Produkty Philips'a

Kisiel

New member
Mam zamiar kupic DVD Philips DVP 9000 , Nagrywarke DVD Philips DVDR 9000 i Amplituner Philips DFR 9000 . Co sądzicie o tych produktach i nie wiecie czy to prawda ze Philips ma wprowadzic jakąs nową linie produktow na poczatku marca ? Z góry dzięki za odpowiedz.
 

harvi

New member
Na CES ogłaszali chyba tylko o nowej linii telewizorów 9831 prezentowanych od maja.

Sorry za lamerskie pytanie, ale po co amplitunerowi dwa wejścia HDMI i wyjście HDMI, tak jak temu DFR 9000 na stronach Philipsa? Piszą też tam o nim "Zwiększenie rozmiaru wideo w celu uzyskania rozdzielczości do 1080i linii", ale nie ma on przecież odtwarzacza DVD więc jakość czego on podnosi? Myślałem że amplitunery zajmują się rozszyfrowywaniem dźwięku otrzymywanego cyfrowo na kilka kolumn, a tutaj i obraz i HDMI...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Kisiel - robisz bardzo dobry wybór !
Mój avatar potwierdza wszystko.
1).Wzmacniacz ma dwa wejścia HDMI bo podłączasz Nagrywarkę 9000 i
odtwarzacz DVD-SACD DVP 9000S
a wyjście HDMI dajesz do telewizorka - w moim przypadku 9830.
Za 2.300 pln masz wzmacniacz klasy "D".

2.)Zgadza się. Na CES pokazywali nowe kino domowe HTS 9800W.
Zobaczcie prezentację:
http://reviews.cnet.com/Philips_HTS_9800_W/4660-6465_7-6415273.html

Bezprzewodowe połączenie wszystkiego z wszystkim. Ma byc w stanach w maju i kosztować 900 baksików.

3.) Harvi - jak zupskalujesz w DVP 9000S do 1080i to przez wzmacniacz ten sygnał przechodzi na telewizorek już bez dalszej obróbki ale... ma te układy na wypadek gdybyś podłączył inny odtwarzacz DVD (bez skalera).

Na tym forum awujotka i ja użytkujemy system 9000S + 9830 Philusia.
Pytaj jak jeszcze chciałbyś coś wiedzieć.
 

Kisiel

New member
Dzieki pomogles mi ale jescze teraz musze znalezsc jescze jakis sklep gdzie to wszytko mozna kupic tanio i szybko . A z jakiej firmy okablowanie bycsie polecali . Nie znacie takiego sklepu pewnego i bezpiecznego chodzi mi raczej internetowego bo jestem z Slaska i raczej nie mam zamiaru jechac do Warszawy.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
polecam topmarket i ewa-by-mail.
Możesz jeszcze sprawdzić merkurego z Łęczycy (czasem mają lepsze ceny niż Wa-wa).
Ale zobacz najpierw do Saturna w Silesii w Katowicach.
Ja tam widziałem 2 tyg. temu DFR 9000 i DVP 9000S w bardzo dobrej cenie.
9000S kosztował 1279 pln - tyle co w internecie.

Robiłem tam zakupy sprzętu AGD do mojego mieszkania wtopmarket.
Dostawa (np.duża lodówka Siemens) bez problemu, wszystko ładnie.
Jak sie umówisz to zapłata kierowcy przy odbiorze.
Kiedy zakup bo bardzo jestem ciekaw tej nagrywarki 9000H ?
Dzwoniłem sam do topmedia - 9000H w ciągu 5 dni.
 

Kisiel

New member
Zakup w tym tygodniu ale tu maly problem bo mialem w topmarkecie (www.kinodomowe.net.pl) zamowione juz dvd i amplituner ale odmowielem to bo dlugo tego nie bylo wiec nie wiem jak mnie potraktuja no i saturna mysle ze podskocze w tym tygodniu a nagrywarki tam nie bylo ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nagrywarki nie ma nigdzie fizycznie.
Nie można wiec jej dotknąć stąd mój telefon do Topmarketu.
Trochę to dziwne bo model wszedł w listopadzie.
A może by tak zadzwonić do Philipsa ?

Inna sprawa, że jest droga jak na obecna ofertę rynkową
ale za to te możliwości... :D
 

Kisiel

New member
Fatman_1 jak ci sie spisuje to DVD Philips DVP 9000 masz go podlaczonego przez HDMI ? Jaki jest obraz , odtwarza MPEG-2 ? Nie wiesz czy nie bedzie przeszkod ze w moim Philipsie 32PF 9966 jest HDMI w DVI i co daje to skalowanie do rozdzielczosci HDTV ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ja mam 37PF9830 a więc pełną matrycę HDTV i dlatego skalowanie ma tu sens. Skalowanie do 1080i z filmu DVD daje żyleciasty obraz !
Ty zdaje mi sie masz matrycę 1366 x 768 czy coś koło tego więc nie wiem jak to będzie u Ciebie wyglądało.
Mam podłączone po HDMI. Jakość niesamowicie lepsza niż po RGB a nawet po komponencie.
9000S odtwarza wszystko oprócz DVD-Audio (tak zresztą zawsze było u Philipsa. Phil jako ojciec SACD nie mógłby przecież wspierać konkurencyjnego formatu.
Odtwarzacz DVP 9000S ma bardzo dobre notowania w prasie fachowej
Hi-Fi jako audiofilski odtwarzacz do SACD i Sytereo. Chwalony jest również za doskonałą jakość obrazu. Poczytaj w necie i w moich postach na tym forum - znajdziesz linki do artykułów.
 

Kisiel

New member
Dzieki za info praktycznie nasze telewizory duzo sie nie roznia moj ma 32 cale twoj 37 to chyba najwazniejsza roznica tak po za tym ty masz wieciej bajerow.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Bajerów to mamy tyle samo. No może jeszcze w moim jst HDMI ale dla filmów HDTV najważniejszy jest rozmiar matrycy, najlepiej natywny, tzn. taki, żeby nie trzeba było filmów downskalować.
Nasze telewizory różnią się przede wszystkim matrycami.
Daj info jak już kupisz tą serię 9000.

9000S na pewno stoi w MM w Będzinie oraz w katowwicach przy 3 Stawach (MM-NDI).
Dziś jadę na south więc będę w Silesii w Saturnie i w Krakowie w MM.
Odezwę się wieczorkiem na forum.
 

Kisiel

New member
Czyli jezeli ty masz 37 to nie musisz doskalowywac a ja przy 32 musze ciekawe . Jak przyjedziesz to powiedz czy byly tam DVD i Amplituner i moze nagrywarka jak tak to za ile.
 

qot

New member
9000S - usterki ...

Jak Wam sprawuja sie te DVD ...
Mój PIERWSZY egzemlarz od poczatku ( lipec 2005 ) mial problem z warstwami w DVD i SACD ... a pod koniec funkcjonowania zaczą trzeszczeć przt CD ... chcialem naprawic i tu pierwsza niespodzianka - wymiana (po 10 dniach ) na DRUGI nowy ... z nowa grawancja z nowymu bateriami do pilota - SUPER nie ?? ( a to jest kruczek ... ) Praciował u mnie 40 min. i sie "zje..." ... - oddałem i znów po 10 dniach dostalem TRZECI-nowy ... ( to bylo wczoraj ) na razie jestem w fazie prób ( 1,5 godz. pracy ) ... ale juz zaczyna "pykac" na niektórych orginalach - zwlaszcza tych "lepiej" wydanych ( MOBY, WILKI, ect. ) ...
Pytanie jest jak u Was sprawóją sie te DV9000S ?? Czy moge liczyc ze mialem jak dotąd pecha ?? Czy to jakaś "wrodzona wada" tego DVD...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@kisiel

skalowanie nie ma nic wspólnego z wielkością ekranu 32" czy 37"
tylko z fizyczną rozcdzielczością matrycy.
1920 x 1080 pikseli to nie to samo co 1366 x 768. Kapito ?
Sorki stary ale nie bedę Ci tego wyłuszczł.
Na tym forum przynajmniej w 50-ciu postach jest to opisane. Poczytaj proszę.

@quot

Mój 9000S pracuje od 1,5 miesiąca i (odpukać) nic sie nie dzieje.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nagrywarka 9000H jest dostępna w wiekszości sklepów internetowych.
Daj cynk i opisz pierwsze wrażenia jak kupisz.

Byłem dziś w MM-NDI w Katowicach (3 stawy) ale DVP9000S nie ma.
 

Kisiel

New member
Dzisiaj jade do sklepu w sprawie tego sprzetu bylem juz w pon i mam jechac dzis zeby sie dowiedziec kiedy to bedzie a glosniki juz zamowilem u blackninja .
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jakie głośniki zamówiłeś w końcu i za ile?
Jak nie chcesz tu pisać to wal na priva.

Pozdrawiam,
 

Kisiel

New member
JBL Balboa System zamowilem . Zastanawiam sie czy kupywac ta nagrywarke teraz mam Philips HDRW 720 a jednak 3000 zl to malo nie jest . Jak sadzicie oplaca sie to wydac ?
 
Do góry