"Dizajnerskie" kino domowe 5.1 do ok. 4,5 tys.

Mikel_GTC

New member
Witam!

Właśnie stoję przed wyborem zestawu kina domowego. Od razu zaznaczę, że o ile nie jestem szczególnie wymagający odnośnie jakości dźwięku (nie jestem z tych co kupują kable za tysiące zł za m2 ;)) to chciałbym aby ten zestaw ładnie się prezentował w nowoczesnym wnętrzu. Pokój ma ok. 25m2, a sam zestaw będzie podłączony do plazmy Samsunga PS-50B650 (nie ukrywam, że wygląd miał tu również znaczenie :)). Odnośnie moich wymagań:

  • musi być możliwość odtwarzania Blu-raya,
  • musi czytać divx i mkv,
  • musi mieć możliwość podłączenia zewnętrznego HDD, żeby np odtwarzać muzykę lub filmy.
Znalazłem jakiś nowy zestaw Samsunga HT-BD7255, który bardzo mi się podoba i z wyglądu, i ze względu na ciekawe funkcje. Niestety, strasznie ciężko dostać ten sprzęt, nie mówiąc nawet o jakichś opiniach odnośnie użytkowania. Mam też obawy o te bezprzewodowe tylne kolumny czy takie rozwiązanie nie wpłynie niekorzystnie na jakość dźwięku (szumy, zakłócenia itd.) Czy ktokolwiek z was miał już styczność z tym zestawem? A może macie jakieś inne ciekawe propozycje?
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Może lepiej zamiast takiego zestawu kupić jakiś amp z kodekami HD do ok.1600zł do tego blu-ray LG390 i głośniki HKTS11BQ plus cztery stojaki.Nie wiem czy w 4500zł sie zmieścisz ale wydaje mi się,że jakościowo zagrało by to lepiej niż ten zastaw Samsunga.
 

Mikel_GTC

New member
Może lepiej zamiast takiego zestawu kupić jakiś amp z kodekami HD do ok.1600zł do tego blu-ray LG390 i głośniki HKTS11BQ plus cztery stojaki.Nie wiem czy w 4500zł sie zmieścisz ale wydaje mi się,że jakościowo zagrało by to lepiej niż ten zastaw Samsunga.
No ale własnie pytanie czy to faktycznie zagrałoby lepiej? Te HK wydają mi się takie malutkie choć subwoofer jest ok. No i cena ze stojakami przekracza jednak trochę mój budżet.

Looknij to widzialem wczoraj w sklepie za 2400

Pozdr
D
Tak, widziałem ten zestaw ale on mi nie pasuje kolorystycznie przez ten niebieski odcień ;)

Nadal mam nadzieję, że jest ktoś, kto podzieli się wrażeniami z używania tego Samsunga.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Napisałem,że wydaje mi się ponieważ nie slyszałem tego zestawu Samsunga ale miałem okazję slyszeć HKTS11z Harmanem 155(ten nie ma kodeków HD) i w kinie jest bomba.Tam gdzie sub ma dać czadu to daje(oglądałem drugą część Transformersów w mkv u kumpla).Pytanie czy te głośniki z tego zestawu Samsunga potrafia zagrac porównywalnie z HKTS-ami a nawet jeśli to i tak zestaw z prawdziwym amplitunerem zagra lepiej(tak na chłopski rozum).
 

fotokrak

New member
ale zaraz, kolega pyta o takie co ładnie wyglądają czy łanie grają.
Design często jest bardziej kosztowny od samego rozwiązania technicznego, wierz mi wiem co mówie bo widze ile moi klienci bulą za ładne sprzęty :))
no i ładność jest pojęciem względnym
A o dźwięku to ci koledzy już piszą.
 
Do góry