Nagrywarka dvd a cyfra jak działa

szpigiel9

New member
Jak wygląda nagrywanie na nagrywarkę dvd z cyfry+. Żeby nagrywać inny niż oglądany w danej chwili kanał trzeba mieć nagrywarkę z tunerem sat czy jak. Czy Philips 9000H zrobi to czy nie bo nie wiem czy jak sygnał przepuści się przez dekoder cyfry+ to dzięki tunerowi w tej nagrywarce można będzie oglądać co innego a nagrywać inny kanał. Na zasadzie tv naziemnej i nagrywarce z wbudowanym tunerem tv. Czy wogóle można coś takiego wykompinować z cyfrą+. Prosił bym o wyjaśnienie tych zagadnień bo się gubie w tym. Dzięki.
 

maszek

New member
Bez reklam
Pod linkami:
http://divix.pl/nagrywarki_dvd/philips_dvdr_9000_h.php
http://www.nagrywarki.com.pl/nagrywarki_dvd/PHILIPS_DVDR_9000_H.php
faktycznie zamieszczono info o wbudowanym tunerze cyfrowej TVSAT.
Aby odebrać sygnał C+ tuner musi posiadać moduł CI do obsługi kart SECA. Niestety na oficjalnej stronie Philips Polska tego modelu nie udało mi się znaleźć a na zdjęciach nie widzę kieszeni na moduł CI. Wydaje mi się, że na tym tunerze możliwy będzie odbiór jedynie niekodowanych przekazów cyfrowych TVSAT. Ale mając oryginalny tyner C+ np. Mediasat i podłączając go np. kablem euro do nagrywarki powinieneś spokojnie nagrać ustawiony w Mediasacie program TV.
 

autorus

New member
ja mam adapter philips vl1400

Ja mam adapter philips vl1400 I tak, wyjście na tv jest jedno natomiast wejsć jest 4 szt. Od tych wejść podłaczam sobie tuner, dvd i co tam jeszcze mi przyjdzie do głowy. Na adapterze podaję co ma wychodzić na tv. A dodatkowo mam przelotkę sygnału z cyfry na dvd. Więc jak chcę oglądać dvd właczam na adapterze 1. Jak chcę to co na bierząco leci w cyfsze to 2.
Dodatkowo ten adapter służy do transmisji obrazu w inne miejsce domu i tam mam odbiornbik który jest podłaczony do innego tv w sypialni. Nie muszę tłumaczyć ze tam też sobie zmieniam co chcę oglądać. W jednym i drugim przypadku urzywam pilotów od cyfry i od dvd. Sprawdza się dobrze. Szkoda tylko ze zasięgu nie ma takiego jak deklarował producent.

Autorus :cool:
 
Do góry