Nagrywanie z cyfry+

szpigiel9

New member
Mam pytania na temat wyboru nagrywarki dvd. Ta nagrywarka to philips dvdr-7300H a podłączenie jej do lcd sharp 32 p50 i nagrywanie z cyfry+.Jeżeli chodzi o nagrywarkę to producent podaje że po złaczu HDMI wychodzi sygnał 480p 576p 720p 768p 1080i i tu pierwsze pytanie- jakie ma te parametry sharp p50 bo w instrukcji nic nie pisze a jak podłączyłem divix po component to wyświetla 580i może dzięki tej nagrywarce obraz będzie lepszy. Drugie to nagrywarka ta posiada system G-link+. to znaczy że za pomocą nadajniczka zna kabelku ma zciągnąć guaid z tunera cyfry+ co umożliwi ustawianie nagrywania na określony kanał np. HBO i np Tvn a nagrywarka sama wtedy ściągnie i z jednego i z drugiego. Tylko wtedy by miało to sens bo ja mam tylko cyfre+ i bez tego mugłbym zaprogramować na kiłka dni do przodu tylko z jednego kanału (bo kto by przestawiał kanały na cyfrze+. Bardzo proszę o odpowiedź, może ktoś wie czy to działa czy za bardzo skomplikowane że odechce się programować i jak z tym sygnałem u sharpa który najlepszy i czy lcd wyświetli ten co ustawie w nagrywarce(kt€ry najlepszy z tych on odbierze) Dzięki może ktiś odpowie.
 

KrzyHo

New member
IMO nagrywarka DVD do zapisywania Cyfry+ to nie jest najlepszy wybór pomijając fakt, że kupowanie teraz DVD kiedy najpóźniej za rok będą już szeroko dostępne niebieskie-ryje czy inne HD DVD nie ma sensu.
Ja na przykład zrobię tak. Poczekam jeszcze chwilkę i kupię tuner SAT z HDTV i twardym dyskiem a potem napęd HD DVD.
Mając Cyfrę+ jedynym rozsądnym wyjściem jest tuner SAT z twardym dyskiem a nie nagrywarka DVD. Takim tunerem można jednocześnie nagrywać 2-4 programy jednocześnie czego nie obsłuży żadna nagrywarka.

Pzdr
KrzyHo
 

sewan

New member
Niestety, obawiam się, że przyszłość nie rysuje się tak różowo....:rolleyes:

Zapowiada się ostra walka pomiędzy HD-DVD i BD. Dopóki nie wygra wyraźnie jeden standard, nie ma co liczyć na powszechny wysyp tanich filmów w tych formatach. Szacunki powiadają, że filmy kosztować będą na początku od 30 do 100 usd - i moim zdaniem te ceny utrzymają się jeszcze dłuuuugo....:(
Same odtwarzacze też nie będą tanie, i nie stanieją, bo patenty są drogie i firmy produkujące no-name'y nie bedą ich kupować, jeśli standard się nie upowszechni.

Co do TV - niezbędne są nowe metody kompresji, na prawdziwe, ujednolicone HDTV dla każdego będziemy musieli poczekać.
Jeszcze długo będzie rządził PAL (pewnie z 10 lat IMO).
Również dlatego, że rynek odbiorników to nadal 99% SDTV.

HD to na razie tylko zabawa, dla nas, pasjonatów.....:D
 

szpigiel9

New member
Dzięki za odpowiedź, jest tu dużo racji i dlatego warto pytać, bo pożadna nagrywarka np.Philips 9000H to koszt 3tys.Przykro by było jak by za niecały rok okazała sie zupełnym szmelcem bo zmienił się system na oczekiwany blu. To w takim razie jaki ten tuner polecaż, rozumiem dysk twardy, pewnie component, może progresiw scan a może znasz jakiś model który bez problemów odbiera i nagrywa cyfrę +. O nagrywarce pomyśli się a nóż warto poczekać byle nie za długo,bo przybywa kasetek z miniDV i wreszcie by po drugie póścił człowiek jakiś pożądny sygnał na lcd bo się marnuje.:)
 

gabor

New member
Witam, sprawdż najpierw w swoim tunerze satelitarnym, czy przypadkiem nie masz opcji do programowania kanałów, które chcesz nagrać na inne urządzenie /nagrywarka, magnetowid czy komputer/. W moim Thomsonie DSR436 jest taka opcja, polega to na tym że tuner możesz mieć wyłączony lub oglądasz inny program, a określonego dnia o określonej godzinie /wcześniej zaprogramowanej/ przełączy się on na odpowiedni kanał. Zaprogramowaną mam również nagrywarkę na odpowiednie żródło /tutaj tuner/ i wszystko razem się zgrywa.Oczywiście w tym czasie z tego tunera innego programu nie obejżysz niż ten zaprogramowany.Ale od tego są tanie tunery plus card splittery i problem rozwiązany.W każdym pokoju oglądasz z Cyfry+ inny kanał.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Guys,

Philipsa 9000H śledzę już jak Colombo mniej więcej od września.
We wszystkich sklepach internetowych jest w ofercie ale "na żywca" nikt jej jeszcze nie widział i nie dotykał :-(
Nie widzieli jej nawet panowie w firmowym sklepie Philipsa w Krakowie.
Nie ma w necie żadnej recenzji ani testu.
Nie oferuje nikt na allegro.
Nie ma na forach żadnej dyskusji użytkowników (śledzę przynajmniej 8 forów).
Na stronach Philipsa jej nawet nie ma (mówię o specyfikacji a nie o obrazkach i artykuliku).
W żadnej prasie fachowej (nawet niemieckiej i angielskiej) nie ma na jej temat słowa ani żadnej recenzji ani testu.

Karrrrwa, czy ktoś mi powie "what's da fak is goin' on, man" ???
 

szpigiel9

New member
Na stronie Philipsa jest opisana DVDR 7300H tylko ,że ta nie ma wbudowanego tunera sat i na HDMI nie ma 1080, nie ma też tak rewelacyjnego zegara video bodajze 275 Mhz za to jest o 1tys. tańsza. Ale poważnie jak ktoś by coś wiedział o tej 9000H to też bym prosił o jakieś namiary na tą nagrywarkę, bo chyba zapowiada się rewelacyjnie.
 

pawelr

New member
A może tak?

Moim zdaniem warto jest kupić nagrywarkę DVD. Czy ktoś z was używa jeszcze video? Ja nie odtwarzałem ani nie nagrywałem nic od kilku lat na video.
Mimo iż jestem podgrzany na tuner HDTV to spokojnie kupiłem zwykły nagrywarkę DVD LG7800. Wtedy jeszcze nie było z HDMI ale trudno.
Okazało się żę używam jej cały czas: nagrywam bajki dla dziecka, filmy jak idę a imprezę czy jakieś meczyki, czy równolegle lecące ciekawe programy.
Sprawę oglądaniai nnych kanałow załatwiłem tak, że oprócz cyfry+, mam jeszcze aster city. Jak nagrywam jedno to mogę oglądać drugie.
Jak koś nie chce wydawać za dużo kasy czyli 3tys. na nagrywarkę to
lepiej upić tańszy model LG7800 z HD 160 GB za jakieś 1400zl.
Ja też od pół roku czatuje na tuner i już miałem kupować za 2999
Quali Tv, ale jak wyczytałem że w Niemczech mają kosztować Philipsy czy Samsungi po350Euro i to już z MPEG-4 to dałem na wstrzymanie.
A za nim to wejdzie u nas to używam nagrywarki DVD i jestem zadowolony.Polecam
 
Do góry