kino Samsung HT-TP 75

jakubek

New member
Nagrywarki Samsunga

Witam szanowne grono odwiedzajacych HDTV. Dzis chcialbym sie podzielic uwagami na temat nowo zakupionego zestawu kina Samsung HT-TP 75. Jestem posiadaczem tego zestawu od 5 dni i powoli sprawdzam jego mozliwosci. Moze zaczne od obrazu. Kierowalem sie przy wyborze Samsunga zlaczem HDMI poniewaz takie posiadam rowniez przy JVC 37 60. Coz moge powiedziec ... za malo jeszcze obejrzalem filmow aby cos stwierdzic konkretnego. Pierwsze testy odbylem na plycie zespolu Alhambra (swietna do odsluchu audio). Obraz mnie nie zaskoczyl. Powiedzialbym ze wrecz rozczarowal. Pozniej wrzucilem Gladiatora i obraz byl czysciutki i pelen barw. Ale "nie wychodzil" z siebie. Sprzet dobiera sobie sam rozdzielczosc i wspolpracuje z JVC na 1080i. Inne rozdzielczosci pogarszaja moze mozliwosci obrazu ale nie az tak abym w znacznym stopniu to odczul. Tak wiec .. moze i obraz lepszy ale spodziewalem sie czego w stylu obrazow testowych wyswietlanych w sklepach.

Co do dzwieku. Prawda jest ze jest to tylko lub az kino domowe a nie sprzet dla audiofilow. Pro Logic rzeczywiscie dba o ciekawe efekty dzwieku przestrzennego. Umiejscowienie glosnikow w gornej czesci kolumn poprawia dzwiek dochodzacy na wysokosci uszu w zakresie wysokich i srednich tonow. Basy regulowane sa w zakresie od -6 do +6 przy zastosowaniu subwoofera pasywnego. Zdecydowalem sie na niego bo porownujac z aktywnym z zestwu HT 1200 uwazalem ze sprawuje sie o niebo lepiej.
Muzyka. Zamowilem plyte DVD-Audio Brothers in Arms na ktora czekam. Nie moge wiec jeszcze wiele powiedziec. Co do zwyklych CD audio graja poprawnie. Nie jest to JAMO i wypasiony ampli z CD ale nie spodziewalem sie ze bedzie. Rozne rodzaje muzyki roznie wypadaja. Ogolnie wydaje mi sie ze im muzyka spokojniejsza od jazzu, poprzez elektronike Jarre, Vangelisa tym lepiej. Sprzet chyba nie toletuje disco :) a moze to tylko moze odczucie.
Radio gra w granicach oceny 4 ... i to nie przez zle lapanie fal a odtwarzanie dzwieku ... po prostu gra. Im lepszej jakosci muza tym lepiej.
Konkluzja: sprzet polecam milosnikom kina domowego i w takim celu tez je nabylem. Spokojnie mozna podpiac pod tuner satelitarny z wyjsciem cinch stereo (innym ja nie dysponuje) - ampli poradzi sobie i da wrazenie kina 5.1 To samo dotyczy Filmow DVD. Z muza tak jak wspomnialem. Dla mnie ok. Z przegladanych zestawow uwazam ze gra najlepiej ( lepiej od innych samsungow nawet drozszych, LG czy Panasonica) no i ma HDMI. Sam sprzet wyposazony jest w mnostwo innych bajerow elektronicznych dodajacych urokow ogladaniu filmow czy sluchaniu muzy. Jest skalowanie prograsywne, jest USB.... czego mi brakuje to mozliwosc regulacji tonow wysokich. Szkoda bo sie do tego przyzwyczailem. Pozdrawiam i mam nadzieje ze moze nie odkrylem Ameryki ale cos wnioslem do tego forum od siebie.
 

xroma

New member
Panasonic 36pl35p ?

Witam !

Co do opisu dzwieku to trafiles idealnie - nic dodac nic ujac. Ale z opisem obrazu to sie z toba nie zgodze. Ja uwazam ze obraz jest naprawde rewelacyjny. Oczywiscie nie da sie na zwyklych plytach dvd osiagnac tego co pokazuja w sklepach. Tam wiekszosc materialow nadawana jest z twardego dysku w wysokiej rozdzielczosci. Moim zdaniem ( moze sie myle ) ale niepotrzebnie ustawiles wyjscie na 1080i. Obraz jest przeskalowany i przez to odnosisz wrazenie ze jest kiepski ( lub "nie taki" ) Plyty nie sa nagrane w takiej rodzielczosci. Najlepszym ustawieniem jest pozostawienie go na srodkowej rozdzielczosci 720p. W kazdym razie na moim LCD tak wyglada najlepiej..

Pozdrawiam.
 

jakubek

New member
Witam,

no moze troche przesadzilem, przyznam sie bez bicia ... wczoraj puscilem obraz dwoma kablami S-Video i HDMI i w trakcie filmu zmienialem. No widac roznice, nie powiem. Przez S V. obraz jest jakby zamglony, nie widac szczegolow twarzy, zmarszczek, az takiego kontrastu kolorow. Odmiennie do HDMI. Tutaj wszystkie szczegoly widac wyraznie, kolory sa soczyste. Nie zauwazylem tego dopoki nie mialem mozliwosci obejrzenia prawie rownoczenie tych samych scen dwoma roznymi laczami. Oddaje honor HDMI :)

pozdrawiam
 

walnow5744

New member
rozczarowany

witam

Posiadam także ten model kina domowego i nabyłem go razem z lcd 32 le m61.
Po dwoch miesiacach użytkowania kino zostało zwrocone do servisu gdyż mechanizm otwierania szuflady przestał funkcjonować.
Nie zrażony pierwszym niepowodzeniem zacząłem ponownie swoją przygodę z tym modelem...
Minął miesiąc szcześliwego użytkowania i kino zaczeło się zacinać na oryginalnych filmach dvd. ponownie sprzęt zwrociłem do servisu skąd nie wróciło do mnie do dziś...
Firma samsung po długim oczekiwaniu odpowiedziała mi łaskawie iż sprzęt jest nie naprawialny i zaproponowali wymiane na nowy. Kino swoje kupiłem w sklepie oddalonym ponad 100 km więc nie chcąc robić sobie kosztów poprosiłem o zwrot gotówki, na ktorą firma zgodziła się upewniajac mnie kilkoma mailami. W momencie gdyz zdałem reszte sprzętu do servisu dostałem dokument w którym była juz tylko mowa o wymianie sprzętu, ani słowem o możliwości zwrotu gotówki.
Jestem już bardzo zniecierpliwiony gdyz kino kupiłem w marcu a korzystałem z niego raptem 2 m-ce.
Na dzień dzisiejszy muszę prosić się sprzedawce o jakiekolwiek informacje nt sprawy.
Firma samsung zrzuca cała odpowiedzialnosc co do wymiany lub zwrotu na sprzedawce.
poprostu ręce opadają.
czy Państwo również macie jakiekolwiek problemy z w/w modelem czy ja poprostu pecha?

pozdrawiam
 

ciawa

New member
Ja swój zestaw po 6 awariach mechnizmu szflady zwróciłem do sprzedawcy. Poczatkowo odmówili, ale przy kolejnym pismie z argumentami federacji konsumenta przyjęli. Jetem teraz w trakcie oczekiwania na nowy sprzęt, zupełnie inny i co najważniejsze zupełnie innej marki. Nigdy więcej samsuna "szajsunga". Większej faji w tej cenie nie widziałem. Jezeli ktoś by chciał ten zestaw kupić pomomo, że gdzies w jakims sklepie mógł by jeszcze może znaleźć - odradzam. Nie zróbcie takiego błedu jak ja.
 

zbyniek7

New member
szuflada

ja tez rok temu kupiłem samsunga ht tp 75 i mialem problem z zacinajaca sie szufladą oddawalem go do serwisu chyba cztery razy az sie wkurzylem i zadzwonilem do serwisu centralnego i zażadalem wymiany sprzetu lub zwrotu gotowki ! wyslalem sprzet i wrocil doslownie po 4 dniach ! po tym wszystkim uzywam go juz 5 miesievy i ani razu sie nie zaciąl z tego co sie zdazylem zorientowac wymienili mi soft - oprogramowanie na nowe i jak reką odjął !
 
Do góry