Opinie na temat kina Panasonic lub innych

gabat

New member
Noszę się z zamiarem kupna kina domowego. Ponieważ kupiłem plazmę tej firmy i jestem zadowolony (nabrałem zaufania) idąc za ciosem zacząłem szukać kina. Myślę o modelu SC-HT885W z powodu bezprzewodowych głośników surround i progresywnego skanowania. Czy ktoś ma taki sprzęt i mógłby wyrazić swją opinie, podzielić się wrażeniami. A może coś innego jest warte uwagi?
Przeglądałem internet i szczerze mówiąc najchętniej nie kupowałbym zestawu, lecz osobne elementy. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest wygodniejsze i daje możliwośc wymiany poszczególnych składników. Wchodzi nowy model DVD wymieniamy, a kosztuje to znacznie taniej niż wymiana całego zestawu. Z drugiej strony nad brzmieniem zestawu pracują fachowcy po to, by zapewnić uniwersalność zastosowania (muzyka, kino). Dobierając samemu elementy można długo eksperymentować, a efekt może być wątpliwy, a i kilka gorsików wypadnie z kieszeni.
Jestem ciekaw Waszych opinii.
 

raffall

New member
Witam,

jestem użytkowniem kina domowego Panasonica SC-HT 520. Jest to co prawda najniższy model z oferty 2004 roku ale w zupełności zaspokaja moją "próżość". Przy niewielkim pokoju (4,7 m na 3,5 m) doskonale daje sobię radę (przynajmniej jak na moje ucho) zarówno przy filmach jak i muzyce.

Użytkuję jeszcze kilka produktów Panasonica:
- TV crt 29PM11
- miniwieże z dvd PM-91D (podłączona do drugiego tv)
- mp3 SV-SD100V
i z pelnym przekonaniem moge polecić zabawki panasonica, jako dobry kompromis między jakością a ceną.
 

maszek

New member
Bez reklam
Porównaj sobie ceny na portalu Panasonic Polska: SC-HT17 (1999zł) i SC-HT885 (1999zł). Co wybierzesz? "Goły" amplituner z głośnikami czy zestaw amplituner, głośniki i odtwarzacz DVD z Divx w jednym? Możesz oczywiście dopłacić kilka setek i wziąć SC-HT885W ale czy warto? Od nadmiaru sprzętu na rynku głowa boli. Modele sprzed pół roku są praktycznie starociami, ponieważ producenci wprowadzją nowe, bogatsze w mozliwości urządzenia.
Mam S97, testowałem z nim XR70+TP70 (cudo) ale nie dam za amplituner ponad 2 kafle i prawie 4 za głośniki. Zamierzam kupić plazmę 37PV500 ale koleś z Pasikonika doradził mi bym się wstrzymał i poczekał na "nowe ceny".
Więc poczekam. Na marginesie: fajnie byłoby nagrywać swoje ulubione filmy na DVD.
Panasonic za DMR-ES chce 799zł (nie odtwarza divx) http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2524.
Manta wypuściła na rynek nową nagrywarkę za 599zł http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3332
Przy tym tempie rozwoju sprzętu, jeśli zamierzasz często zmieniać sprzęt nie warto wydawać dużej kasy za jakiś model. Kup tańszy ale bardziej wypasiony. Nie bedzie Ci żal wydanych pieniedzy gdy zechcesz go wymienić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jeśli myslisz o korzystaniu wyłacznie do kina - to sc ht 885W - gra bardzo dobrze
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=2796
Ma świetny obraz dzięki- Zaawansowanemu systemowi progresywnego skanowania . Posiada wzmacniacz głębi dla uzyskania bardziej naturalnego obrazu.
Z tym ,że głosniki bezprzewodowe również w tym wypadku nie są najlepszą zaletą dla dźwięku.
pozdrawiam
 

absolus12

New member
Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od sprzętu. Jeżeli jesteś totalnym amatorem możesz startować po zestaw typu wspomnianych panasoniców. Pamiętaj tylko o jednym, że za jakiś czas poczujesz niedosyt, gdyż takie głośniki po prostu nie grają dobrze. Według mnie lepiej kupić wszystko oddzielnie, tzn głośniki dvd amplituner. Zawsze można za kilka lat zmienić dvd amplituner i zostawić głośniki, jeżeli oczywiście zainwestujesz w lepsze. Sam kupiłem 3 lata temu świetne głośniki mission i do tej pory nie mają sobie równych w swojej klasie cenowej (5.1 6K PLN) dvd już dwa razy zmieniałem, amplitunera jeszcze nie trzeba bo wymiata świetnie (ONKYO).

Podsumowując, jeżeli masz kasę lepiej kup wszystko osobno i nie oszczędzaj na głośnikach, bo zemści się to na tobie szybciej niż ci się wydaje. A jeżeli nie dasz rady finanswo to nie masz wielkiego wyboru i bierz combo.

Pozdro
 
Do góry