jakie glosniki bezprzewodowe do denon AVR-1906 ?

Wolfeno

New member
Hej

poradzcie prosze jakie glosniki dobrac do DENON AVR-1906 pokoj ma jakies 20 m2 wiec nie potrzeba wielkiej mocy ale lubie glosno obejrzec film :).
Niestety potrzebuje takiego zestawu aby tylne glosniki byly bezprzewodowe. Z gory dziekuje za sugestie
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dość karkołomny pomysł i nie zależnie od amplitunera, osobiście nie spotkałem się z dobrym rozwiązaniem bezprzewodowym, Philips, JVC, próbowali coś robić w tym kierunku w swoich zintegrowanych kinach, ale efekt był słaby, dlaczego bez przewodowe?
 

Wolfeno

New member
ar2 napisał:
Dość karkołomny pomysł i nie zależnie od amplitunera, osobiście nie spotkałem się z dobrym rozwiązaniem bezprzewodowym, Philips, JVC, próbowali coś robić w tym kierunku w swoich zintegrowanych kinach, ale efekt był słaby, dlaczego bez przewodowe?


klopoty logistyczne... ale im wiecej czytam to wychodzi ze trzeba kuc sciany i nie bawic sie w wireless - szkoda kasy na badziewne rozwiazania
 

Wolfeno

New member
Piopio napisał:
Jest taki zestaw Canton. Ale cena ok 7000.
Podobno jakość HI-FI. Tylko ta cena ....
W jakmiś ostatnim numerze Audio/video były opisane jako nowość.

pzdr

nie dziekuje ;-), zdecydowanie 1500 -2000 za glosniki to maximum
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No chyba, że poczekasz (tak jak ja) na nowe kino domowe Philipsa
Philips HTS 9800 W

Ma 6+1 i do tego 3 tylne bezprzewodowe.
Było pokazywane w tym roku na CES a więc w maju-czerwcu będzie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Głośniki bezprzewodowe, to chyba jakaś fikcja. Trochę jak czajnik bezprzewodowy. Przecież trzeba to jeszcze zasilić, nie wspominając o utracie jakości przy przesyle radiowym. Moim zdaniem lepiej podłączyć normalne głośniki.

ArtS :)
 

metylek

New member
ArtS007 napisał:
Głośniki bezprzewodowe, to chyba jakaś fikcja. Trochę jak czajnik bezprzewodowy. Przecież trzeba to jeszcze zasilić, nie wspominając o utracie jakości przy przesyle radiowym. Moim zdaniem lepiej podłączyć normalne głośniki.

ArtS :)

Rozumowanie "bezprzewodowy" jest tutaj (tak samo jak w przypadku wspomnianego czajnika) pewnym skrotem myslowym. Zasilic owszem, trzeba, ale juz z innego miejsca, po drugiej stronie pokoju (mowimy przeciez o zestawie tył - rear) gdzie mozna to zrobic bardzo dyskretnie i nie trzeba ciagnac kabli spowrotem do centralki, na przod pokoju.
Czajnik zas, bezprzewodowo mozna przenosic w razie potrzeby w inne miejsce i tu jest zaleta :)

Teraz sprawa "utraty jakosci" przy przesyle radiowym.
Wszystko zalezy od pasma przeciez. Znasz napewno system DVB (Sat, kabel, naziemna nawet, ba, HDTV przeciez) i tu jakos nikt nie mowi o stratach jakosci, mimo, ze pasmo do przesylu fonii nie jest tak restrykcyjne jak dla wizji (duzo mniejszy strumien danych potrzebny).

Ja bym raczej wzial pod lupe system glosnikow w tym zestawie. Jest tam troche ciekawych rzeczy.

Pozdrawiam
metylek
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie nie mam i nie zamierzam. Obadałem ten zestaw (stoją teraz prawie we wszystkich MM) i jak zobaczyłem co prezentuje jednostka centralna (wyglądem i możliwościami) to od razu odpuściłem. nawet posłuchałem...
Zapomnij !!!
 

metylek

New member
Fatman_1 napisał:
Nie nie mam i nie zamierzam. Obadałem ten zestaw (stoją teraz prawie we wszystkich MM) i jak zobaczyłem co prezentuje jednostka centralna (wyglądem i możliwościami) to od razu odpuściłem. nawet posłuchałem...

Qrcze, ktory MM to ma?
Sprawdzilem w calej Polsce. Nie ma jeszcze nawet w centrali wiec niemozliwe, zeby mieli gdziekolwiek.
Jak na Media Markt to chyba za drogie (trzymaja tylko to co jest najtansze i szybko schodzi).

Jesli masz namiar rzuc jakis adres (chyba, ze MM to MultiMedia House a nie Media Markt ?)

Pozdr
 

treumatic

New member
Witam

Wkoncu jakis topic znalazlem na temat PHILIPS HTS 9800W

Panowie interesuje mnie tylko jedna rzecz,mianowicie w jakim pasmie te bezprzewodowe glosniki działają? czy jest to pasmo 2,4GHz ? Bo rozmyslalem nad tym zestawem i ciekaw jestem czy mi to nie bedzie komplikowac internetu bezprzewodowego?

Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja bym wzioł normalnie z kablami a jak nie chcesz kuć to przecież jest możliwość puścić w takim peszlu kwadratowym.
 
Do góry