LG DVX 9900H czy Samsung HD950

sipap

New member
Tak jak w temacie.Koledzy ,ktory z tych odtwarzaczy polecacie jako lepszy.Chodzi mi glownie o ogladanie filmow.Oba maja zlacze HDMI i podobna cene.
 

sipap

New member
Koledzy naprawde nikt nie orientuje sie w temacie tych odtwarzaczy?Moze chociaz jakies opinie o tym LG,bo o samsungu pisalo sie juz sporo.
 

G@RY

New member
skoro nikt nie odpowiada to chociaż ja Ci coś napisze :) napisałem to w innym poście ale tutaj temat podobny więc:
Czytałem sporo opini na temat Samsunga HD950 i w większości były bardzo dobre niektórym ludziom nie podobał się wyświetlacz podobno strasznie jasny że w oczy raził. Parę ludzi narzekało też na to że im napisów nie odtwarzało w przy filmach avi ale skoro producent podaje że czyta i to nawet z Polskimi znakami i inni ludzie nie mają problemu z tym to jestem przekonany że osoby którym nie działa nie umieją po prostu się tym obsłużyć. film i napisy muszą mieć tą samą nazwe i format napisów też nie jest dowolny jak są problemy przerabiamy napisy w subtitleworkshop251.zip i wszystko powinno iść "cycuś glancuś" w nowej wersji oprogramowania jaka wyjdzie będzie podobno możłiwość zmiany rozmiaru czcionki.
Nie wiem jak LG ale Samsung 950 ma kabel HDMI<->HDMI i DVI <-> HDMI w zestawie cena takiego kabla jak zapewne wiesz to ponad 100 zł w górę więc jak np w LG nie ma musisz doliczyć to do ceny i wyjdzie wtedy sporo drożej.

Pozdrawiam!
 

G@RY

New member
sory dwa razy mi się wysłało jakieś problemy z logowaniem jak admin jakiś zauważy niech tego posta usunie :)
 
Ostatnia edycja:

Możej

New member
Jako ze niedlugo stane sie posiadaczem Panasa 42PA60 to chcialbym odswiezyc ten topic. Mam na oku trzy odtwarzacze DVD z HDMI - LG DVX9900H, Thomson DTH255E no i Samsung HD850. Dwa pierwsze chodza za 400zl a ten ostatni o 100zl wiecej. Moje pytanie brzmi - czy warto doplacac do Samsunga? Czy ktos porownywal te odtwarzacze? Duza wage przykladam do filmow divx i tu Thomson ma minus bo nie odczytuje napisow *.txt ale za to ma czytnik kart. Samsung chyba tez nie odtwarza *.txt ale ma lepszy upscalling i ogolnie duzo dobrych opinii slyszalem na jego temat. Tylko czy roznica z 4m bedzie widoczna? O LG za to wyczytalem ze obraz slaby ale za to bardzo funkcjonalny jesli chodzi o odczyt divx. I co Wy na to?!!
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Witaj Możej, widzę, że znowu dylematy.
Napisze krótko:

1). Do DVD - Samsung - bo ma lepszy upskaler.
2). DO divixów - LG - bo czyta wszystkie rozszerzenia napisów

Na czym Ci bardziej zależy ?
Pamieytaj, że przy divxach upskaler nie jest taki ważny a wręcz szkodliwy,
bo z g... nigdy lodów nie ukręcisz. ;)
 

Możej

New member
Eh Fatman, to dluga historia - najpierw mial byc Panas 42Pa50 i LG RH7500, ale jak uslyszalem ze lada dzien wchodza nowe plazmy Panasa z HDMI to stwierdzilem ze wole poczekac. No i stwierdzilem ze nagrywarka poczeka i kupie sobie odtwarzacz HDMI :)

Fatman_1 napisał:
przy divxach upskaler nie jest taki ważny a wręcz szkodliwy

Racja, wlasnie sie nad tym zastanawialem, bo skoro wiecej widac szczegolow to wszelkie niedoskonalosci obrazu w divx'ach bede bardziej widoczne. Tylko ze ja bede siedzial 3,5-4m od TV wiec chyba nie bedzie az tak zle, prawda?

Aha i jeszcze wracajac do Samsunga - ma lepszy upscaler ale rozdzielczosc mojej "przyszlej" plazmy to 852 x 480 wiec to chyba nie ma roznicy czy upscaler jest 576p a 720p ??

Pozdrawiam
 

Piopio

New member
Do Pana g... -> "słyszałem, czytałem" to trochę mało by wyrażać miarodajne opinie, lepiej siedzieć cicho niż pisać jakieś bzdury, tu na forum szukamy porad fachowców a nie amatorów ...

a wracając do tematu:

1. Samsung Hd-950 - czyta napisy txt z polskimi literami ale ... film i napisy muszą znajdować się w jednym katalogu - w przypadku kilku filmów z napisami na płycie bez podziału na podkatalogi odtwarzacz zawsze wczytuje pierwsze napisy na płycie i nie można tego zmienić. Dla mnie to cecha dyskwalifikujaca gdyż posiadam sporo płyt z kilkoma filmami DIVX - chcąc oglądnąć film z napisami musiałbym go od nowa zgrać na jakąś płytkę.

2. Samsung HD-850 - zadziwiajace, że młodszy brat nie posiada wady starszego brata (oba DVD oparte są na tym samym chipsecie) - bezbłednie odczytuje napisy w przypadku kilku filmów na płycie. Niestety jakość odtwarzania DIVX mnie srodze rozczarowała. Często pojawiają się paskudne artefakty - przy dużych szarych lub szarozielonych powierzchniach obraz pływa ... tło zyje swoim własnym życiem, bynajmniej nie zamierzonym przez twórców filmu ... Wcześniej miałem KISS DP-500 i nie było takiego efektu. Słabe opcje zoom - tylko powiększenie 2x i wiecej razy. KISS miał stopniowany zoom i znacznie lepiej on działał. Często występują mikrosekundowe przycięcia filmu - da się z tym żyć ale KISS tego nie miał ... za to Samsung odtwarza wszystko a KISS nie radził sobie z Qpel i GMC. Jakość odtwarzania DVD po HDMI za to świetna - znacznie lepsza niż KISS. Brzmienie jako odtwarzacz CD okropne. Dużą zaletą jest bezgłośna praca.

Reasumując:
HD-850 jako tani odtwarzacz DVD z upscalerem i z HDMI - świetny, jako odtwarzacz DIVX raczej kiepski.
HD-950 tak samo kiepsko odtwarza DIVX jakby co (osobiście testowane).
Najlepszym sprzętem do DIVX wydaje sie być obecnie KISS DP-1100 - nie ma niestety HDMI, ale skaluje po component. KISS DP-600 obecnie nie nadaje się do użytkowania - do czasu naprawy błędów w firmware.

Proponuję potestować LG i Thompson w jakimś sklepie pod kątem odtwarzania filmów DIVX. Być może będzie lepiej niż w przypadku Samsunga.
 

Możej

New member
Dzieki Piopio za cenne uwagi.

W kwietniowym Audio-Video jest test odtwarzaczy dvd, min. LG DVX9900H i z tego co wyczytalem na internecie to wypadl calkiem dobrze. O dziwo test wygral Funai DVP-6200 (pierwsze slysze) :)

Musze dorwac ta gazetke i przeczytac caly artykul.

W Kinie Domowym byl opis LG DVX9900H. Tutaj mozecie go przeczytac.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Piopio

New member
Byłem dziś rano w EMPIK - gazetki jeszcze nie było. Jutro będzie :D
Wczoraj podłączyłem wreszcie kompa pod LCD :D . Przetestowałem odtwarzanie DIVX i ... muszę przyznać, że z Samsungiem nie jest tak źle ..
Porównalem ten sam film i muszę przyznać, że nie było zasadniczej różnicy. Oczywiscie z kompa można sobie ładnie przeskalować obraz jak się chce. To duża zaleta. Z samsunga obraz był trochę bardziej miękki ale z większej odległości tego już nie widać. Artefakty pojawiały się w tych samych miejscach. Czyli KISS miał jakby lepsze algorytmy przetwarzania - zmiękczał obraz ale redukował artefakty. Inna sprawa, że testowałem go na innych filmach. Inna sprawa to ustawiania TV - ciągle coś zmieniam i może testowałem KISS przy innych ustawieniach.
Przy okazji puściłem sobie kilka demek HD... potem DIVX aż kuły w oczy ...
Aż mi się już nie chce ściągać nowych filmów .... żeby męczyć oczy i myśleć jakby film wyglądał w HD ? Dzięki HD już niedługo (no jakieś 5 lat) sieci P2P ograniczą się tylko do MP3 ... wytwórnie filmowe cholera wygrają ;-(
Nie udało się pozwami i karami to załatwią userów jakością :D

pzdr
 

Możej

New member
Piopio napisał:
Dzięki HD już niedługo (no jakieś 5 lat) sieci P2P ograniczą się tylko do MP3 ... wytwórnie filmowe cholera wygrają ;-(
Nie udało się pozwami i karami to załatwią userów jakością :D pzdr

A ja mysle ze po prostu filmy divx zostana wyparte przez filmy HD, predkosc laczy internetowych caly czas rosnie to niedlugo film HD bedzie sie sciagalo w takim samym czasie jak dzis film divx :) I moga sobie wymyslac HDCP i inne zabezpieczenia - i tak znajdzie sie taki co sobie poradzi, a moze nawet napisze programik, coby tu sie z innymi podzielic :D Takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
ale rozdzielczosc mojej "przyszlej" plazmy to 852 x 480

Możej zaklinam Cię na wszystkie częstotliwości odświeżania ! :D
Nie kupuj plazmy o takiej rozdzielczości. Te już są na wymarciu. Juz myślałem, że przed Bożym Narodzeniem w zeszłym roku wszystkie sprzedali. Minimum 1366 x 720.
Będziesz w przyszłości narzekał na jakość obrazu.
Przy takiej rozdzielczości upskaler na nic Ci sie nie przyda, ani nawet zwykłe DVD (576p). Nie zobaczysz różnicy pomiędzy S-VHS a HDTV żadnej. To dsamo sie tyczy progresywności.
Daruj sobie te historyczne okazy.
 

Możej

New member
Kurcze Fatman to zes mnie teraz zalamal :(

Problem w tym ze nie stac mnie na Panasa 42PV60 !!! 6 tys zl to dla mnie gorna granica, i tak o tysiac wiecej niz na poczatku zakladalem. Do tego jeszcze dochodzi odtwarzacz dvd, dobry kabel...

Wiele razy ogladalem z bliska obraz na Panasie 42PA50 i bardzo mi sie podobal, a jego nastepca 42PA60 (ktorego chce kupic) bedzie mial taki sam a nawet lepszy obraz (nowy panel) - dlatego mysle ze mi wystarczy. Pewno za pare lat stwierdze ze to badziew i wymienie na 1366 x 720 albo na full hd :)

Poza tym ja siedze 3,5-4m od TV - czy roznica 852 x 480 a 1366 x 720 bedzie wogle widoczna ??

Pozdrawiam
 

Możej

New member
TiNiO - nie rozwazalem jeszcze LCD, w sumie to skreslilem LCD na samym poczatku :D

Ale zmierzam do tego ze przy takiej odleglosci jaka ja mam od TV ( 3,5 - 4m ) raczej nie bedzie widac roznicy czy jest to 852 x 480 czy 1366 x 720.
 

Jupiter

New member
1). Do DVD - Samsung - bo ma lepszy upskaler.
2). DO divixów - LG - bo czyta wszystkie rozszerzenia napisów

nie jsetm zorientowany z tym upscalingiem( jakie to są dokładnie prametry) -posiadając SHARP P50 26"który z tych modeli byłby lepszy?
 

Piopio

New member
Samsung HD-850 czyta wszystkie napisy. Sprawdzone. Zdarzają się jednak filmy których to DVD nie lubi - np. Nieustraszeni Bracia Grimm czy Ostatni film o Papieżu (tez z włoskiej TV).
Upscaler działa świetnie.

pzdr
 

Jupiter

New member
Jescze raz ponowie temat.
Mysle o zakupie jednego z tych modeli LG DVX 9900H , Samsung HD950. Mam pytanie ,który z tych dwóch modeli zbiera lepsze opinie.Kryteria jakie są brane pod uwage to także divx zewzgladu na moją żone która bardzo lubi ten format .Ja natomiast badziej zastanwiam się nad obrazem po HDMI i podłaczeniu go do LCD.
Obecnie ma Yamaha S550 podłaczone przez component do SHARP P50 26" .Obraz ogładam z odległosc lekko ponad 2 metry.Odtwarzacz w tej chwili podaje sygnał 580i (580p). Te model mają nieco większe możliwość nawet do 1080i. wyczytałem na forum że Samsung ma lepszy upscaler ( jestem lekko zielony w temacie) ale patrząc pod kontem mojego LCD , który byłby lepszy -rodzielczość mojego modelu 960x540.
Czy rzeczywiści obraz po HDMI 1080i jest możliwy do uzyskanie na moim omelu LCD i czy obraz może mnie "powalić " na kolana.Samsung duży plus za kable.

z innej beczki .
planuje dokupić jeszcze nagrywarkę ( wiem robi się sporo sprzętu) ale połączenia tych dwóch urządzeń w dobrym wydaniu i przystępnej cenie jeszcze nie ma( chyba?)Bo najtańsze nageywarki DVD Samsunga nie obsługują już chyba nawet 720i po HDMI.
Czy może jeszcz poczekać jakieś półroku na coś co bedzie bardziej zbliżone do ideału (mojego)
 

Jupiter

New member
prosze nich ktoś rozwieje moje wątpiliwości .nie chce zakładać nowego wątku.Z innego forum odradzają mi zakup czegoś co może wyżej chodzić po HDMI niż 580i bo rodzielczość LCD to 960x540 ale przeskałownie obrazu np.1080i do rozdzielczości na ten model to dokładnie połowa .Czy ja się mylę .
A czytając inne posty użytkownicy widzą róanicę na plus kiedy sygnał jest na ustawiny na 1080 a tlewizor musi go "obniżyć"
Główna kwestja czy będe zadowolony z tych wydanych pieniędzy.Czy wzupełności wystraczy np model nagrywarki Samsunga HR725 który ma złacze HDMI ale bez obsługi 720i i 1080i a byłby dobry połaczeniem dwóch urządzeń
 
Do góry