Denon AVR 2106 + Wharfedale Diamond, czy ok + cena?

efilo

New member
Wymyśliłam sobie taki oto zestaw:
Denon AVR 2106 + DVD 1920
Wharfedale Diamond 9.5 9.2 sw150 + 9 cs lub cm

Moje pierwsze pytanie: Czy opłaca się wydać kasę na 2106, czy nie lepiej przyszczędzić i kupić 1906? A dokłądniej: czy przy tym zestawie będzie słychać różnicę.

Kolumny już raczej przesądzone. Mam wątpliwości co do centrala. Ten cs ma takie same głośniki jak w całym zestawie. Ale jest ogromny i chyba raczej bardziej pasuje do 9.6 albo większego pomieszczenia (moje 4x5). Facio w sklepie tłumaczył, że na central i tak idzie tak obcięte pasmo że nie ma co przepłacać.

Ostatnia wątpliwość - cena. Za Denona mam ofertę na 2860.
Na głośniczki - 4030 (plus dodatkowe 160 w przypadku CS). Czy to atrakcyjna oferta czy też znacie lepsze.



Czas na decyzję się kurczy... Pomóżcie... :roll:

P.S. Krytykę zestawu też zniosę... Lepiej teraz niż po zakupie.
 

sewan

New member
Denon 2106 - moim zdaniem nie warto.

Mam zestaw 1906 + 1920 + Infinity Kappa i w/g mnie jest rewelacja. A wcale nie mam drewnianych uszu.

Bardzo ważne jest skonfigurowanie amplitunera - autokalibracja działa "tak sobie" (mam niesymetryczny pokój), musiałem poprawiać ręcznie ze trzy razy, zanim znalazłem zadowalający mnie dźwięk.
 

szymonunion

New member
Denon 2106+1920 + Dali ??? Moze inne? Plz help!

Witam,

ja ciagle czekam z zakupem, ale jeszcze max moge czekac tydzien. Oprocz tv LCD 37" (AMOI/ACER) mysle o:

Denon 2106+1920 - mam cene 3430 za zestaw.
Do tego DALI CONCEPT 6 + 1 + CENTER + CONCEPT SUB - napewno mniej niz 3400.

Pokoj ma ~24m^2, 4x5_z_groszami. TV bedzie centralnie wisial na scianie, kolumny w rogach. Glownie DVD, ale radio/CD/SACD/DVD-Audio to ze 40%.

Odwiedze w sobote Top Hi-Fi salon ktorys w Warszawie to moze jeszcze tam ktos mi pomoze.

Jakies porady? Ktos ma podobny zestaw/podobny uklad pokoju?


Pozdrawiam,
 

Paolo

New member
Hej,
Właśnie próbuję złożyć zestawik denon 1906 lub 2106 oraz zestaw kolumn warfedale 9.5 lub 8.4 i jestem w kropce.
Jak ktoś ma czas by pomóc to będę wdzięczny za sugestie.

Naczytałem sie, że te tańsze na allegro mają gwarancję niemiecką, która w Polsce nie jest honorowana, a różnica w cenach jest duża. Czy tylko sprzęt dystrybuowany przez horn jest bezproblemowo serwisowany w Polsce?
 

Grzegorz

New member
Zanim kupisz dam Ci jedyną słuszną radę:
słuchaj

tak po prostu.
Nikt i nic nie zastapi Twojego ucha, jakiekolwiek opinie mistrzów ucha, czyli audiofili, sprzedawców, zwolenników danej marki nie odpowiedzą na Twoje pytanie. To co się podoba innym niekoniecznie musi podobać się Tobie. Tak sie składa że niedawno przesiadłem się z Denona 2105 na 4306, kolumny mam te same tzn Kef iQ7 i na moje ucho i dla mnie jest lepiej. Ale jeżeli lubisz mocno wyeksponowany bas, jeżeli to ma być przedewszystkim KD to musisz go odsłuchać. Denon ma to do siebie że musi zgrać się z kolumnami, nie na każdych zagra pod ucho danego słuchacza.
Jeżeli masz możliwość to przesłuchaj ten zestaw.
Aha, na koniec - pamiętaj o kablach głośnikowych. Jeżeli nie masz "drewnianego ucha" to tu też czeka Cię wydatek.
Pozdr
 
Do góry