Napisy w Samsungu 950

patefkrak

New member
Mam pytanie. Czy ktoś posiada DVD Samsung 950 i może mi powiedzieć, jak w tym modelu wygląda sprawa z czytaniem napisów w filmach formatu DIVX - że nie czyta polskich liter to wiem - ale czy ogolnie czyta napisy czy nie, bo rożne odpowiedzi dostaje. Pozdrawiam
 

G@RY

New member
Sam go nie mam ale skoro nikt nie odpisuje to chocia ja się wypowiem :) Czytałem sporo opini na temat Samsunga HD950 i w większości były bardzo dobre niektórym ludziom nie podobał się wyświetlacz podobno strasznie jasny że w oczy raził. Parę ludzi narzekało też na to że im napisów nie odtwarzało w przy filmach avi ale skoro producent podaje że czyta i to nawet z Polskimi znakami i inni ludzie nie mają problemu z tym to jestem przekonany że osoby którym nie działa nie umieją po prostu się tym obsłużyć. film i napisy muszą mieć tą samą nazwe i format napisów też nie jest dowolny jak są problemy przerabiamy napisy w subtitleworkshop251.zip i wszystko powinno iść "cycuś glancuś" w nowej wersji oprogramowania jaka wyjdzie będzie podobno możłiwość zmiany rozmiaru czcionki. To tyle co wiem na jego temat.
 
Ostatnia edycja:

pepol45

New member
napisy

wystarczy ustawic kod kraju polska 1428 w menu napisy-inne,a czyta każdy format (sub title slekt), poza tym czytać instrukcje
 

sipap

New member
Kupilem wlasnie tego samsunga i nie widzi napisow.Czy moglbys podac tak bardziej szczegolowo gdzie trzeba wejsc zeby wpisac ten kod.
 

PiotrasGr

New member
Mam ten sprzęt od paru dni i generalnie z odczytem napisów i Polskich znaków nie ma problemu. Jedyne problemy w temacie napisów to to, że Polskie znaki są generowane inną czcionką w stosunku do reszty znaków oraz są troszkę większe. Dodatkowo czasami występuje problem z zawijaniem dłuższych linii, przez co część napisu na końcu danego wiersza jest niewyświetlana.
Poprzednio miałem Bellwooda i w porównaniu z nim HD950 ma zdecydowanie lepszą jakość obrazu, ale wyświetlanie napisów wymaga dopracowania w kolejnych softach, chociażby z uwagi na brak możliwości zmiany koloru czcionki (która na białym tle jest kompletnie niewidoczna), oraz na brak możliwości zmiany jej rozmiaru (z 4 metrów na 40" LCD trzeba się mocno wpatrywać, żeby coś odczytać).
 

pepol45

New member
napisy samsung

wejdz do menu-napis-inne-wpisz kod-1428 uzyskasz polska cxzcionke, jezeli nazwa pliku tekstowego jest inna niz nazwa pliku filmu(divx) wejdz na plik tekstowy wcisnij przycisk sub title selekt, w czasie odtwarzania filmu wyszukaj odpowiednia scieżke filmu sub title 1/1, 1/2,1/3 w zależnosci od ilosci wgranych ścieżek, automatycznie odtwarza jedynie jezeli obie nazwy są te same czyli ta sama nazwa pliku filmowego i napisów , pozdrawiam
 
Do góry