek niz samsung.
Wiatraczek chłodzący zestaw chodzi bezszelestnie.
Przegladalem na kinie rowniez fotki zapisane w formacie JPG. - brak zastrzezeń. MP3 - dzwięk jak z CD ( opis powyzej ) Nie mialem tylko okazji przetestowac SACD ale efektów moge sie domyslac.

Podsumowanie

Sprzęcik naprawdę godny uwagi. Z pewnoscia jest wart swojej ceny.
Jedynym mankamentem jaki zauwazylem to czas jaki potrzebuje na wysunięcie płytki. Ale to zupelnie nie przeszkadza.


Mam nadzieję , że troszkę przybliżyłem zestaw osobom które noszą się z zamiarem jego nabycia.
 

greg18

New member
Cześć. Jeśli to nie tajemnica, ile liczą sobie za ten zestaw w MM. Prawie się zdecydowałem, ale brak możliwości powieszenia centralnego głośnika trochę mnie zniechęca. Ale to HDMI chyba przeważy szalę
 

xroma

New member
Nie znam dokładnej ceny. Ja kupowałem 2 mies. temu w MM King Kross Poznań za 2499 zł.
Co do głośnika centralnego - ja się tym zupelnie nie przejmuje. Kiedy na wiosne będę robił remont i cały zestaw trafi na ścianę , zamontuje szklaną pułeczkę właśnie na glośnik centralny.
 

ciawa

New member
Jestem również uzytkownikiem tego sprzętu od prawie trzech miesięcy. "Prawie" jak przedmówca jestem z niego zadowolony, tylko z jedną uwagą.
Mój sprzęt właśnie będzie drugi raz w serwisie. Będzie, ponieważ dzisiaj ponownie nawalił i jutro go oddam do serwisu.
Drugi raz powtarza się ta sama wada/usterka - blokuje się szuflada po włożeniu płyty. Odtwarzacz głupieje i ani nie odtwarza ani nie oddaje płyty. Na wyświetlaczu w zależności od wciśniętego przycisku pojawia się w sposób ciągły albo "loading" albo "open". I nic - nie można nawet wyciągnąć płyty ze środka. W serwisie po pierwszej naprawie powiedzieli, że się blokuje szuflada. Blokuje, czy nie ale sprzęt w ciągu nie całych trzech miesięcy eksploatacji będzie już poraz drugi w serwisie i zajmie to już w sumie pewnie 2-3 tygodnie. Jeszcze jedna uwaga - nie myślcie, że płyty były gorszej jakości - były to oryginalne płyty ze sklepu.
P.S. Wydaje mi się, że i tak w najbliższej przyszłości wyląduje ponownie w serwisie i to pewnie z tą samą usterką - ale to dobrze pewnie wtedy wymienią na nowy.
 

ciawa

New member
No i nie myliłem się. Odebralem sprzęt we wtorek rano i w ten sam dzień wieczorem już było gotowy do ponownego (już trzeciego) oddania do serwisu. I tak się stało - w środę rano już był w serwisie. Udało mi się tylko oglądnąc jeden film i już przy załadowaniu kolejnej płyty zablokował się.
Tym razem oddając sprzęt do serwisu satrzegłem sobie wymiane mechanizmu, który szwankuje na nowy a nie tylko odblokowanie szuflady jak to było czynione do tej pory. Ale serwisant sprowadził mnie szybko na ziemię - nie ma możliwości wymiany mechanizmu na lepszy ponieważ taki nie istnieje.
Twierdził również, że problem tkwi w wadzie fabrycznej tego urządzenia tzn. nawet odchyłka poożenia płyty 1-2 mm od osi napędu powoduje zablokowanie mechanizmu. Problem był mu już wcześniej znany.
Nie zamierzam tego tak zostawić - będę próbował zwrócić sprzęt do Samsung i odzyskać pieniądze. Nie wiem czy to bedzie łatwe lub wogóle możliwe. Będę na bieżąco informował was o statusie.
Jeżeli planowaliście zakup tego sprzętu to radzę dobrze się zastanowić.
 

Percio

New member
U uu. Fatalnie sie stało. Męcz ich nie oddają siano, tym bardziej ze wiedza o felernej kieszeni, jak ktos robi buble to niech je trzyma w magazynach. Z początku sie ucieszyłem czytajac tak pochlebne opinie o tym kinie, dodam iz sam mam ochote na podbny zestawik z tym ze z koncówką 1200 podobno są prawie takie same różnią sie designem, auto klaibracją, no i teraz pewnie kieszenią bo napewno jest inna. Ciekaw czym jeszcze sie roznia. Mam nadzieje że wygląda rownie wyśmienicie jak na zdjęciach i jest tak samo solidna jak 75 no i że gra rownie dźwięcznie. Xroma jak daleko masz umieszczone tylne głośniki od miejsca w którym ogladasz Tv i czy z tyłu za plecami z boku ??
 

xroma

New member
Tylne głośniki mam około 1,5 metra za plecami. Odchylenie w stosunku do glosników przednich około 40 cm. ( szerzej rostawione )

ciawa ! - ale mnie nastraszyłeś.
 

Percio

New member
Jak coś to wezmę HT - P1200 !!

To masz tak jak powinno byc, ja nie stety nie mam miejsca z tyłu. Zostaną tylko ustawienia boczne, no może uda się je troche wstawić za ucho, ale generalnie bedzie to z boku. Ciekawe jak to się bedzie miało do kina. Dużo stracę , czy może cały efekt ?? A system autokalibracji coś w tej kwestii może wskórać ?? Czy któś sie orientuje ??
 

xroma

New member
Jesli postawisz tylne glosniki na bokach, to najlepiej je lekko przycisz. Nie powinienes stracic na efektach.
 

Percio

New member
Spoko postaram sie Mam takie pytanko w specyfikacji jest napisane gniazdo USB - odtwarzanie DivX, XviD, MP3, WMA, JPEG. Tzn jak ja niby mam to odtworzac ?? Trochę mi się to nie podoba, nie mogło byc zintegrowana ta funkcja. Przeciez to sie mija z moim celem. Kurna , a juz myslalem ze znalazlem to co czego szukałem.
 

xroma

New member
Juz sam odtwarzacz czyta i JPG. i MP3 . i inne . Te gniazdo USB to taki bejer ze można podłączyć np. przenosny dysk twardy lub odwarzac MP3 i nie trzeba kopiowac tego na plyte.
 

Percio

New member
He he he już się przeraziłem. Pisze na stronie domowej Samsunga tak:





Odtwarza: DVD/DVD-Audio/SACD/DVD-R/DVD-RW/CD/CD-R/CD-RW/VCD
Wejście USB na panelu przednim - odtwarzanie DivX, XviD, MP3, WMA, JPEG



Pozdrowionka
 

mszkarad

New member
CIAWA!!! Masz rację zdarza się dosyć często że płyta się blokuje dotyczy to wszystkich kin, a właściwie HT-P75 i HT-P70 oba mają tą samą jednostkę sterującą. Błąd pojawia się w produkcji, a wadliwe są silniczki napędzające szufladę. W Nowym Sączu serwis usuwa od razu tą wadę jeszcze prezed sprzedaża sprzętu do klienta.

A w ogółe Panowie drodzy to jak chcecie to sieć Mix Electronics ma taki sprzęt za "jedyne" 2350- tak można u nich cenę "zbić" w dół. Na pewno tak się dzieje w Nowym Sączu- dla zainteresowanych 18 4400813. Zreszta w Mix-ie maja w ogole super cenki i sie mozna targowac.

xroma: Proszę używać białej trzcionki ( czarna jest niewidoczna )
 

aoc

New member
TEZ rewelacja mi w euro stoi za 1999zł w innych sklepach tez mozna za tyle kupic juz to kino. W kinie domowym gra naprawde ładnie ale w stereo to juz słabiutko oj słabo.CO sie tyczy napędów to lipa jak cholera sypią sie dość czesto.Posuchaj panasonica st cht 885 , troche brzydsze ale żaden klient jeszcze nie kupił samsunga po tym jak usłyszał panasonica 885. Po prostu łeb urywa taki ma power . AHA no i jeszcze jakosc wykonania samsung cały z plastiku panasonic z metalu.Zresztą jak można szajsunga porównywać do panasonica?Kto widział te kina wie o czym mówie.
 

xroma

New member
aoc napisał:
AHA no i jeszcze jakosc wykonania samsung cały z plastiku panasonic z metalu.

DVD z ampli. - METAL
Subwoower - Drewno
Głośniki - Tworzywo i materiał.

Faktycznie "cały" z plastiku.
 

Attachments

  • panasonic-scht885es_large.jpg
    panasonic-scht885es_large.jpg
    7,8 KB · Wyś: 369
  • HT-TP75.jpg
    HT-TP75.jpg
    12,1 KB · Wyś: 280

aoc

New member
z tym "cały z plastiku " to przesadziłem ale sam musisz przyznać że lepszym rozwiązaniem są metalowe maskownice głośników w panasiu.A tak poza tym to uprzedzam iż nie posiadam sprzetu panasonica , chwale go ponieważ naprawde gra kapitalnie ,po prostu super za ta cene .Ale skoro są zadowoleni właściciele samsunga to super , grunt aby właściciel był zadowolony.
 

mszkarad

New member
OK OK Co do cen to spoko moze sa taniej na gazetce w Euro. Prawde powierdziawszy ja bym w Euro nie kupil wyobmacywanych sprzetow. Xroma ma racje 100%. Poza tym jak juz mowa o kinie to nie porownuj do Panasa bo tez bywaja z nim problemy- zreszta sam Panas nowe kina domowe bedzie tworzyl w/g szablonu Samsunga. I prosze nie nazywaj to Szajsungiem, poniewaz 1. każdy kupuje to co chce 2. Panas nie ma chocby HDMI oraz USB, a jest to juz coraz bardziej potrzebne- a skoro cena?? podobna i Panasa i Samsunga wiec... AOC sam powiesz ze nie musze sie zgodzic z Twoja opinia.
Wniosek- I jedno i drugie kino to dla "zwyklych" ludzi wypas. Jak dla mnie Norma, ktora slucham codziennie.

Pozdrawiam
 

sulig

New member
Prośba o pomoc

Zakupiłem własnie kino domowe ht tp 75 samsunga i mam pewien problem.
Na początku wytłumaczę iż jestem laikiem w tych sprawach - i proszę o wyrozumiałość. Kino podłączyłem "Euro złączem" do telewizora. Wszystko działa pięknie, ale jest jeden problem - nie udało mi się uzyskać dzwięku z TV na kolumnach. TV nie ma innych wyjść - tylko SCART. Jaki przewód powinienem zakupić lub co powinienem zrobić aby takowy dzwięk uzyskać?

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Do góry