dzwięk przestrzenny z dodatkowego dvd?

raffall

New member
Witam,

proszę o pomoc madrzejszych ode mnie:

używam kino domowe panasonic sc-ht 520 - to taki podstawowy zintegrowany zestaw (nie najgorszy ale i bez rewelacji)

zastanawiam sie nad kupnem nowego odtwarzacza dvd z łaczem hdmi, żeby podłączyc do tv lcd.

i stąd moje pytanie:

czy podłaczając nowe dvd (np. samsunga hd950) do zestawu panasonica będe miał dzwięk przestrzenny??

pozdrawiam,
rav
 

maszek

New member
Bez reklam
SC-HT520 to kino domowe więc nie posiada wejścia dla zewnętrznego odtwarzacza DVD a tym bardziej HDMI. Jeśli kupisz DVD z HDMI to będziesz mógł go podłączyć jedynie do TV posiadającego takie złącze. Niestety dźwięk od TV do SC-HT520 da się podłączyć tylko w stereo (str 32 instrukcji RQT7429 w języku angielskim).
 

raffall

New member
dzięki za wyczerpującą odpowiedź,

niestety tego sie obawiałem :(, a z wymianą kina chcę poczekać aż hd wejdzie pełna parą...

...do tego czasu pozostaje kupowanie podwójnych filmów ;) .


pozdrawiam,
rav
 

xroma

New member
To co napisal maszek nie jest do konca prawdą. To ze jest to zestaw kina nie musi oznaczac ze nie mozna do niego podlaczyc zewnetrznego DVD i uzyskac dzwiek 5.1 Nie wiem dokladnie jak jest w twoim zestawie, ale jesli posiadasz wejscie optyczne lub coaxialne dla dziweku 5.1 ( jak jest np. w moim kinie ) to bez problemu mozesz uzyskac to o co Ci chodzi. Lączenie wygląda w tedy w prosty sposob. DVD z wyjsciem HDMI podlaczasz do TV , a dzwiek do kina za pomaca lacza cyfrowego ( jesli twoj zestaw je posiada , bo nie moge nigdzie w necie znalezc instrukcji )

Spawdz tylko jakie posiadasz wejscia dzwieku do kina , bo tak zwane wejscie AUX z pewnoscia jest. Jesli oprocz tego jest wejscie optyczne lub coaxialne to juz jestes w domu i mozesz smialo kupic nowe DVD .
 

maszek

New member
Bez reklam
xroma napisał:
To co napisal maszek nie jest do konca prawdą. To ze jest to zestaw kina nie musi oznaczac ze nie mozna do niego podlaczyc zewnetrznego DVD i uzyskac dzwiek 5.1 Nie wiem dokladnie jak jest w twoim zestawie,
no właśnie Xroma, rzeczywiście nie wiesz !
ale jesli posiadasz wejscie optyczne lub coaxialne dla dziweku 5.1
nie posiada bo sprawdziłem w instrukcji (podałem numer instrukcji i stronę, na której producent podaje co i jak podłączyć)
( jak jest np. w moim kinie ) to bez problemu mozesz uzyskac to o co Ci chodzi. Lączenie wygląda w tedy w prosty sposob. DVD z wyjsciem HDMI podlaczasz do TV , a dzwiek do kina za pomaca lacza cyfrowego ( jesli twoj zestaw je posiada , bo nie moge nigdzie w necie znalezc instrukcji )
Spawdz tylko jakie posiadasz wejscia dzwieku do kina , bo tak zwane wejscie AUX z pewnoscia jest.
jest, jak najbardziej i da się podłączyć jak wspomniałem, ale jedynie w stereo
Jesli oprocz tego jest wejscie optyczne lub coaxialne
nie nie ma - http://www.panasonic.co.uk/customer-Support/download-centre.asp?did=130684&fmt=pdf zaznacz checkbox I Accept, pobierz instrukcje i sam sie przekonaj :)
to juz jestes w domu i mozesz smialo kupic nowe DVD .

I tak na marginesie: nie jestem wszechwiedzacy, pomyłki tez mi się przytrafiają ale staram się pomagać a nie wprowadzać w błąd.
 

raffall

New member
Witam,
jeszcze raz dziękuję za pomoc,

mimo tego, że nie da sie uzyskac dzwięku przestrzennego prawdopodobnie zdecyduję sie na zakup nowego dvd - przy niektórych filmach 5.1 nie ma dla mnie wiekszego znaczenia...

pozdrawiam,
rav
 

xroma

New member
xroma napisał:
( jesli twoj zestaw je posiada , bo nie moge nigdzie w necie znalezc instrukcji )

Spawdz tylko jakie posiadasz wejscia dzwieku do kina , bo tak zwane wejscie AUX z pewnoscia jest. Jesli oprocz tego jest wejscie optyczne lub coaxialne to juz jestes w domu i mozesz smialo kupic nowe DVD .

CZYTAJ UWAZNIE KAZDE ZDANIE - zwłaszcza słowa JESLI

maszek napisał:
SC-HT520 to kino domowe więc nie posiada wejścia dla zewnętrznego odtwarzacza DVD
A stwoich slow wyraznie wynika ze jesli cos jest gotowym kinem domowym to juz nie moze posiadac w/w wejsc a tak nie jest. A wystarczylo napisac: SC-HT520 nie posiada weiscia........ "to kino domowe" mogles odpuscic i mojej wypowiedzi by wogole nie bylo.
 

maszek

New member
Bez reklam
Xroma, sorry jeśli Ciebie uraziłem.
Kolega na forum potrzebował pomocy:confused: .
Twoje "jeśli" mogło oznaczać - nie wiem, nie jestem pewny.
Ja natomiast ściągnąłem instrukcję i to co napisałem jest jak najbardziej prawdą. Proszę, nie prowadźmy "wojny". Wykorzystujmy forum w taki sposób by sobie nawzajem pomagać - OKi?;) .
 

raffall

New member
Witam,

jeszcze raz dziekuję za cenne wskazówki obu Panów... nie marnujcie czasu na niepotrzebne spory :)

ostatecznie kupiłem samsunga HD950

teraz mam cudny obraz (panasonic przegrywa zdecydowanie)
i dźwiek stereo...

...a ponieważ jak większość osobników męskich jestem wzrokowcem, wolę mieć lepsze widoki niż dźwieki...

teraz pora odkładać na nowy zestaw, ale już jak wejdzie hd.

Pozdrawiam,
rav
 
Do góry