Dziwny problm ...

xgrzesx2

New member
Mam następujący problem. Po podłączeniu dekodera cyfrowego aster mam zakłócenia w obrazie wyśietlanym z kina - od czasu do czasu pojawiają się zółte, niebieskie lub czerwone wąskie poziome pasy.
Problem występuje w przypadku gdy podłącze dekoder cyfrowy z kinem poprzez wyjście euro dekodera przeznaczone dla magnetowidu (przy podłączeniu pod wyjście dla TV nie ma tego problemu). W przypadku podlączenia kina z telewizorem kablem komponentowym zakłocenia także się nie pojawiają, są przy połączeniu kablem euro. Podczas testów z nagrywaniem zauważyłem także, że zaklocenia się nie nagrywają (podczas nagrywania widać je było na ekranie, ale podczas odtwarzania nagranaego fragmentu po komponencie nie było już ich widać)
Zauważyłem dodatkowo, że ustawienie w opcjach dekodera formatu RGB nic nie zmienia w jakości obrazu wyświetlanego z euro dla magnetowidu, wygląda to jakby ustawienie RGB działało tylko dla wyjścia euro przeznaczonego dla telewizora a dla wyjścia dla magntowidu już nie.
Dekoder cyfrowy oraz kable były wymieniane ale wymiana nic nie pomogła. Kable raczej są OK bo wydałem na nie majątek :-(
Czy ktoś ma jakieś pomysły, co może być tego powodem ?

Posiadany sprzęt:
LCD JVC 32S60J
kino JVC TH-R3
dekoder cyfrowy aster DVI1000
 

sewan

New member
Było już na tym forum.

Moja rada: zrezygnuj z Aster cyfrowego, bo DVi1000 jest wyjątkowo g........, i takie problemy są na porządku dziennym.
 
Do góry