Odtwarzacz/nagrywarka ze złączem DVI?

Maniaczek

New member
Witam!
Jestem posiadaczem telewizora LCD wyposażonego w złącze DVI.
Chciałbym je maksymalnie wykorzystać.
Czy kupując odtwarzacz/nagrywarkę DVD muszę kierować się tylko tym by miała złącze DVI? Czy może wystarczy, że będzie miała HDMI?
Bo jak się tutaj dowiedziałem DVI i HDMI różnią się tylko tym, że w tym drugim przesyłany jest również cyfrowy dźwięk. Jeżeli tak to rozumiem, że posiadając odtwarzacz/nagrywarkę ze złączem HDMI wystarczy, że do podłączenia z telewizorem użyję kabla DVI<->HDMI co spowoduję, iż cyfrowy sygnał audio zostanie odrzucony, a przyjęty tylko cyfrowy obraz. Cyfrowy dźwięki uzyskałbym wówczas tylko poprzez np. podpięcie odtwarzacz/nagrywarkę kablem optycznym z amplitunner'em.

Jeżeli moje rozumowanie jest błędne to prosiłbym o jego skorygowanie.

Jaki odtwarzacz/nagrywarkę polecilibyście mi (w granicach do 1500zł)?

Jak narazie używam KISS'a DP-500 podłączonego przez S-Video i niestety nie jestem zadowolony z jakości obrazu. Czy przejście na odtwarzacz wyposażony w DVI/HDMI i co z tym idzie wykorzystanie tych złącz mocno poprawi jakość obrazu?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Z tego co się orientuję to nie znajdziesz nagrywarki ze złączem DVI, z HDMI tak i to jest to co powinieneś szukać.

Czy przejście na odtwarzacz wyposażony w DVI/HDMI i co z tym idzie wykorzystanie tych złącz mocno poprawi jakość obrazu?

Musisz sprawdzić, ponieważ Twój model tv jest specyficzny i nie koniecznie zmiana złącza będzie iść z poprawieniem jakości obrazu.

pozdr.
 

Maniaczek

New member
Dobra. To zapytam inaczej.

Mój telewizor to Samsung LE32T51B. Wyposażony jest w DVI.
Chciałbym kupić odtwarzacz Samsung HD950, który wyposażony jest w HDMI. Jednakże w zestawie z odtwarzaczem sprzedawany jest przewód DVI<->HDMI. Tak więc dzięki niemu powinno dać się podpiąć telewizor pod odtwarzacz.
Pytanie mam:
Czy jakość obrazu będzie taka jak być powinna pod DVI? Czy będzie lepsza niż na innych przewodach (S-Video, SCART, etc.)?

Bo chyba taki przewód (DVI<->HDMI) powoduje przepuszczenie cyfrowo tylko obrazu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście ,że jakość po hdmi/dvi bedzie znacznie lepsza
sprawdź sam
http://www.hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=30

tu wyraźnie widać różnice.
sprawdź czy dla Ciebie są istotne .
Ważne że jeśli już dysponujesz tymi złączami - to stanowczo warto to wykorzystać. Tym bardziej ,że już najtanszy dvd z HDMI / extra wyposazony / kosztuje 499,- zł.
A w przyszłym tygodniu - Thomson wprowadza nowy model - najtanszy na rynku - 399 zł. /ale bez slotów/
Twój telewizor nabierze nowego wymiaru jakości.
Jeśli masz wątpliwości - zapraszam do sklepu.
W Warszawie powstanie - w lutym -punkt pokazowy .
pozdrawiam
 
Do góry