Odtwarzacze DivX HD. Jakie?

Maniaczek

New member
Witam!
Czy ktoś mi może podać przykłady odtwarzaczy odtwarzających filmy w formacie DivX/Xvid w High Definition?

Czy Samsung HD950 należy do tego grona?
 

Maniaczek

New member
To znaczy, że Samsung HD950 nie umożliwia oglądania HD DivX/Xvid?
Szkoda. Myślałem, że skoro posiada wejście HDMI oraz odtwarza DivX'y to to wystarczy :/
Jak rozumiem w tym przypadku złącza HDMI poprawiają tylko jakość odtwarzanych DVD. Jeżeli jestem w błędzie to prosze o poprawienie mnie.
 

subzer0

New member
Masz rację będzie wyłącznie obraz żyleta ale materiału HD nie przepuścisz. Taki sam obraz uzyskasz w zwykłym (tanim) DVD po komponencie, ja mam Teviona od 2 lat i od Matrixa nie mogę oczu oderwać. Osobiście czekam na Kissa DP-600 w nowej odsłonie.
 

subzer0

New member
Kiss był krótko dostępny w zeszłym roku i został ściągnięty z rynku, mówiło się o problemach z softwarem itp.
Od tego czasu czekam na od dawna zapowiadany odtwarzacz, z nadzieją, że będzie bardziej dopracowany niż prototyp. Może doczekamy się jakiegoś nowego chipa, wszystko co do tej pory pracuje z chipem Sigma EM6820 jest za słabe dla wmvHD nie wspominając o MPEG 4/H.264 (którego chyba nawet nie obsługuje).
Dodatkowo w przyszłych Kissach będzie możliwość zamontowania HDD, w modelu 608 (80GB) 612 (120GB), ale ten problem można rozwiązać zewnętrznym HDD podłączonym pod USB. Niestety nie służy on wtedy do nagrywania materiału, ta funkcja będzie możliwa w modelu 678.
Pytanie tylko czy opłaca się czekać na nowe chipy i kiedy to będzie, kto wie:rolleyes:
 

aeiouy

New member
Witam

Zmieniło się coś w przeciągu roku w tym temacie?

Obiecałem sobie, że nie kupię nowego TV dopóki nie bedzie jakiegoś sęsownego odtwarzacza stacjonarnego, który bedzie sobie dobrze radził z x264...

Czy może slyszal ktos o jakiś plotkach, ze niedlugo ma sie cos pojawic na rynku?

Dzieki
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak się zastanawiam, co ma kupno telewizora z możliwością odtwarzania przez odtwarzacz formatu x264? Po prostu można czekać na odtwarzacz, a telewizor już będzie Ci służył. Czy takie odtwarzacze powstaną? Trudno powiedzieć. Wiele zależy od upowszechnienia się formatu.

ArtS :)
 

pmcomp

New member
aeiouy napisał:
Witam

Zmieniło się coś w przeciągu roku w tym temacie?

Obiecałem sobie, że nie kupię nowego TV dopóki nie bedzie jakiegoś sęsownego odtwarzacza stacjonarnego, który bedzie sobie dobrze radził z x264...

Czy może slyszal ktos o jakiś plotkach, ze niedlugo ma sie cos pojawic na rynku?

Dzieki
Pozdrawiam

Tak,

dostępny już jest KISS 1600.
Koniec maja dostępne będą również nowe Tvix-y czyli Divico (model 4100 i 5100).

Pozdro
 

aeiouy

New member
Witam
pmcomp napisał:
Tak,

dostępny już jest KISS 1600.
Koniec maja dostępne będą również nowe Tvix-y czyli Divico (model 4100 i 5100).

Pozdro
Bardzo dziękuję

Poczytam o tych modelach.


ArtS007 napisał:
Tak się zastanawiam, co ma kupno telewizora z możliwością odtwarzania przez odtwarzacz formatu x264? Po prostu można czekać na odtwarzacz, a telewizor już będzie Ci służył. Czy takie odtwarzacze powstaną? Trudno powiedzieć. Wiele zależy od upowszechnienia się formatu.

ArtS :)


U mnie sytuacja wyglada inaczej ja u przecietnego polaka:)

Obecnie mam TV 25" OTAKE, który ma około 15 lat i powiem szczerze, ze nie za czesto ogladam tv. Szególnie teraz, bo nie mam teraz nawet anteny Naziemnej (nie odbiera u mnie na wsi :( ). Za około 1/2 roku może zdecyduje sie na UPC, ale bardziej dla internetu niż pakietu standardowego. Teraz niestety nie mam odtwarzacza DVD z możliwością odtwarzania DIVX i widze, ze nie chce mi sie podlaczac komputer do TV, zeby obejrzec sobie film i zadowalam sie monitorami 21" CRT w stacjonarnym lub 15" LCD w laptopie. Czyli w obecnej sytuacji nie potrzebuje telewizora, bo z niego nie korzystam, ale gdybym mial mozliwosc odtwarzania filmów w formacie x264 to myślę, że TV byłby sporo użytkowany.


Czy takie odtwarzacze powstaną? Trudno powiedzieć. Wiele zależy od upowszechnienia się formatu.
Ten format jest zasoborzerny, ale na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest najbardziej rozpowszechnionym formatem HDTV :>

Obecnie na HDBITS jest:
-2636 torrentów z materialami w formacie x264
- 142 trorrenty z materiałami w formacie h264
- okolo 1000 torrentow w formacie mpeg2
- 400 torrentów z materiałami HD w formacie Xvid
- poniżej 200 torrentów w formacie wmv-hd


Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tak:

Ja mam czas i nie spieszy mi sie ze zmianą telewizora, szczególnie ze obecnie moja sytuacja jest BARDZO nie pewna (dopiero zaczynamy z zona swoje kariery) i pieniadze jakie moge wydac na TV sa niewystarczające na dobrej jakości LCD lub Plazmę o interesującej mnie wielkości. Im później kupie telewizor tym wiecej bede mógł na niego wydać oraz kupie lepszy z powodu niższych cen i nowszych technologii.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry